غول بانکداری آمریکا: رونق ارزهای دیجیتال به‌زودی آغاز می‌شود

ولز فارگو (Wells Fargo)، یکی از غول‌های صنعت ارائه خدمات مالی و بانکی در آمریکا، در جدیدترین گزارش خود گفته رونق اصلی بازار ارزهای دیجیتال هنوز آغاز نشده است. این بانک نرخ پذیرش ارزهای دیجیتال را امیدوارکننده خوانده و آن را با سایر فناوری‌ها از جمله اینترنت مقایسه کرده است.

به گزارش کریپتو گلوب، گفته‌های مؤسسه ولز فارگو حاکی از این است که ارزهای دیجیتال به‌احتمال زیاد در آستانه «مرحله پذیرش گسترده» قرار دارند؛ مرحله‌ای شبیه به دوران رونق اینترنت در اواسط تا اواخر دهه ۱۹۹۰ میلادی.

تیم تحلیلگران این بانک معتقد است امروزه ارزهای دیجیتال «سرمایه‌گذاری‌های قابل‌قبولی هستند»، حتی اگر «در مراحل اولیه تکامل سرمایه‌گذاری خود باقی بمانند».

تیم تحلیلگران ولز فارگو به سرمایه‌گذاران توصیه کرده‌ است تا فعلاً روی سهام شرکت‌هایی تمرکز کنند که از مدیریت خوبی برخوردار هستند و سهام آنها به‌صورت خصوصی عرضه می‌شود؛ چراکه چشم‌انداز سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال هنوز در حال بالغ‌تر شدن است. این بانک گفته است هیچ‌یک از گزینه‌های موجود برای سرمایه‌گذاری، از جمله صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک، صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF)، صندوق‌های سرمایه‌گذاری امانی و حتی دارایی‌های پرریسکی مانند ارزهای دیجیتال را توصیه نمی‌کنند.

جزئیات گزارش ولز فارگو نشان می‌دهد تحلیلگران «امیدوارند» امسال بتوانند شفافیت بیشتری را در برخورد با مسئله قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال تجربه کنند که می‌تواند به سرمایه‌گذاری‌های «باکیفیت‌تر» منجر شود. ولز فارگو با اشاره به این که ممکن است برای سرمایه‌گذاری در فضای دارایی‌های دیجیتال خیلی دیر شده باشد، تأکید کرد این موضوع را درک می‌کند اما «مورد تأیید» آنها نیست.

سرعت فراگیری تکنولوژی‌های مختلف در آمریکا

نمودار سرعت فراگیری فناوری‌های مختلف در آمریکاتحلیلگران ولز فارگو گفته‌اند با توجه به افزایش پذیرش دارایی‌های دیجیتال از نقطه «تقریباً صفر» به جایی که اکنون رسیده، به نظر می‌رسد آمار و ارقام مربوط به این حوزه کاملاً دگرگون شده است. این بانک به این موضوع هم اشاره کرده که صنعت ارزهای دیجیتال «نسبتاً جوان» است و اکثر پروژه‌های فعال در آن کمتر از پنج سال قدمت دارند.

پتانسیل رسیدن ارزهای دیجیتال به مرحله پذیرش گسترده

در این گزارش، ولز فارگو عنوان کرده است وقتی صحبت از فضای ارزهای دیجیتال به میان می‌آید، نیاز به آموزش سرمایه‌گذاری وجود دارد و اشاره کرد که نرخ پذیرش این بازار مشابه نرخ پذیرش اینترنت در اواسط تا اواخر دهه ۱۹۹۰ است.

مقایسه نرخ پذیرش ارزهای دیجیتال و اینترنت

مقایسه نرخ پذیرش ارزهای دیجیتال و اینترنتبانک ولز فارگو، در گزارش خود پذیرش اینترنت در آن زمان را با فضای ارزهای دیجیتال مقایسه کرده است. ولز فارگو همچنین افزود این موضوع به این معنی است که «نسبت به افزایش پذیرش ارزهای دیجیتال شکی وجود ندارد و این صنعت می‌تواند به‌زودی به نقطه عطف خود برسد».

گزارش جدید ولز فارگو به‌دنبال گزارش سال گذشته این بانک که ارزهای دیجیتال را یک «دارایی ماندگار برای سرمایه‌گذاری» نامیده بود، منتشر شده است. این بانک در اواخر سال ۲۰۲۰، سرمایه‌گذاری در بیت کوین را با روزهای اولیه هجوم به طلا در دهه ۱۸۵۰ مقایسه و ادعا کرده بود که این بازار بیش از سرمایه‌گذاری مملو از معاملات فصلی و دلالی است.

با وجود این، مؤسسه سرمایه‌گذاری ولز فارگو به‌منظور دسترسی ثروتمندترین مشتریان خود به فضای ارزهای دیجیتال، یک صندوق مدیریت سرمایه برای آنها ارائه کرده است. علاوه بر آن، در ماه اوت (مرداد)، درخواست راه‌اندازی یک صندوق سرمایه‌گذاری در بیت کوین را در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ثبت کرد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.