شمارش معکوس برای به‌روزرسانی کاردانو؛ آیا شبکه مقیاس‌پذیرتر می‌شود؟

شبکه کاردانو فردا دوشنبه ۱۴ فوریه (۲۵ بهمن)، ساعت ۱۲:۳۰ (به وقت تهران) به‌روزرسانی می‌شود. قرار است با اجرای این به‌روزرسانی ظرفیت شبکه کاردانو برای بهره‌برداری از قراردادهای هوشمند بیشتر شود.

به گزارش یوتودی، کاردانو، یکی از بزرگترین شبکه‌های مبتنی بر اثبات سهام، در آستانه یک به‌روزرسانی مهم قرار دارد. با اجرای این به‌روزرسانی ظرفیت شبکه کاردانو برای میزبانی از تراکنش‌ها بیشتر شده و اسکریپت‌های پلوتوس (Plutus) می‌توانند از منابع محاسباتی بیشتری استفاده کنند. پلوتوس چهارچوب نرم‌افزاری یا همان فریم ورکی (Framework) است که قابلیت پشتیبانی از قراردادهای هوشمند را به بلاک چین کاردانو اضافه کرده است.

شرکت اینپوت آوتپوت گلوبال (Input Output Global) که وظیفه توسعه بلاک چین کاردانو را بر عهده دارد، گفته است این به‌روزسانی وارد مرحله نهایی شده است.

با شروع دوره زمانی شماره ۳۲۱ بلاک چین کاردانو، هر اسکریپت پلوتوس می‌تواند در هر بلاک به‌جای ۱۲.۵ میلیون واحد حافظه، از ۱۴ میلیون واحد حافظه بهره‌برداری کند. طبق تقویم رسمی وب‌سایت اینپوت آوتپوت گلوبال، این دوره در تاریخ دوشنبه ۱۴ فوریه (۲۵ بهمن) و در ساعت ۱۲:۳۰ (به وقت تهران) آغاز می‌شود.

ظرفیت کل واحد پردازشی کاردانو روی ۵۶ میلیون واحد حافظه در هر بلوک تنظیم شده است. در نتیجه، این شبکه در ادامه می‌تواند از ۴ اسکریپت پلوتوس پشتیبانی کند که به‌طور هم‌زمان در یک یا چند برنامه‌ غیرمتمرکز اجرا می‌شوند.

بعد از استقرار و فعال‌شدن این به‌روزرسانی، شرکت اینپوت آوتپوت گلوبال از نزدیک عملکرد شبکه کاردانو را در دوره شماره ۳۲۱ بررسی می‌کند. گفتنی است هر دوره زمانی در بلاک چین کاردانو (Epoch) حدود ۵ روز به طول می‌انجامد.

اگر این به‌روزرسانی کافی نباشد، توسعه‌دهندگان شرکت اینپوت آوتپوت گلوبال موارد جدیدتری را برای پیشرفت کوتاه‌‌مدت کاردانو بررسی می‌کنند.

این به‌روزرسانی بخشی از انتقال کاردانو به مرحله باشو (Basho) است. باشو یک دوره برنامه‌ریزی‌شده است که قرار است مقیاس‌پذیری این ارز دیجیتال با بهتر از قبل کند.

بعد از اینکه شبکه کاردانو وارد فاز باشو شود، می‌توان از آن در فعالیت‌های پیچیده کسب‌وکار به کسب‌وکار یا «B2B» استفاده کرد. دلیل آن هم این است که در این حالت دامنه و ظرفیت تراکنشی و مبادلاتی کاردانو بیشتر از رقبایش خواهد بود.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.