بازار املاک و مستغلات متاورسی داغ‌تر شد!

به لطف افزایش پذیرش فناوری‌های غیرمتمرکز و رشد متاورس، املاک و مستغلات دیجیتالی نیز در حال رشد هستند و این بازار ممکن است در آینده شاهد انقلاب بزرگی باشد.

به گزارش سایت کوین تلگراف، در حال حاضر، دیسنترالند شناخته‌شده‌ترین متاورس مدرنی است که امکان خرید و فروش املاک دیجیتال، کاوش، تعامل و بازی کردن را برای کاربران سراسر جهان فراهم می‌کند. گستردگی و قابلیت‌های بسیار متاورس دیسنترالند باعث شده که توجه کاربران زیادی به سمت صنعت پرسود و همیشه در حال رشد املاک و مستغلات دیجیتال جلب شود.

در تاریخ ۲۵ نوامبر گزارش‌ شد که شرکت املاک و مستغلات متاورس گروپ (Metaverse Group) یک قطعه زمین مجازی در دیسنترالند را به قیمت ۲٫۴۳ میلیون دلار خریداری کرده است. طبق گزارش‌ها، این زمین برای تسهیل ورود برندهای معروف به صنعت مد دیجیتال، استفاده خواهد شد.

با توجه به همه این‌ها، بدیهی است که املاک و مستغلات تجاری مستقر در متاورس، در سال‌های آینده نقش مهمی در صنعت املاک و مستغلات جهانی خواهند داشت. در این میان، شرکت‌هایی مانند متاورس گروپ هم در اکثر موارد مانند یک شرکت املاک و مستغلات سنتی کار می‌کنند و وظایفی همچون خرید، فروش و بازاریابی ملک دیجیتال را بر عهده دارند.

با وجود قیمت‌های بالای املاک متاورسی، علاقه به این دارایی‌ها همچنان در حال افزایش است، به‌ویژه که همه‌گیری ویروس کرونا افراد بیشتری را به سمت فعالیت‌های آنلاین سوق داده است. این علاقه به املاک و مستغلات متاورسی تا جایی پیش رفته که اکنون رقابت شدیدی در این بازار وجود دارد و حتی، افراد مشهور هم فعالیت‌های خود در املاک دیجیتالشان را تبلیغ می‌کنند.

به عنوان مثال، در اواخر ماه سپتامبر، اسنوپ داگ (Snoop Dogg)، رپر افسانه‌ای، از همکاری با پروژه سندباکس برای راه‌اندازی عمارت و کلکسیون توکن‌های NFT خود در این متاورس خبر داد. ماه بعد، پاریس هیلتون (Paris Hilton)، خواننده معروف، به عنوان یکی از هنرمندان اصلی اولین فستیوال متاورسی در دیسنترالند حضور داشت.

در این میان، شرکت‌های فناوری بزرگ همچون متا (فیسبوک سابق) و مایکروسافت نیز از این قافله عقب نمانده و در حال گسترش فعالیت‌های خود در حوزه متاورس هستند.

همانند املاک و مستغلات سنتی که حتی در زمان‌های سخت اقتصادی، اغلب ارزش خود را حفظ می‌کنند، دارایی‌های متاورسی نیز با وجود افت و خیز بیت‌ کوین (BTC) و سایر ارزهای دیجیتال، همچنان به رشد خود ادامه می‌دهند.

قیمت بالا، محبوبیت و سهولت خرید و فروش زمین‌های مجازی (برخلاف املاک سنتی)، به این معنی است که در آینده متاورس چیزی بیش از یک کلمه رایج خواهد بود. و در این میان، آن دسته از کاربرانی برنده خواهند بود که هوشمندانه عمل کرده و اقدام به خرید زمین مجازی در متاورس‌های برتر کنند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.