سقوط بیت کوین به زیر ۴۲۰۰۰ دلار در پی تنش‌های سیاسی

فکت کوینزبیت کوین روز ۱۲ فوریه همزمان با شدت گرفتن احساس ترس میان سرمایه گذاران بازار به سمت حمایت ۴۰,۰۰۰ دلاری در حال حرکت است. داده های تریدینگ ویو نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین قبل از بازگشت و واکنش مثبت به سطح ۴۲۰۰۰ دلاری، برای مدتی ۴۱,۷۴۱ دلار را لمس کرد.

نمودار بیت کوینقیمت بیت کوین در روزهای گذشته در روند خوبی به سر می‌برد اما اخبار اخیر فدرال رزرو پیرامون نرخ تورم و همچنین تنش های بین روسیه و اوکراین و جنگ احتمالی میان این دو کشور باعث عقب نشینی بیت کوین به سمت ۴۲۰۰۰ دلار و حمایت ۴۰,۰۰۰ دلاری شده است.

مایکل ون دی پوپ، تریدر و تحلیلگر مطرح بازار، نتایج اخبار اخیر را برای تعیین روند ناکافی دانست و بیان داشت که در حال حاضر تریدرها به خصوص در بازه های زمانی کوتاه مدت باید نهایت احتیاط را به خرج دهند. وی در ادامه بیان داشت که بیت کوین همچنان با مقاومت قبلی خود سر و کار دارد. ون دی پوپ نموداری از بیت کوین را نیز به اشتراک گذاشت و بیان داشت که در بازه زمانی هفتگی شاهد شکل گرفتن کندلی بسیار بد برای بیت کوین هستیم و احساسات سرمایه گذاران نیز در حالت ترس قرار گرفته است.

تحلیل ون دی پوپدر این میان یکی دیگر ازتحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال از احتمال سقوط بیشتر قیمت خبر داد. Credible Crypto، در پستی توییتری بیان داشت، آنهایی که انتظار دارند کف قیمتی ۳۰,۰۰۰ دلار باشد، امیدوارم خدا یاریتان کند، چرا که آمار و ارقام ضد شما هستند.

مطلب مفید: عرضه اولیه استخر استیک (ISPO) چیست؟ با مدل تامین مالی کاردانو آشنا شوید

گفتنی است که در سطوح فعلی، کندل هفتگی بیت کوین شباهت زیادی به کندل قبلی خود دارد که بیانگر از دست رفتن سودهای زیادی است که در این مدت بدست آمده و نشانه ای احتمالی برای حرکت به سمت ۳۰,۰۰۰ دلار است.

بر اساس داده های شاخص ترس و طمع بیت کوین، پس از سه روز که در حالت خنثی به سر بردیم، در نهایت دوباره احساسات بازار به حالت ترسی بازگشت که در این مدت اخیر همیشه دست بالاتر را داشته است. امروز این شاخص عدد ۴۴ از ۱۰۰ را نشان می‌دهد. این در حالی است که روز چهارشنبه شاخص ترس و طمع در محدوده ۵۵ قرار داشت.

یکی دیگر از تحلیلگران بازار نیز به حرکت قیمتی بیت کوین در ماه ژانویه و قرار گرفتن شاخص ترس و طمع در محدوده ترس شدید اشاره داشت. Decentrader، بیان داشت که ترس دوباره در احساسات سرمایه گذاران یک الگوی تاریخی ایجاد کرده است. چنین دوره هایی از ترس شدید در بازار بیانگر آن است که فعالان بازار به صورت کلی، راحت تحت تاثیر قرار می‌گیرند. گفتنی است که قبلا نیز شاهد چنین اتفاقاتی بودیم. برای مثال قیمت بیت کوین در تنها دو هفته رشد بسیار خوبی را تجربه کرد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.