قیمت منصفانه بیت‌کوین چقدر است؟

اقتصاد ۲۴– به نقل از ای‌ام‌بی کریپتو، تحلیلگران جی پی مورگان در آخرین یادداشت خود ارزش منصفانه بیت کوین را در حال حاضر ۳۸۰۰۰ دلار تخمین زدند؛ قیمتی که تقریباً ۱۲٪ کمتر از قیمت فعلی آن یعنی ۴۴۰۰۰ دلار است. این تحلیل در حالی انجام شده است که بیت کوین در چند روز اخیر روند چشمگیری داشته و در مسیر بهبود کامل از ضررهای پیشین قرار گرفته است.

گروه استراتژیست جی پی مورگان به رهبری نیکولاوس پانیگیرتزوگلو معتقدند از آنجا که نوسانات بیت کوین چهار برابر بیشتر از طلاست، ارزش کنونی آن بایستی کمتر باشد. با این حال، این تحلیلگران معتقدند در صورتی که این رقم به سه برابر کاهش پیدا کند، قیمت منصفانه می‌تواند تا ۵۰۰۰۰ دلار افزایش یابد.

در یادداشت استراتژیست‌های جی پی مورگان در این رابطه بیان شد:

بزرگترین چالش پیش روی بیت کوین، نوسانات آن و چرخه‌های صعودی و نزولی آن است که مانع پذیرش بیشتر از جانب سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌شود.

 

در حالی که شرایط فعلی بازار ممکن است ارزش منصفانه و کنونی بیت کوین را در نظر تحلیلگران جی پی مورگان پایین آورده باشد، آنها معتقدند در طولانی مدت قیمت بیت کوین به ۱۵۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید. پیش‌بینی این بانک در ژانویه سال گذشته برای قیمت بیت کوین ۱۴۶,۰۰۰ دلار بود.

تحلیلگران جی پی مورگان به رهبری پانیگیرتزوگلو همچنین خاطرنشان کردند روند قیمتی کنونی بیت کوین کمتر شباهتی به تسلیم یا ریزش دارد. بیتکوین درست همین رفتار را در ماه مه ۲۰۲۱ داشت اما قیمت بیت کوین ۵۰ درصد ریخت. با این حال، آنها معتقدند معیارهایی مانند سود باز آتی و میزان ذخایر صرافی‌ها نشان دهنده روندی نگران‌کننده طولانی مدتی است که از ماه نوامبر آغاز شده است.

قیمت بیت کوین اوایل فوریه به زیر ۳۹۰۰۰ دلار سقوط کرد اما در چند روز اخیر توانست تا ۴۵۰۰۰ دلار افزایش یابد که بالاترین قیمت در یک ماه اخیر محسوب می‌شود.

ولز فارگو، دیگر غول بانکی نیز اخیراً در گزارشی چشم انداز خود در رابطه با بازار رمزارزها را منتشر و خاطرنشان کرد پذیرش کریپتو در جهان می‌تواند به زودی به نقطه عطف خود برسد و هنوز در مراحل اولیه تکامل سرمایه‌گذاری قرار دارد. ولز فارگو معتقد است سرمایه‌گذاری‌ در بازار رمزارزها به زودی شکل و شمایلی همچون سایر بخش‌های فناوری که میزان پذیرش بدون توجه به گذشته افزایش می‌یابد خواهد داشت.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.