راه اندازی 1500 دستگاه خودپرداز بیت کوین در السالوادور

به گزارش رمزارزآنلاین به نقل از کوین تلگراف، السالوادور، اولین کشوری که بیت کوین (BTC) را به عنوان یک مناقصه قانونی پذیرفته است، کیف پول داخلی Chivo خود را مجدداً راه اندازی کرده است تا چالش های موجود انتقال بیت کوین را به صورت محلی حل کند. انتظار می رود با ادغام AlphaPoint، کیف پول Chivo به روز شده، تراکنش های بیت کوین را با کارمزد کم آنی انجام دهد و در عین حال نگرانی های مربوط به ثبات و مقیاس پذیری را برطرف کند.

 

در اولین ماه از تأسیس BTC به عنوان یک مناقصه قانونی، رئیس جمهور Nayib Bukele اعلام کرد که کیف پول Chivo دارای 2.1 میلیون سالوادور است که تا پایان سال 75٪ از جمعیت را جمع می کند. با این حال، پذیرش انبوه با موانع متعددی از جمله مشکلات سیستم و کمبود بودجه مواجه شد.

 

دولت السالوادور در جستجوی راه حلی دائمی برای بیش از 4 میلیون کاربر بیت کوین، با ارائه‌دهنده زیرساخت برچسب سفید، AlphaPoint، همکاری کرد و به شدت بر ثبات و زمان کار، مقیاس‌پذیری و تأثیر اجتماعی کیف پول Chivo تمرکز کرد.

 

با توجه به بیانیه رسمی، Chivo قصد دارد موارد استفاده فعلی مصرف کننده خود را به سایر تراکنش های روزمره مانند ساده کردن پرداخت های خدمات خانگی، مالیات و بسیاری از تراکنش های روزانه دیگر در بیت کوین گسترش دهد:

 

“این پروژه آرزوهایی دارد که Chivo همچنین در حال استقرار 1500 دستگاه خودپرداز بیت کوین در سراسر کشور برای خدمت رسانی آسان تر به جمعیت سالوادور است.”

جدیدترین ادغام AlphaPoint پشتیبانی از سیستم های نقطه فروش، وب سایت ها و کنسول اداری دولت سالوادور را گسترش می دهد. علاوه بر این، این به‌روزرسانی شامل بهبود «ادغام لایتنینگ برای تراکنش‌های تقریباً آنی بیت کوین با کارمزد پایین از طریق آدرس‌های QR و Lightning» است. ایگور تلیاتنیکوف، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران آلفاپوینت گفت: «السالوادور و رئیس جمهور بوکله با اولین آزمایش بزرگ در پذیرش بیت کوین در سطح کشور واقعاً در سطح جهانی پیشرو هستند. ما مفتخریم که در این فرآیند مشارکت داشته باشیم و راه حل های مقیاس پذیر و قابل اعتماد مورد نیاز برای این اقدام عظیم را ارائه دهیم.»

 

در پی بررسی موارد استفاده بیشتر برای BTC، دولت السالوادور در حال بررسی امکان وام های BTC با نرخ بهره پایین تر است.

 

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، مونیکا طاهر، مدیر امور بین‌الملل فناوری و اقتصاد السالوادور، میزبان یک رویداد فیس‌بوک لایو برای به اشتراک گذاشتن دستور کار ارائه وام‌های کم بهره BTC به مشاغل کوچک و خرد بود. او در صحبت با کوین تلگراف گفت: «وام های کوچک بیت کوین دسترسی به پول دیجیتال را برای افراد بدون بانک فراهم می کند و در عین حال به آنها کمک می کند تا تاریخچه اعتباری ایجاد کنند. اقتصاد السالوادور با توانمندسازی مشاغل کوچک آن تقویت خواهد شد.»

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.