کشف ۴۰ دستگاه ماینر غیرمجاز در دو عملیات پلیسی در ارومیه

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، سردار مسعود خرم‌نیا فرمانده انتظامی استان از کشف ۲۴ دستگاه ماینراستخراج ارز دیجیتال غیر مجاز به ارزش بیش از ۲۰ میلیارد ریال در این استان خبر داد.

وی در خصوص جزئیات این خبر گفت: در پی دریافت اخباری مبنی بر اینکه فردی در حومه شهرستان ارومیه اقدام به ایجاد مزرعه استخراج ارز دیجیتال غیر مجاز کرده موضوع در دستور کار ماموران پلیس امنیت اقتصادی شهرستان ارومیه قرار گرفت.

وی افزود: پس از بررسی فنی و تخصصی و هماهنگی با مراجع قضائی، در بازرسی از محل مورد نظر ۲۴ دستگاه ماینراستخراج ارز دیجیتال غیر مجاز به صورت فعال و متصل به شبکه برق شهری کشف شد.

فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی در ادامه با اشاره به اینکه برابر اعلام نظر کارشناسان ارزش این محموله بیش از ۲۰ میلیارد ریال برآورد شده است، بیان داشت: در این خصوص یک متهم دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

کشف مزرعه استخراج ارز دیجیتال در یک گاوداری

فرمانده انتظامی ارومیه گفت: در پی اعلام خبری مبنی‌ بر اینکه فردی در یک واحدصنعتی تعطیل (گاوداری) خود اقدام به استفاده غیرقانونی از دستگاه استخراج ارز دیجیتال می‌کند، بلافاصله موضوع با جدیت در دستور کار ماموران انتظامی شهرستان ارومیه  قرار گرفت.
مأموران این انتظامی با هماهنگی مقام قضائی و اداره برق شهرستان وارد این واحد مذکور مورد نظر شدند.
وی با اشاره به اینکه در بازرسی از آنها تعداد ۱۶دستگاه ماینر به ارزش ۹ میلیارد ریال کشف شد، خاطرنشان کرد: در این رابطه یک نفر متهم نیز دستگیر که در نهایت بعد از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

 

 

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.