صعود ۵۰ درصدی شیبا اینو در یک هفته؛ رونق به بازار ارزهای دیجیتال بازگشت

قیمت ارز دیجیتالِ شیبا اینو(Shiba Inu) یا به اختصار شیب(SHIB) در جریان معاملات روز سه‌شنبه تا ۱۲ درصد افزایش یافت و برای ساعتی رشد هفتگی بهای آن به ۵۲ درصد رسید.

پیش از ثبت جهش قیمت یک هفته گذشته، بهای هر شیبا اینو در مقایسه با رکورد قیمتی خود که در معاملات اکتبر گذشته به میزان ۰.۰۰۰۰۸۶۱۶ دلار آمریکا ثبت شده بود، ۷۵ درصد سقوط کرده بود.

هر میم کوینِ شیب روز سه‌شنبه تا نرخ ۰.۰۰۰۰۳۲۷۷ دلار آمریکا معامله شد و ارزش بازار آن به ۱۷.۹ میلیارد دلار رسید تا پس از رقیب خود، دوج‌کوین در جایگاه سیزدهمین رمزارز جهان از نظر ارزش بازار قرار گیرد.

هر چند جهش دوباره نرخ شیب با رشد قیمت‌ سایر رمزارزها نیز همزمان بود ولی نرخ پرطرفدارترین‌ها یعنی بیت‌کوین و اتریوم در هفته گذشته به ترتیب ۱۳ و ۱۷ درصد افزایش یافت تا با رسیدن بیت‌کوین به مرز ۴۴ هزار دلار، اتریم نیز از سه هزار دلار فراتر برود.

 

اما جهش قیمتی شیب فراتر از جو عمومی حاکم بر بازار رمزارزها متاثر از انتشار اخباری در مورد افزایش استقبال از این میم کوین بوده است. به طوری که خبری در مورد همکاری شرکت یونیفیکیشن(Unification) در راه‌اندازی پروتکل تازه‌ای به نام شیباریوم (Shibarium) و ساخت یک فضای متاورس بر روی زنجیره بلوکی منتشر شد، شرکتی که سابقه همکاری با آمازون و گوگل را نیز در کارنامه خود دارد. همچنین، در خبری دیگر اعلام شد که وِلی، فست‌فود زنجیره‌ای ایتالیایی، به عنوان نخستین رستوران جهان با توسعه دهندگان شیب برای پذیرش این میم کوین به توافق رسیده است.

استیون کوپر، بنیانگذار شرکت بیگر انترتینمنت(Bigger Entertainment) نیز از برگزاری کارزار سوزاندن توکن شیب به مناسبت ولنتاین در ۱۴ فوریه خبر داده است. طی روزهای اخیر نیز بیش از ۱۸ میلیون شیب سوزانده شد تا در مجموع ۴۱ درصد از کل عرضه این میم کوین از میان برود. آقای کوپر نیز از دارندگان شیب خواسته تا با خرید بلیت‌های ۵ دلاری به رویداد تازه سیب سوزی بپیوندند تا در پایان عواید حاصل صرف خرید شیب شود.

اقدامی که منتقدان خاص خود را دارد. آنها بر این باورند که توکن سوزی آن گونه که تبلیغ می‌شود موجب جهش قابل توجه قیمت نمی‌شود؛ به ویژه آن که در مورد یک میم کوین (کوین‌ طراحی شده بر مبنای شوخی)، رشد قیمت همواره موجب افزایش قابل توجه ریسک سرمایه‌گذاری می‌‌شود.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.