بهره گیری از انرژی خورشیدی، رویکرد شهرک ارز دیجیتال فریدن

به گزارش ایلنا از اصفهان، امین خانجانی در این ارتباط اظهارداشت: بهره برداری از مرحله نخست شهرک تخصصی رمز ارز فریدن منوط به اخذ آخرین جواز و به تعبیری مجوز نهایی وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

وی ادامه داد: در صورت تاییدیه نهایی در سایت “بهین یاب” یا همان درگاه اطلاعات و خدمات صنعت، معدن و تجارت، فاز اول در این ایام بهره برداری خواهد شد.

این فعال صنعتی اضافه کرد: با این وجود عملیات اجرایی در شهرک متوقف نشده و با جدیت در حال پیشرفت است، مراحل اول و دوم شهرک شامل مزرعه استخراج ارز دیجیتال (فارم) در زیربنای سه هزار مترمربع بالای 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرعامل نخستین “شهرک تخصصی رمز ارز” کشور در شهرستان فریدن از اعلام آمادگی افتتاح مرحله(فاز) اول این مجموعه صنعتی در ایام الله دهه فجر امسال خبر داد.

تأمین 100 درصدی تجهیزات

خانجانی با بیان اینکه تجهیزات مورد نیاز همچون دستگاه‌های تخصصی و دیگر وسایل مانند قفسه‌ها، هواکش، پَنل‌های مورد نیاز و دیگر موارد بصورت 100 درصدی تامین شده است تصریح کرد: نصب وسایل و ادوات از حدود یک ماه قبل آغاز و در نهایت تکمیل شد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر با هدف تامین بهینه انرژی مورد نیاز، اتاق برق مرتبط با نخستین پُست برق 20 کیلوولت شهرک بصورت کامل نصب شده است.

مدیرعامل نخستین ” شهرک تخصصی ارز دیجیتال ” کشور در شهرستان فریدن با اشاره به فاز دوم شهرک صنعتی شامل کارخانه تولید دستگاه‌ها و تجهیزات استخراج‌کننده ارز دیجیتال (ماینر) به مساحت چهار هزار مترمربع گفت: این بخش از پروژه حدود 70 درصد پیشرفت دارد و قابلیت بهره برداری تا 2 ماه آینده را خواهد داشت.

خانجانی به مساحت ۷۸ هزار مترمربعی کل شهرک اشاره کرد و افزود: دیوارکشی اطراف مجموعه صنعتی رمز ارز در ابعاد هفت هزار متر مربع (با احتساب ارتفاع) انجام گرفته است.

وی درباره عملیات جاده سازی شهرک تخصصی ارز دیجیتال خاطرنشان کرد: به رغم سرمای هوا و بارش‌ها با تلاش‌های شبانه روزی، 15 هزار مترمربع جاده سازی با جابجایی بالغ بر سه هزار کمپرسی خاک انجام گرفت.

وی در ارتباط با مباحث علمی و آموزشی مرتبط با این فناوری تصریح کرد: از آنجا که گسترش علمی مرتبط با جهان رمز ارزها و فناوری‌های نو مانند بلاک چین (Blockchain) از جمله برنامه‌‍‌های جدی ما به شمار می‌رود، لذا عملیات اجرایی تاسیس پارک علمی فناوری بلاک چین و دانشگاه علمی کاربردی مرتبط در ماه جاری آغاز می‌شود.

این فعال اقتصادی همچنین با اشاره به بخش دیگری از پروژه گفت: مزرعه استخراج هشت هکتاری مجموعه صنعتی شهرک نیز 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

بهره گیری از انرژی خورشیدی، رویکرد شهرک ارز دیجیتال

خانجانی با تاکید بر بهره گیری از انرژی‌های تجدید پذیر و پاک به‌ ویژه خورشیدی با هدف حفظ محیط زیست به عنوان یک رویکرد اصلی خاطرنشان کرد: بر همین اساس احداث نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی را در دستور کار قرار داده ایم و مکاتبات آن با شرکت توانیر وزارت نیرو انجام گرفت و جوابیه مثبت آن صادر شد و در مرحله بعدی اختصاص زمین و تاسیس آن آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین برای مستقل شدن از مدار برق شبکه سراسری، استفاده از از نیروگاه برق حرارتی و گازی اختصاصی از دیگر برنامه‌های این مجموعه خواهد بود و خوشبختانه بخش قابل توجهی ازتجهیزات آن تامین شده است.

عملیات اجرایی احداث نخستین شهرک استخراج رمز ارز کشور با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی اردیبهشت امسال در شهرک صنعتی فریدن واقع در غرب استان اصفهان آغاز و کلنگ احداث این مجموعه با حضور شماری از مسوولان استانی و محلی، در زمینی به مساحت ۷۸ هزار مترمربع در شهرک صنعتی شهرداران (بخش مرکزی فریدن) با سرمایه‌گذاری اولیه ۵۰۰ میلیارد تومان به زمین زده شد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.