ورود سرمایه به صندوق‌های ارز دیجیتال برای دومین هفته متوالی؛ سرمایه‌گذاران بزرگ فعلاً خریدار هستند

در حالی‌ که بازار بیت کوین یکی از بدترین شروع‌های خود را در سال میلادی ۲۰۲۲ به ثبت رساند، سرمایه‌گذاران برای دومین هفته متوالی پول جدید وارد محصولات مالی مربوط به ارزهای دیجیتال کرده‌اند. بیشتر این ورودی‌ها مربوط به صندوق‌های ویژه بیت کوین بوده و برخی از آلت کوین‌های مطرح بازار همچنان با خروج سرمایه مواجه هستند.

به گزارش کوین‌ دسک، بر اساس اطلاعاتی که کوین‌ شیرز (CoinShares) منتشر کرده است، صندوق‌های ویژه سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال طی هفت روز منتهی به ۲۸ ژانویه (۸ بهمن)، ۱۹ میلیون دلار ورودی داشتند.

بر اساس نوشته‌های تحلیلگران کوین‌ شیرز، در حالی‌ که این افزایش نسبت به برخی از هفته‌های سال ۲۰۲۱ که بیش از ۲۰۰ میلیون دلار ورودی داشتند، اندک به نظر می‌رسد، این روند نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران «در این وضعیت رکود قیمت‌ها» بااحتیاط به ارزش موقعیت‌های معاملاتی خود اضافه می‌کنند.

سرمایه‌گذاران در طول هفته گذشته حدود ۱۴ میلیون دلار سرمایه وارد صندوق‌های ارز دیجیتال کردند. این در حالی است که پیش‌تر جریان سرمایه برای پنج هفته متوالی منفی و در مجموع ۵۳۲ میلیون دلار از این صندوق‌ها خارج شده بود.

نمودار تغییرات جریان سرمایه در صندوق‌های ویژه سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال

بیت کوین از ابتدای ۲۰۲۲ تاکنون ۱۷ درصد کاهش قیمت داشته و در حال حاضر هم قیمت آن در محدوده ۳۸,۵۰۰ دلار نوسان می‌کند. مشخص است که قیمت همچنان با اوج تاریخی ۶۹,۰۰۰ دلاری که در نوامبر (آبان) سال ۲۰۲۱ به‌ دست‌ آمده بود، فاصله زیادی دارد.

لازم به ذکر است که در هفته گذشته، در حالی‌ که صندوق‌های ویژه اتریوم با خروج ۲۶.۸ میلیون دلار سرمایه روبه‌رو شدند، حدود ۲۲.۱ میلیون دلار به صندوق‌های مخصوص بیت کوین افزوده شد.

قیمت اتریوم از ابتدای سال ۲۰۲۲ با ۲۷ درصد کاهش به حدود ۲,۷۰۰ دلار رسیده است. به‌گفته تحلیلگران کوین‌ شیرز «اتریوم همچنان با احساسات منفی حاکم بر بازار درگیر است».

صندوق‌هایی که روی چند توکن مختلف سرمایه‌گذاری می‌کنند، ۳۲ میلیون دلار ورودی داشته‌اند که بیشترین مقدار ثبت‌شده از ژوئن (خرداد) سال ۲۰۲۱ است. این موضوع نشان می‌دهد که «سرمایه‌گذاران رویکرد سرمایه‌گذاری متنوعی را در پیش گرفته‌اند».

صندوق‌های مربوط به ارزهای دیجیتال پولکادات، سولانا و کاردانو نیز در این هفته شاهد خروج سرمایه بودند. این موضوع نشان می‌دهد که «سرمایه‌گذاران در این مقطع از آلت کوین‌ها دوری می‌کنند».

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.