گزارش تحلیلی سانتیمنت: ۶ توکن شانس جهش دارند

شرکت تحلیلی سانتیمنت (Santiment) در گزارش تحلیلی این هفته خود به این موضوع اشاره کرده است که با وجود ضرر گسترده معامله‌گران ارزهای دیجیتال در هفته‌های اخیر، همچنان برای کسانی که صبر و سرمایه لازم را داشته باشند، فرصت‌های خوبی برای ورود به بازار وجود دارد. به‌گفته سانتیمنت، در حال حاضر ۶ آلت کوین شرایط مناسبی برای تجربه یک جهش قیمتی دارند.

به گزارش دیلی هودل، این شرکت تحلیلی گفته است شاخص «نسبت ارزش بازار به ارزش تحقق‌یافته» یا همان «MVRV»، که میانگین سود یا ضرر مربوط به واحدهای در گردش بازار را اندازه‌گیری می‌کند، برای شکار فرصت‌های معاملاتی مناسب، کاربرد دارد.

در گزارش سانتیمنت آمده است:

شاخص MVRV ابزار خوبی برای بررسی این موضوع است که معامله‌گران تا چه حد از وضعیت سبد خود ناراضی و تا چه حد راضی هستند. ما معمولاً به MVRVهای ۳۰ روزه ارزهای مختلف نگاه می‌کنیم؛ چراکه با کمک آن می‌توان متوجه شد چه فرصت‌هایی برای سرمایه‌گذاران هفتگی در جریان معاملات میان‌مدت وجود دارد. با بررسی میزان ضرر سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت هم می‌توان تصویر روشن‌تری ترسیم کرد.

سانتیمنت در ادامه با استفاده از همین شاخص، به ۶ آلت کوینی اشاره کرده است که با وجود ضرر شدید سرمایه‌گذاران بازار ارز دیجیتال، همچنان این شانس را دارند که یک جهش قیمتی را تجربه کنند.

یکی از آلت کوین‌هایی که سانتیمنت به آنها اشاره کرده، ریپل است. این شرکت تحلیلی گفته است ریپل این شانس را دارد که پس از پشت‌سرگذاشتن یک سقوط عمیق، یک جهش قیمتی را تجربه کند.

سانتیمنت می‌گوید:

نمودار MVRV متوسط ریپل هم‌اکنون در پایین‌ترین سطح خود از ژوئن (خرداد) سال گذشته قرار دارد. آخرین باری که این شاخص مثبت شده بود به اواسط دسامبر (آذر) باز می‌گردد و همین موضوع ریپل را به یکی از کاندیداهای اصلی جهش قیمت تبدیل می‌کند.

نمودار قیمت و شاخص MVRV ریپل

سانتیمنت در رابطه با وضعیت توکن یونی سواپ گفته است:

شاخص MVRV یونی سواپ در پایین‌ترین سطح تاریخ خود قرار گرفته است. افزایش کلی قیمت‌ها در بازار ارزهای دیجیتال، می‌تواند بر وضعیت آلت کوین‌هایی مثل یونی سواپ تأثیر بسیار خوبی بگذارد.

نمودار قیمت و شاخص MVRV یونی سواپ

شاخص MVRV توکن «GRT»، ارز دیجیتال اصلی پروتکل گراف (The Graph)، نیز به کف خود رسیده و همان طور که سانتیمنت گفته است، آخرین باری که MVRV متوسط گراف مثبت بوده، به اواخر نوامبر (آبان) باز می‌گردد.

نمودار قیمت و شاخص MVRV گراف

توکن بعدی «COMP»، ارز دیجیتال اصلی پروتکل وام‌دهی کامپاند (Compound) است که به‌گفته سانتیمنت، MVRV متوسط آن در پایین‌ترین سطح خود از ماه ژوئن (خرداد) قرار دارد.

نمودار قیمت و شاخص MVRV کامپاند

سانتیمنت ضمن اشاره به محتمل‌بودن جهش قیمت «LRC»، توکن اصلی پروتکل لایه دوم لوپرینگ (Loopring)، گفته است:

پیش‌تر به نظر می‌رسید که لوپرینگ در هفته‌های گذشته و در مقایسه با سایر آلت کوین‌ها، در میانه‌های راه یک جهش قابل‌توجه قرار دارد؛ اما همچنان این شرایط پابرجاست و MVRV متوسط در ناحیه منفی قرار گرفته است.

نمودار قیمت و شاخص MVRV لوپرینگ

در پایان این فهرست نام «AAVE»، توکن بومی پروتکل وام‌دهی آوی، دیده می‌شود که در طول دو ماه گذشته جهش قیمتی قابل‌توجهی نداشته است.

سانتیمنت می‌گوید:

[شاخص MVRV متوسط] آوی در نزدیکی پایین‌ترین سطح تاریخ خود قرار دارد که اگر به‌فکر خرید آن هستید، یک نشانه مثبت است.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.