تحلیل‌گر سرشناس: اکنون فرصت خوبی برای خرید بیت کوین است

ویلی وو (Willy Woo)، تحلیلگر سرشناس بیت کوین و ارزهای دیجیتال، گفته است داده‌های درون‌زنجیره‌ای نشان می‌دهند که بیت کوین علی‌رغم مشاهده سطوح «ترس شدید» در شاخص ترس و طمع، هنوز وارد روند نزولی نشده است و شدیدبودن احساس ترس می‌تواند به معنی مناسب‌بودن شرایط برای خرید بیشتر باشد.

به گزارش کوین تلگراف، وو در پادکستی با نام «What Bitcoin Did» که پیتر مک‌کورماک (Peter McCormack)، مجری آن، در ۳۰ ژانویه (۱۰ بهمن) منتشر کرد، نظرات خود را درباره بیت کوین بیان کرد. ویلی وو به معیارهای کلیدی‌ای مانند تعداد زیاد هولدرهای بلندمدت (کیف پول‌هایی که به‌مدت پنج ماه یا بیشتر بیت کوین انباشت کرده‌اند) و نرخ رو به‌ رشد انباشت اشاره کرده که نشان می‌دهد جهت بازار تغییر نکرده و نزولی نشده است.

ویلی وو افزود:

از لحاظ ساختار درون‌زنجیره‌ای، حتی با اینکه شاخص ترس و طمع نشان‌دهنده اوج‌گیری احساس ترس است، چشم‌انداز بازار نزولی نیست. بدون شک مردم خیلی ترسیده‌اند که این معمولاً فرصت خوبی برای خرید است.

نمودار جریان واریز و برداشت بیت کوین در صرا‌فی‌های ارز دیجیتال

ویلی وو گفته است در کوتاه‌مدت «اغلب این نوع اصلاح‌های نزولی را نمی‌توان بدون افزایش قیمت تصور کرد». علاوه بر این، شکسته‌شدن روند و سقوط تا ۲۰٬۰۰۰ دلار هم امکان‌پذیر به نظر نمی‌رسد. چنین ریزشی تکرارکننده سقوط ۱۲ ماهه سال ۲۰۱۸، آن هم در مدت کوتاه ۳ ماه خواهد بود.

قیمت بیت کوین از زمان رسیدن به بالاترین سطح تاریخی خود، یعنی ۶۹٬۰۰۰ دلار در نوامبر (آبان)، حدود ۴۴ درصد کاهش یافته است و این تحلیلگر معاملات آتی سرمایه‌گذاران بزرگ را دلیل اصلی این کاهش مستمر و عملکرد ثابت قیمت در سه ماه گذشته ذکر کرده است.

ویلی وو می‌گوید هجوم رو به‌ افزایش معامله‌گران تازه‌وارد و خروج سرمایه‌گذاران از بازارهای آتی بیت کوین در چند سال گذشته، به‌طور قابل‌توجهی ساختار بازار بیت کوین را تغییر داده است. در ساختار جدید، قیمت به‌طور مستقیم با «ریسک‌پذیری و ریسک‌گریزی معامله‌گران بزرگ که بازار ارزهای دیجیتال را با بازار بورس مقایسه می‌کنند»، همبستگی دارد.

ویلی وو می‌گوید:

اگر در سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ به‌صورت درون‌زنجیره‌ای به کارهایی که سرمایه‌گذاران انجام می‌دادند نگاه می‌کردید، متوجه می‌شدید آنها در حال انباشت بیت کوین هستند؛ اما این کار تأثیری روی قیمت نمی‌گذارد، زیرا قیمت را معامله‌گران بازارهای آتی صرافی‌ها تعیین می‌کردند.

این تحلیلگر همچنین به دلایل کلیدی برای صعودی باقی‌ماندن روند بیت کوین اشاره کرده است. ویلی وو گفته عواملی مانند تعداد زیاد هولدرهای بلندمدت که بیش از ۵ ماه است دارایی خود را نفروخته‌اند، معامله‌گرانی که فروش بیت کوین در نزدیکی سطح ۴۰٬۰۰۰ دلار را متوقف کرده‌اند و نرخ ثابت انباشت، از اصلی‌ترین دلایل برای ادامه‌داربودن روند صعودی است.

این تحلیلگر افزود:

اکثر بیت کوین‌های در گردش، بیش از پنج ماه است که دست‌نخورده باقی مانده‌اند. افرادی که این کار را انجام داده‌اند پنج ماه است بیت کوین خود را نگه‌ داشته‌اند و قصد ندارند آن را با ضرر بفروشند. این افراد زمانی فروشنده خواهند بود که سود در انتظار آنها باشد. هر زمان که بیت کوین از بالاترین قیمت تاریخی خود عبور کرد و یک روند واقعاً قوی شروع شد، شاهد این اتفاق خواهیم بود.

او گفته اگر «تازه‌واردها» یا هولدرهای جدید بیت کوین در اکثریت باشند، یک نشانه نزولی برای بازار است.

ویلی وو در پایان گفت:

روند نزولی سال ۲۰۱۸ در اوج دورانی بود که افراد جدید بیت کوین خریده بودند و این چرخه باز هم تکرار می‌شود. این هولدرها یا دارایی خود را می‌فروشند، یا سرسختانه نگه‌ می‌دارند. آنهایی که تصمیم به نگهداری از بیت کوین‌های خود گرفته‌اند نیز در روند صعودی بعدی که قیمت بالاتر رفت، دارایی خود را خواهند فروخت.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.