قانون جدید در آمریکا: تراکنش‌های ارز دیجیتال با درآمد کمتر از ۲۰۰ دلار مشمول مالیات نمی‌شوند

اعضای مجلس نمایندگان آمریکا اخیراً طرحی را برای اصلاح قانون اخذ مالیات از ارزهای دیجیتال ارائه کرده‌اند. بر اساس طرح جدید، اگر درآمد حاصل از یک تراکنش ارز دیجیتال از ۲۰۰ دلار بیشتر نباشد، مشمول مالیات نمی‌شود.

به گزارش بیت کوین مگزین، بر اساس لایحه‌ای که روز پنج‌شنبه در مجلس نمایندگان آمریکا ارائه شد، آن دسته از معاملات بیت کوین و ارزهای دیجیتال که سود آنها ۲۰۰ دلار یا کمتر از آن باشد، از پرداخت مالیات معاف می‌شوند. هدف از ارائه این لایحه این است که معامله‌گران آمریکایی بتوانند با راحتی بیشتر از ارز‌های دیجیتال به‌عنوان یک ابزار پرداختی استفاده کنند. در حال حاضر، سرمایه‌گذاران آمریکایی می‌بایست گزارش سود حاصل از فروش ارزهای دیجیتال خود را به دولت ارائه کرده و مالیات مربوط به آنها را پرداخت کنند.

سوزان دلبن (Suzan DelBene)، یکی از نویسندگان این لایحه، طی بیانیه‌ای اعلام کرد:

قوانین و مقررات قدیمی آمریکا، کاربرد ارزهای دیجیتال در زندگی روزمره اشخاص را در نظر نگرفته‌ است. در عوض، بیشتر با این دارایی‌ها به‌عنوان یک سهم یا صندوق قابل معامله در بورس (ETF) برخورد شده است. این در حالی است که ارزهای دیجیتال در چند سال گذشته به‌سرعت تکامل یافته‌اند و فرصت‌های بیشتری برای استفاده از آنها در زندگی روزمره به‌ وجود آمده است. این لایحه مقررات اضافی و هزینه‌بر را کنار می‌گذارد، زمینه ارائه نوآوری‌های بیشتری را فراهم کرده و در نهایت موجب رشد اقتصاد دیجیتال آمریکا می‌شود.

دیوید شوایکرت (David Schweikert) با همکاری دارن سوتو (Darren Soto) و تام ایمر (Tom Emmer) که همگی عضو مجلس نمایندگان ایالات متحده هستند، قانونی را تحت‌عنوان «مالیات منصفانه برای ارزهای دیجیتال» (The Virtual Currency Tax Fairness Act) نوشته‌ و به مجلس ارائه کرده‌اند.

شوایکرت طی بیانیه‌ای گفته است:

ارزهای دیجیتال در حال تغییر‌دادن شکل زندگی روزمره ما هستند. به همین خاطر ایالات متحده مجبور است آنها را به‌ رسمیت بشناسد و در نظام مالیاتی خود، به‌طور منصفانه‌ با آنها رفتار کند. این قانون گام مهمی برای آمریکاست و می‌تواند زمینه رشد اقتصاد دیجیتال را فراهم کند.

زمانی که یک شخص آمریکایی برای خرید یک کالا یا پرداخت هزینه خدمات از بیت کوین استفاده می‌کند، در واقع بخشی از دارایی خود را به‌نوعی در جهت منافع اداره درآمد داخلی آمریکا به فروش رسانده است. اگر این شخص بیت کوین‌های خرج‌شدۀ خود را با قیمت دلاری کمتری نسبت به لحظه پرداخت به ‌دست آورده باشد، این اختلاف قیمت به‌عنوان سود سرمایه در نظر گرفته می‌شود. در این صورت او باید معامله خود را گزارش کرده و مالیات آن را پرداخت کند.

نمایندگان با ارائه این لایحه به‌دنبال این هستند تا قانون مالیاتی مربوط به سال ۱۹۸۶ آمریکا را اصلاح کنند و در نتیجه اگر سود حاصل از یک تراکنش ارز دیجیتال بیشتر از ۲۰۰ دلار نباشد، شامل مالیات نمی‌شود. از این رو، این قانون با هدف‌گرفتن تراکنش‌های کوچک‌تر می‌تواند معامله‌گران را به‌نوعی تشویق کند تا از ارزهای دیجیتال به‌عنوان یک ابزار پرداختی استفاده کرده یا حداقل زمینه چنین حرکتی فراهم شود.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.