شهرک تخصصی رمز ارز فریدن آماده افتتاح است

ایسنا/اصفهان  مدیرعامل نخستین شهرک تخصصی رمز ارز کشور در شهرستان فریدن از اعلام آمادگی افتتاح مرحله(فاز) اول این مجموعه صنعتی در ایام‌الله دهه فجر امسال خبر داد.

امین خانجانی، اظهار کرد: بهره‌برداری از مرحله نخست شهرک تخصصی رمز ارز فریدن مشروط به اخذ آخرین جواز و به تعبیری مجوز نهایی وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

وی ادامه داد: در صورت تأییدیه نهایی در سایت «بهین یاب» یا همان درگاه اطلاعات و خدمات صنعت، معدن و تجارت، فاز اول در این ایام بهره‌برداری خواهد شد.

این فعال صنعتی اضافه کرد: با این وجود عملیات اجرایی در شهرک متوقف نشده و با جدیت در حال پیشرفت است، اکنون مراحل اول و دوم شهرک شامل مزرعه استخراج ارز دیجیتال (فارم) در زیربنای سه هزار مترمربع بالای ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی نخستین «شهرک تخصصی رمز ارز» کشور، خانجانی با بیان اینکه تجهیزات مورد نیاز همچون دستگاه‌های تخصصی و دیگر وسایل مانند قفسه‌ها، هواکش، پَنل‌های مورد نیاز و دیگر موارد به صورت ۱۰۰ درصدی تأمین شده است، تصریح کرد: نصب وسایل و ادوات از حدود یک ماه قبل آغاز و در نهایت تکمیل شد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر با هدف تأمین بهینه انرژی مورد نیاز، اتاق برق مرتبط با نخستین پُست برق ۲۰ کیلوولت شهرک به‌صورت کامل نصب شده است.

مدیرعامل نخستین  شهرک تخصصی ارز دیجیتال کشور در شهرستان فریدن با اشاره به فاز دوم شهرک صنعتی شامل کارخانه تولید دستگاه‌ها و تجهیزات استخراج‌کننده ارز دیجیتال (ماینر) به مساحت چهار هزار مترمربع، گفت: این بخش از پروژه حدود ۷۰ درصد پیشرفت دارد و قابلیت بهره‌برداری تا ۲ ماه آینده را خواهد داشت.

خانجانی به مساحت ۷۸ هزار مترمربعی کل شهرک اشاره کرد و افزود: دیوارکشی اطراف مجموعه صنعتی رمز ارز در ابعاد هفت هزار متر مربع (با احتساب ارتفاع) انجام گرفته است.

وی درباره عملیات جاده‌سازی شهرک تخصصی ارز دیجیتال، خاطرنشان کرد: با وجود سرمای هوا و بارش‌ها با تلاش‌های شبانه روزی، ۱۵ هزار مترمربع جاده‌سازی با جابجایی بالغ بر سه هزار کمپرسی خاک انجام شد.

مدیرعامل نخستین «شهرک تخصصی ارز دیجیتال» کشور در شهرستان فریدن در ارتباط با مباحث علمی و آموزشی مرتبط با این فناوری، تصریح کرد: از آنجا که گسترش علمی مرتبط با جهان رمز ارزها و فناوری‌های نو مانند بلاک چین (Blockchain) از جمله برنامه‌‍‌های جدی ما به شمار می‌رود، عملیات اجرایی تأسیس پارک علمی فناوری بلاک چین و دانشگاه علمی کاربردی مرتبط در ماه جاری آغاز می‌شود.

این فعال اقتصادی همچنین با اشاره به بخش دیگری از پروژه گفت: مزرعه استخراج هشت هکتاری مجموعه صنعتی شهرک نیز ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

بهره‌گیری از انرژی خورشیدی؛ رویکرد شهرک ارز دیجیتال

خانجانی با تأکید بر بهره‌گیری از انرژی‌های تجدیدپذیر و پاک به‌ویژه خورشیدی با هدف حفظ محیط زیست به‌عنوان یک رویکرد اصلی، خاطرنشان کرد: بر همین اساس احداث نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی را در دستور کار قرار داده‌ایم و مکاتبات آن با شرکت توانیر وزارت نیرو انجام گرفت و جوابیه مثبت آن صادر شد و در مرحله بعدی اختصاص زمین و تأسیس آن آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین برای مستقل شدن از مدار برق شبکه سراسری، استفاده از نیروگاه برق حرارتی و گازی اختصاصی از دیگر برنامه‌های این مجموعه خواهد بود و خوشبختانه بخش قابل توجهی از تجهیزات آن تأمین شده است.

عملیات اجرایی احداث نخستین شهرک استخراج رمز ارز کشور با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی اردیبهشت امسال در شهرک صنعتی فریدن واقع در غرب استان اصفهان آغاز شد. کلنگ احداث این مجموعه با حضور شماری از مسئولان استانی و محلی، در زمینی به مساحت ۷۸ هزار مترمربع در شهرک صنعتی شهرداران (بخش مرکزی فریدن) با سرمایه‌گذاری اولیه ۵۰۰ میلیارد تومان به زمین زده شد.

فریدن با ۲ شهر و ۲۸ روستا و جمعیت افزون بر ۴۹ هزار نفر در ۱۴۰ کیلومتری غرب اصفهان واقع است.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.