تحلیل قیمت بیت کوین: شانس بازار برای عبور از ۴۰ هزار دلار بیشتر از قبل است

خریداران بیت کوین در حال حاضر تلاش می‌کنند مقاومت کلیدی ۳۸,۸۰۰ دلاری را پشت سر بگذارند. تا زمانی که حمایت ۳۷,۴۰۰ دلاری همین طور حفظ شود، می‌توان برای رسیدن به قیمت‌های بالاتر امیدوار بود.

به گزارش نیوز بی‌تی‌سی، قیمت بیت کوین روز گذشته تا زیر ۳۸,۰۰۰ دلار و در ادامه پایین سطح ۳۷,۰۰۰ دلار اصلاح شد؛ اما خریداران با بازگشت قیمت تا ۳۷,۶۵۰ دلار، مجدداً فعال شدند. کف قیمتی روز گذشته در نزدیکی ۳۶,۶۶۷ دلار شکل گرفته و از آن زمان تاکنون روند بازار صعودی بوده است.

جهش قیمت ابتدا با شکسته‌شدن مقاومت ۳۷,۵۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته همراه بود. یک خط روند نزولی هم مقاومتی را در محدوده ۳۷,۴۵۰ دلار تشکیل داده بود که خریداران با این حرکت موفق شدند آن را هم پشت سر بگذارند.

این حرکت صعودی در ادامه به شکسته‌شدن مقاومت ۳۸,۰۰۰ دلاری منجر شد و آن‌طور که از نمودار پیداست، اوج قیمتی امروز در ۳۸,۷۸۶ دلار شکل گرفته است. بیت کوین اکنون برای پیگیری روند صعودی ۲۴ ساعت اخیر خود، با مانع ۳۸,۸۰۰ دلاری مواجه است.

قیمت بیت کوین در حال حاضر نزدیک به سطح ۲۳.۶ درصد اصلاحی فیبوناچی نوسان می‌کند. گفتنی است در این تحلیل سطوح فیبوناچی بر اساس حرکت صعودی قیمت از ۳۶,۶۶۷ دلار تا اوج ۳۸,۷۸۶ دلاری تنظیم شده است. در صورتی که روند صعودی با همین ضرب‌آهنگ ادامه داشته باشد، نزدیک‌ترین مقاومت پیش روی قیمت در ۳۸,۵۰۰ دلار خواهد بود.

تحلیل قیمت بیت کوین: شانس بازار برای عبور از ۴۰ هزار دلار بیشتر از قبل است

اولین مقاومت کلیدی همان سطح ۳۸,۸۰۰ دلار است و عبور از آن می‌تواند راه را برای جهش بیشتر باز کند. پس از آن ۳۹,۵۰۰ دلار به‌عنوان دومین مانع پیش روی خریداران عمل خواهد کرد و اگر بازار موفق به شکستن این سطح شود، بیت کوین این شانس را خواهد داشت که پس از مدت‌ها مجدداً قیمتی بالای ۴۰,۰۰۰ دلار را تجربه کند.

از سوی دیگر، ناکامی خریداران در عبور از مقاومت ۳۸,۸۰۰ دلاری می‌تواند جرقه‌ای برای آغاز یک اصلاح نزولی جدید باشد. در چنین شرایطی نزدیک‌ترین حمایت پیش روی قیمت در ۳۸,۰۰۰ دلار خواهد بود.

محدوده ۳۷,۷۵۰ دلار و سطح ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی، اولین حمایت کلیدی پیش روی قیمت خواهد بود. پس از آن اگر حمایت ۳۷,۵۰۰ دلاری هم از دست برود، احتمال سقوط قیمت تا ۳۷,۰۰۰ افزایش می‌یابد.

شاخص مکدی (MACD) در حال خروج از محدوده صعودی است و شاخص قدرت نسبی (RSI) هم بالای سطح ۵۰ قرار دارد.

همان‌ طور که گفته شد، ۳۷,۵۰۰ و ۳۷,۰۰۰ دلار حمایت‌‌های کلیدی بیت کوین هستند و ۳۸,۵۰۰، ۳۸,۸۰۰ و ۴۰,۰۰۰ دلار هم به‌عنوان مقاومت‌‌‌های پیش روی قیمت عمل می‌کنند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.