مدیرعامل گلسنود: بیت کوین ممکن است با یک سقوط بزرگ مواجه شود

به گزارش دیلی هودل، یان هاپل (Jan Happel) و یان آلِمان (Yann Allemann)، هم‌بنیان‌گذاران گلسنود، در آخرین خبرنامه این شرکت گفته‌اند که هم‌بستگی بیت کوین با دارایی‌های ریسکی همچنان بالاست و این نشان می‌دهد که در صورت شروع یک روند نزولی در بازار بورس آمریکا، احتمالاً بیت کوین نیز سقوط خواهد کرد.

آنها گفته‌اند:

تحلیل‌های ما همچنان نشان‌دهنده این موضوع هستند که حساسیت عملکرد قیمت بیت کوین به ریسک‌های بازار و احتمال بالای شکل‌گیری یک روند نزولی به‌خاطر نبودِ اعتماد نیست؛ بلکه عوامل اقتصادی کلان روی روند این ارز دیجیتال تأثیر گذاشته است.

به‌گفته بنیان‌گذاران گلسنود، به‌دنبال اعلامیه بانک مرکزی آمریکا مبنی بر کاهش ماهانه ۹۵ میلیارد دلار از رقم ترازنامه خود برای مقابله با تورم، چشم‌انداز شرایط اقتصادی متزلزل به نظر می‌رسد. آنها همچنین به افزایش خطر حمله روسیه به دیگر کشورهای اتحادیه اروپا نیز اشاره کرده‌اند.

مدیران گلسنود گفته‌اند در نتیجه چنین شرایطی، در هفته گذشته بیش از ۱۰۰ میلیون دلار از بازار ارزهای دیجیتال خارج شده و بیت کوین بیشترین حجم خروج سرمایه را ثبت کرده است.

هاپل و آلِمان افزودند:

با مشاهده آمار فضای ارزهای دیجیتال، شاهد خروج سرمایه ۱۳۴ میلیون دلاری در هفته گذشته بودیم که دومین جریان خروجی هفتگی بزرگ در سال ۲۰۲۲ است. صندوق‌های مبتنی بر سولانا ۳.۷ میلیون دلار ورود سرمایه ثبت کرده‌اند و آلت کوین‌ها (صندوق‌های مبتنی بر چند دارایی مختلف) نیز جریان ورودی ۵ میلیون دلاری داشتند. این در حالی است که ۱۳۱ میلیون دلار سرمایه از محصولات مربوط به بیت کوین خارج شده است.

علی‌رغم تصویر مبهمی که از آینده اقتصاد کلان وجود دارد، به‌گفته آلِمان داده‌های درون‌زنجیره‌ای همچنان نشان می‌دهند که بیت کوین توانسته است قدرت خود را حفظ کند. وی افزود سرمایه‌گذاران بیت کوین در حال خروج دارایی‌های خود از صرافی‌ها هستند و نرخ خروج به رقمی تاریخی رسیده است. همین موضوع نشان می‌دهد که احتمالاً بیت کوین به نزدیکی کف قیمت خود رسیده است.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.