۴ دلیلِ آینده‌دار بودن شیبا را بخوانید

۱. مکانیسم توکن‌سوزی

به گزارش سایت فول، یکی از مهم‌ترین عواملی که پتانسیل رشد شیبا را حفظ می‌کند، مکانیسم توکن‌سوزی آن است که قرار است به زودی با راه‌اندازی نسخه دوم صرافی این پروژه، یعنی شیبا سواپ ۲.۰ عرضه شود. از طریق این مکانیسم و با کاهش عرضه در گردش شیبا، قیمت توکن SHIB با گذشت زمان افزایش خواهد یافت.

تیم شیبا تخمین می‌زند که از طریق شیبا سواپ ۲.۰ و راه‌حل لایه دوم شیباریوم (Shibarium)، سالانه می‌توان حدود ۱۱۱ تریلیون توکن SHIB را سوزاند. این نرخ توکن‌سوزی می‌تواند افزایش حداقل پنج برابری قیمت شیبا را تا پنج سال آینده به همراه داشته باشد.

۲. لیست شدن در پلتفرم رابین‌هود

ارتش شیبا برای مدت طولانی‌، در انتظار لیست شدن SHIB در پلتفرم رابین‌هود بود. اوایل هفته جاری، تیم رابین‌هود به طور رسمی اعلام کرد که شیبا و سه توکن دیگر را به پلتفرم خود اضافه کرده است. قیمت شیبا بلافاصله پس از این خبر افزایش یافت.

لیست شدن شیبا توسط رابین‌هود، دو مزیت بزرگ برای این میم توکن دارد: اول، افزایش مشروعیت شیبا و دوم، افزایش دسترسی معامله‌گران به این رمزارز. این موضوع می‌تواند منجر به افزایش تقاضا برای شیبا شده و با توجه به مکانیسم توکن‌سوزی و قانون عرضه و تقاضا، رشد قیمتی این ارز دیجیتال را به همراه داشته باشد.

۳. راه‌حل لایه دوم شیباریوم

شیباریوم یک راه‌حل لایه دوم برنامه‌ریزی‌شده برای اکوسیستم شیبا است که قرار است کارمزد تراکنش‌های SHIB را به طور قابل‌توجهی کاهش ‌دهد. شیباریوم همچنین دارای مکانیزم توکن‌سوزی خواهد بود.

پیش‌بینی دقیق این‌که عرضه شیباریوم چقدر می‌تواند قیمت این توکن را افزایش دهد، دشوار است. اما به نظر می‌رسد راه‌اندازی آن باعث افزایش تقاضا برای شیبا شود.

۴. متاورس شیبا

تیم شیبا چند هفته پیش رسماً از راه‌اندازی متاورس خود خبر داد. اگرچه این متاورس هنوز به طور کامل عملیاتی نشده، اما کاربران از هفته پیش می‌توانند زمین‌های این دنیای مجازی را خریداری کنند.

اگرچه شیبا رقبای بزرگ زیادی در حوزه متاورس دارد، اما اگر بتواند به‌روزرسانی‌های جالب توجه و جذابی را ارائه دهد، می‌تواند همچنان در کانون توجه‌ها باقی بماند و این موضوع، خود می‌تواند عامل بزرگی در کمک به شیبا برای بازگشت به روزهای اوج خود باشد.

البته توجه به این نکته هم مهم است که رشد شیبا فقط به چهار عامل ذکر شده در بالا وابسته نیست و وضعیت کلی بازار ارزهای دیجیتال هم می‌تواند نقش مهمی در عملکرد شیبا داشته باشد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.