ایلان ماسک: دوج کوین می‌تواند گزینه‌ای برای پرداخت‌های توییتر باشد

به گزارش ارزدیجیتال، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس که چندی پیش ۹.۱ درصد از سهام توییتر را خریداری کرده و عضو هیئت‌مدیره این شبکه اجتماعی شده بود، به‌تازگی در یکی از پست‌های توییتری خود به پذیرش دوج کوین به‌عنوان یک روش پرداختی برای خرید اشتراک حساب‌های ویژه این شبکه اجتماعی، یعنی توییتر بلو (Twitter Blue) اشاره کرده است.

او از زمان پیوستن به تیم توییتر، بارها پست‌هایی را درباره بخش‌های مختلف و ویژگی‌های کاربردی این پلتفرم منتشر کرده است که بعضی از آنها جدی و برخی دیگر به‌نوعی برای سرگرمی بوده‌اند. برای مثال، کمی پس از آنکه ایلان ماسک نظرسنجی‌ای را برای اضافه‌کردن امکان ادیت توییت‌ها در صفحه شخصی خود برگزار کرد و ۷۳ درصد از رأی‌دهندگان با آن موافقت کردند، تیم توییتر هم به‌طور رسمی اعلام کرد که روی اضافه‌کردن این ویژگی به پلتفرم خود کار می‌کند.

ساعاتی پیش اما، او در توییتر خود ایده جدیدی را مطرح کرد و گفت:

تمام کاربرانی که با پرداخت ۳ دلار در ماه اشتراک توییتر بلو می‌خرند، باید علامتی برای تأیید هویت خود دریافت کنند و ۲۰ ثانیه برای ادیت توییت‌های خود فرصت خواهند داشت که البته این زمان قابل‌تغییر است. این علامت تأیید باید با [تیک آبی] حساب‌های رسمی توییتر یا حساب‌های مربوط به چهره‌های همگانی متفاوت باشد.

در واکنش به این توییت ایلان ماسک، یکی از کاربران آرژانتینی این شبکه اجتماعی از او درخواست کرد که هزینه خرید اشتراک توییتر بلو را هم کاهش دهد و گفت که «۳ دلار در آرژانتین پولی است که می‌توان با آن برای تمام اعضای یک خانواده غذا تهیه کرد».

ایلان ماسک نیز در پاسخ به درخواست این کاربر آرژانتینی نوشت:

درست است. [هزینه خرید اشتراک توییتر] باید متناسب با توان مالی اشخاص و بر اساس ارز ملی هر کشور تنظیم شود. شاید حتی یکی از گزینه‌ها پرداخت با دوج کوین باشد؟

تصویر گفت‌وگوی توییتری ایلان ماسک درباره پذیرش دوج کوین.

نکته‌ای که باید به آن توجه کرد، این است که ایلان ماسک آن بخش از توییت خود را که به دوج کوین مربوط می‌شود، به‌صورت سؤالی مطرح کرده است که نشان می‌دهد پذیرش دوج کوین در پرداخت‌های توییتر حداقل تا به این لحظه قطعی نشده و به‌احتمال زیاد فعلاً تنها در حد یک ایده است.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.