ورود شرکت معروف بازی‌سازی به بازار رمزارز

شرکت گیم‌ استاپ (GameStop)، یک شرکت خرده‌فروشی بازی‌های رایانه‌ای و نرم‌افزارهای سرگرمی آمریکایی، از طریق مشارکت با یک بازار دارایی‌های دیجیتال در شبکه اتریوم، وارد دنیای ارزهای دیجیتال می‌شود.

شرکت گیم‌ استاپ با انتشار یک بیانیه مطبوعاتی جدید، اعلام کرد که با همکاری پروژه ایموتبل ایکس (Immutable X)، یک راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه دوم بر بستر بلاکچین اتریوم، یک بازار توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را ایجاد خواهد کرد. انتظار می‌رود این بازار اواخر سال جاری میلادی راه‌اندازی شود.

طی این همکاری، یک صندوق به ارزش ۱۰۰ میلیون دلار در قالب ارز دیجیتال ایموتبل ایکس (IMX) برای شروع پروژه ایجاد خواهد شد و در صورت دستیابی به دستاوردهای خاص، امکان افزایش موجودی این صندوق تا سقف ۱۵۰ میلیون دلار هم برنامه‌ریزی شده است. موجودی این صندوق قرار است برای کمک‌ مالی به سازندگان توکن‌های NFT و توسعه‌دهندگان، استفاده شود.

شرکت گیم‌ استاپ اولین بار در ماه می سال گذشته از برنامه‌های خود برای ایجاد یک بازار NFT مبتنی بر اتریوم خبر داده بود، اگرچه در آن زمان هنوز همکاری را برای خود انتخاب نکرده بود.

خبر همکاری گیم‌ استاپ با ایموتبل ایکس باعث شد که قیمت ارز دیجیتال IMX سر به فلک بکشد. داده‌های بازار نشان می‌دهند که قیمت این توکن از پایین‌ترین سطح هفت روزه خود در ۲٫۴۹ دلار، به ۴٫۱۳ دلار رسیده که رشد خیره‌کننده ۶۶ درصدی را نشان می‌دهد. البته در زمان انتشار این خبر، قیمت رمزارز IMX کمی اصلاح شده و در محدوده ۳ دلار قرار دارد.
مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.