۳ نشانه صعودی در شبکه بیت کوین که می‌توانند باعث جهش قیمت‌ شوند

سه شاخص کلیدی مربوط به فعالیت‌های درون‌شبکه‌ای بیت کوین نشان می‌دهند که این ارز دیجیتال این شانس را دارد که روند صعودی روزهای اخیر خود را طولانی‌تر کند. با استفاده از این داده‌ها نمی‌توان اوج قیمتی جدید بیت کوین را مشخص کرد؛ اما می‌توان احتمال جهش قیمت به بالای محدوده نوسانی اخیر را ارزیابی کرد.

به گزارش کریپتو گلوب، نهنگ‌های بیت کوین از زمان آغاز حمله روسیه به اوکراین همواره در حال انباشت این ارز دیجیتال بوده‌اند. موجودی آدرس‌هایی که ۱,۰۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ بیت کوین دارند، از آن زمان تاکنون ۸.۳ درصد افزایش یافته است.

داده‌های درون‌زنجیره‌ای شرکت تحلیلی سانتیمنت (Santiment) نشان می‌دهد که تعداد آدرس‌های با موجودی بین ۱٬۰۰۰ تا ۱۰٬۰۰۰ واحد اخیراً به ۲,۲۰۳ کیف پول رسیده‌ است که بالاترین سطح در یک سال گذشته محسوب می‌شود. گفتنی است بیت کوین‌ موجود در هر کدام از این کیف پول‌ها چیزی بین ۴۴.۲ تا ۴۴۰.۲ میلیون دلار ارزش دارد.

۳ نشانه صعودی در شبکه بیت کوین که می‌تواند باعث جهش قیمت‌ها شود

خط قرمزرنگ روی نمودار نشان‌دهنده تعداد آدرس‌های با موجودی بین هزار تا ۱۰هزار بیت کوین است.

طبق توضیحات این شرکت، موجودی کیف پول‌های این نهنگ‌ها، همراه با موجودی کیف پول‌هایی که بین ۱۰۰ تا ۱,۰۰۰ بیت کوین دارند، «همواره در تاریخ نشان‌دهنده و پیش‌بینی‌کننده حرکت قیمت بیت کوین بوده‌ است». علاوه بر این، داده‌های دیگر هم نشان می‌دهند که قیمت این ارز دیجیتال می‌تواند در آینده‌ای نزدیک افزایش یابد.

برای مثال، هم‌زمان با برداشت ۲.۵ میلیارد دلار بیت کوین از صرافی‌های ارز دیجیتال، موجودی بیت کوین این پلتفرم‌ها به پایین‌ترین حد خود در سه سال گذشته رسیده است. این امر نشان می‌دهد قیمت بیت کوین پتانسیل این را دارد که به‌‌میزان «قابل‌توجهی» افزایش یابد.

طبق گفته‌های متخصصان بازار، کاهش موجودی بیت کوین صرافی‌ها می‌تواند باعث رشد قیمت این ارز دیجیتال شود. از نظر استفن اولت (Stephane Ouellette)، مدیر اجرایی شرکت اف‌آران‌تی فایننشال (FRNT Financial)، این کاهش ممکن است به این معنی باشد که بیت کوین آماده‌ یک حرکت صعودی است. طبق گفته‌های او، افزایش موجودی بیت کوین صرافی‌ها نیز به این معنی است که سرمایه‌گذاران برای فروش آماده می‌شوند.

۳ نشانه صعودی در شبکه بیت کوین که می‌تواند باعث جهش قیمت‌ها شود

نمودار موجودی بیت کوین صرافی‌های متمرکز ارز دیجیتال.

از طرف دیگر، وقتی معامله‌گران بیت کوین‌های خود را از صرافی‌ها خارج و به کیف پول‌های خصوصی خود منتقل می‌کنند، عرضه این بازارهای متمرکز هم طبیعتاً به‌میزان قابل‌توجهی کاهش می‌یابد. این نشان می‌دهد که در صورت بیشترشدن تقاضا برای خرید، قیمت بیت کوین افزایش خواهد یافت.

بیت کوین در چند ماه گذشته مشخصاً در محدوده خاصی در نوسان بوده و ظاهراً در یک کانال نموداری باریک گیر کرده است. علی‌رغم موج فروشی که با حمله روسیه به اوکراین ایجاد شد، قیمت بیت کوین به‌سرعت بهبود یافت و این ارز دیجیتال دوباره خودش را به داخل کانال مذکور رساند.

طبق اطلاعات سایت اینتو دبلاک (IntoTheBlock)، معامله‌گران تنها در تاریخ ۲۲ مارس (۲ فروردین) حدود ۱۵,۰۰۰ بیت کوین را از پلتفرم‌های معاملاتی خارج کرده‌ بودند. از ۲۹ ژانویه (۹ بهمن ۱۴۰۰)، این تعداد بیت کوین بیشترین مقداری است که در یک روز از صرافی‌ها خارج شده است. آخرین باری که این مقدار بیت کوین از صرافی‌ها خارج شد، «قیمت آن کمی بعد به‌طور قابل‌توجهی افزایش یافت».

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.