پلیس انگلیس به داد مالباختگان بایننس رسید!

پلیس بریتانیا در حال بازگرداندن ارزهای دیجیتال دزدیده‌ شده به قربانیانی است که تحت تأثیر حمله به یکی از پروتکل‌های آسیب‌پذیر در شبکه هوشمند بایننس (BSC) قرار گرفته‌اند. در این حمله، مهاجم توانسته بود حدود ۲۳۰ هزار دلار به ازای هر قربانی، در مجموع میلیون‌ها دلار از سرمایه کاربران را به سرقت ببرد.
طبق گزارش‌ها، کلاهبرداران نتوانسته بودند رمزارزهای دزدیده شده را به درستی ذخیره و ایمن کنند. به همین دلیل، پلیس منچستر در حال حاضر موفق شده بیش از ۲۵ میلیون دلار از وجوه سرقتی را پس بگیرد و به تعدادی از کاربران آسیب‌دیده در سراسر جهان بازگرداند. البته تحقیقات همچنان ادامه دارد و هدف شناسایی هر چه بیشتر سرمایه‌گذاران و بازگرداندن وجوه آنهاست.
سازمان‌های نظارتی در سراسر جهان در تلاشند تا از گسترش کلاهبرداری‌ها و حملات رمزارزی جلوگیری کنند، اما مدیریت صنعت کریپتو کار دشواری است. البته لازم به ذکر است که طی چند سال گذشته، صرافی‌ها و شرکت‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال استانداردهای امنیتی خود را بهبود بخشیده‌اند.
گزارش‌ها حاکی از آن است که تعداد حملات به صرافی‌های رمزارزی در سال‌های اخیر در مقایسه با ۸ یا ۵ سال گذشته، کاهش یافته که یک نکته مثبت برای کل صنعت کریپتو است.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.