ارز دیجیتال اوریجین پروتکل (OGN) چیست؟

با ظهور تکنولوژی بلاکچین و پس از شکل‌گیری بیت کوین و به دنبال معروف شدن و جا افتادن این رمزارز، پروژه‌های مختلف دیگری در غالب پروژه‌های بلاکچینی پا به عرصه فعالیت گذاشتند. اکنون که بیش از 10 سال از خلق بیت کوین می‌گذرد و بیش از 15 هزار رمزارز یا به اصطلاح آلت کوین وجود دارد که هر کدام برای هدف خاصی به وجود آمده‌اند. پروژه ارز دیجیتال اوریجین پروتکل برای راه‌اندازی تجارت اینترنتی همتا به همتا (P2P) پا به عرصه گذاشته است. ما در این مقاله سعی کرده‌ایم به بررسی پروژه ارز دیجیتال Origin protocol بپردازیم و مزایا و معایب این پروژه را برای شما عزیزان شرح دهیم. اگر به‌‌ دنبال افزایش سطح آگاهی خود درباره این پروژه هستید، به هیچ وجه این مقاله را از دست ندهید!

ارز دیجیتال اوریجین پروتکل چیست؟

پروژه اوریجین پروتکل، همان‌طور که در مقدمه گفتیم و همان‌طور که از نام آن پیدا است، می‌تواند مبدأ و شروع تجارتی مدرن‌تر و جدیدتر بر بستر شبکه‌های بلاکچینی باشد. دنیای بلاکچین قرار است اکثر فعالیت‌های بشری را تحت مدیریت خود قرار دهد، به‌ طوری که دولت‌ها هم روی بلاکچین مستقر باشند.

اوریجین پروتکل به کاربران خود اجازه می‌دهد که کالا و خدمات خود را بر بستر این پلتفرم تحت شبکه بلاکچینی مبادله کنند. در واقع اوریجین پروتکل یک تجارت‌خانه تحت بلاکچین است که کاربران می‌توانند به صورت شخص به شخص (Peer to peer) با یکدیگر در ارتباط باشند و از خدمات و کالا‌های مختلف استفاده کنند. این پروژه و اکوسیستم آن بر بستر شبکه بلاکچینی اتریوم (Ethereum) پیاده‌سازی شده است و فعالیت خود را روی این شبکه اجرا می‌کند.

این اکوسیستم امکانات بسیاری را برای کاربران خود فراهم کرده است. پلتفرم اوریجین پروتکل سعی دارد برقراری ارتباط را برای کاربران خود راحت‌تر کند. کاربران در این پلتفرم می‌توانند مستقیماً با صاحب یک کالا یا خدمت ارتباط بگیرند و نیاز‌های خود را بدون نیاز به سیستم‌های متمرکز امروزی یا دلال‌ها، برطرف کنند. این مسئله می‌تواند کمک شایانی به کاهش قیمت کالا و خدمات بکند و دلیل آن هم کاملاً واضح است! واسطه حذف شده است و دیگر نیازی به پرداخت پول اضافی به آن وجود ندارد.

پروتکل اوریجین یکی از مخالفان جدی سیستم‌های سنتی است. سیستم‌های سنتی متأسفانه کاملاً متمرکز هستند. از معایب سیستم‌های متمرکز می‌توان به عدم شفافیت، احتمال بالای تقلب، کلاهبرداری و صد‌ها عیب دیگر اشاره کرد.

موسس ارز دیجیتال اوریجین پروتکل کیست؟

تیم مؤسس مهم‌ترین رکن یک پروژه به حساب می‌آید. در رابطه با پروژه ارز دیجیتال اوریجین پروتکل نیز باید کاملاً تیم آن را بشناسیم تا در صورت تمایل بتوانیم با خیال راحت‌تری سرمایه‌گذاری کنیم.

تیم این پروژه از هفت کشور مختلف گرد هم آمده‌اند و همه آنها عاشق تکنولوژی بلاکچین هستند! دفتر مرکزی ارز دیجیتال Origin protocol در شهر سانفرانسیسکوی ایالات متحده آمریکا قرار دارد و چندین سرمایه‌گذار نیز از مکان‌های مختلف جهان از این پروژه پشتیبانی می‌کنند. این پروژه در سال 2017 و به دست دو فرد با نام‌های جاش فریزر (Josh Fraser)  و متیو لیو (Matthew Liu) راه‌اندازی شده است.

آقای جاش فریزر یکی از بنیان‌گذاران اوریجین پروتکل است و قبل از تأسیس این شرکت، 3 شرکت دیگر را نیز رهبری کرده است! با این حساب می‌توان این فرد را با تجربه و کاربلد دانست! او یک کارآفرین موفق است و بیش از یک دهه سابقه فعالیت در دنیای کریپتو دارد.

متیو لیو نیز دیگر بنیان‌گذار این پروژه است که او هم سابقه درخشان و قابل استنادی دارد. لیو یک مهندس نرم‌افزار است و سال‌ها در حوزه تکنولوژی بلاکچین فعالیت داشته است. همچنین کار در شرکت یوتیوب (YouTube)، به عنوان مدیر محصول، از دیگر سوابق درخشان او است.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.