گلسنود: آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها بیشتر خریدار و آسیایی‌ها فروشنده بیت کوین هستند

فکت کوینز: شرکت تحلیلی گلسنود به تازگی گزارشی منتشر کرده که نشان می‌دهد در دو سال اخیر سرمایه‌گذاران آمریکایی و اروپایی بیشتر به خرید بیت کوین و سرمایه‌گذاران آسیایی به فروش آن تمایل داشته‌اند. البته در مقاطعی این روند تغییر کرده اما به طور کلی فشار فروش در دو سال اخیر به بازارهای آسیایی مربوط بوده است.

گزارش اخیر گلسنود از فعالیت هفتگی شبکه بیت کوین نشان می‌دهد قیمت این ارز همچنان در محدوده ۳۷۶۸۰ تا ۴۲۳۱۲ دلار نوسان می‌کند. البته امروز قیمت بیت کوین با جهشی به بالاترین سطح دو هفته اخیر خود رسید اما گلسنود معتقد است وضعیت شبکه همچنان نزولی است.

گلسنود در این رابطه نوشت:

اگرچه میزان استفاده از شبکه بیت کوین و فعالیت‌های آنچین در حال بهبود است، وضعیت شبکه همچنان نزولی است.

گزارش جدید گلسنود نشان می‌دهد در دو سال اخیر، فشار فروش عمدتا ناشی از سرمایه‌گذاران آسیایی بوده است. آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها در دو سال گذشته به شدت خرید کرده‌اند و حمایت زیادی را از خود نشان داده‌اند. جالب است بدانید بیشترین حجم خرید به سرمایه‌گذاران اروپایی برمی‌گردد.

در سمت مقابل، آسیایی‌ها حمایت کمتری را از خود نشان داده‌اند و در سه ماهه اول تا سوم سال ۲۰۲۱ به فروش مشغول بوده‌اند. علاوه بر این، در حال حاضر، فشار فروش سنگینی از جانب این سرمایه‌گذاران به بازار وارد می‌شود. البته سو ژو، بنیانگذار شرکت Three Arrows Capital معتقد است جهش ناگهانی قیمت بیت کوین در ساعات اخیر به واسطه فعالیت خریداران آسیایی صورت گرفته است.

فعالیت سرمایه‌گذاران آسیایی و قیمت بیت کوین
فعالیت سرمایه‌گذاران آسیایی و قیمت بیت کوین

داده‌های درون زنجیره‌ای و معیارهای بسیاری از وقوع بازار نزولی خبر می‌دهند. تعداد کیف پول‌های جدید شبکه بیت کوین از اواسط سال ۲۰۲۱ به تدریج در حال افزایش بوده است که الگویی نزولی محسوب می‌شود؛ الگویی که در ژانویه ۲۰۱۸ تا نیمه اول سال ۲۰۲۰ شاهد آن بودیم. در حال حاضر، هر روز حدود ۱۱۰۰۰۰ کیف پول در شبکه بیت کوین ساخته می‌شود.

در بازارهای نزولی، تعداد کیف پول‌های جدید روندی آهسته و پیوسته دارد اما در بازارهای صعودی، رشدی جهشی را در نمودار شاهد هستیم.

تعداد کیف پول‌های جدید بیت کوین
تعداد کیف پول‌های جدید بیت کوین

علاوه بر تعداد کیف پول‌ها، حجم تراکنش‌های با ارزش بیش از ۱ میلیون دلار از اوج ماه نوامبر سال گذشته خود افت زیادی را تجربه کرده است. گلسنود معتقد است این افت نشان‌دهنده کاهش استفاده از شبکه بوده و حاکی از ورود به بازار نزولی است.

علاوه بر این، گلسنود در گزارش دیگری هفته گذشته از فروش هولدرهای طولانی مدت خبر داد. گلسنود افرادی که حداقل ۱۵۵ روز بیت کوین خود را نگه داشته‌اند را هولدر طولانی مدت می‌نامد. البته با توجه به تبدیل برخی از هولدرهای کوتاه مدت به هولدرهای طولانی مدت، عرضه در اختیار این سرمایه‌گذاران ثابت مانده است.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.