بنابر داده ها بیت کوین به زودی قادر به عبور از سطح ۴۳۰۰۰ دلاری نخواهد بود

فکت کوینزقیمت بیت کوین روز ۲۲ مارس با حرکت صعودی خوبی همراه شد و پس از افزایش ۵ درصدی به سطح مقاومتی ۴۳۰۰۰ دلاری رسید. این حرکت بیت کوین بیش از ۱۵۰ میلیون دلار معاملات فروش را لیکویید کرد. برخی از تحلیلگران بازار دلیل حرکت بیت کوین به سمت ۴۳۰۰۰ دلار را صحبت های اخیر هم‌بنیانگذار پروتکل ترا می‌دانند.

دو کوان، هم‌بنیانگذار ترا اخیرا در توییتر از برنامه های خود برای استیبل کوین ترا USD خبر داد. بنابر صحبت های وی، ترا قصد دارد از بیت کوین به عنوان ارز پشتیبان این استیبل کوین استفاده کند. وی در این باره بیان داشت که باید ۳ میلیاد دلار بیت کوین بخیرم و سپس به این مقدار اضافه کنیم.

مارجین تریدرها همچنان خریدار بیت کوین هستند

مارجین تریدنیگ به سرمایه گذاران اجازه می‌دهد تا با قرض گرفتن ارز دیجیتال به اهرم موقعیت معاملاتی خود اضافه کرده و در نتیجه سود بیشتری کسب کنند. آنهایی که در این بازار بیت کوین قرض می‌گیرند تنها در معاملات فروش این ارز می‌توانند شرکت کنند چرا که سرمایه خود را روی کاهش قیمت این دارایی می‌گذارند. برخلاف قراردادهای آتی، میان خریداران و فروشندگان در مارجین تریدینگ همیشه تعادل برقرار نیست.

مارجین تریدینگ بیت کوین

نمودار بالا حاکی از آن است که تریدرها با توجه به کاهش نرخ نمودار از ۱۵ به ۷.۵، اخیرا بیت کوین بیشتری قرض گرفته‌اند. با وجود آنکه به دلیل قرض گرفته شدن بیشتر استیبل کوین تتر، اندیکاتور بالا صعودی است، اما عدد آن به پایین ترین حد خود از ۹ مارس رسیده است. با در نظر گرفتن این موضوع که تریدرهای کریپتو معمولا نگاهی صعودی دارند، نرخ قرض مارجین زیر ۳ مناسب نیست. با این حال باید بیان داشت که سطح کنونی این اندیکاتور همچنان مثبت است و نشان از صعود دارد تنها میزان اعتماد به نفس آن کمی پایین تر از روزهای گذشته است.

مطلب مفید: دلایل رشد انفجاری قیمت اتریوم و ۷۵ برابری تا سال ۲۰۳۰!

در حال حاضر تعیین جهت برای بازار کار دشواری است. شاخص delta skew 25 % در جهت رو به پایین قرار گرفته و نشانه قطعی برای حرکت بعدی بیت کوین ندارد. این شاخص معاملات خرید و فروش مشابه را با یکدیگر مقایسه می‌کند. هرگاه میزان ترس در بازار بیشتر باشد این شاخص مثبت می‌شود و بالعکس. همچنین اگر تریدرها ترس از سقوط قیمت بیت کوین داشته باشند این شاخص به بالای ۸ % خواهد رسید و اگر برعکس آن شاهد هیجانات مثبت در بازار باشیم عدد آن به منفی ۸ % خواهد رسید.

delta skew

همانطور که در تصویر مشخص است، روز ۹ مارس از حالت ترس شاخص خارج شده و وارد ناحیه خنثی شدیم. با این حال رالی صعودی ۵ درصدی دیروز بیت کوین برای انتقال این شاخص از ناحیه خنثی به صعودی کافی نبوده است. علیرغم آنکه شاهد نشانه مثبتی در شاخص های اشاره شده نبودیم، در صورت شکست سطح ۴۳۰۰۰ دلاری و سپس ۴۵۰۰۰ دلاری، بازار سازان مجبور می‌شوند معاملات فروش را معکوس کنند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.