داده‌های تازه: سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت بیت کوین یک‌سوم موجودی خود را با ضرر فروخته‌اند

داده‌های درون‌زنجیره‌ای نشان می‌دهد که در جریان سقوط اخیر بازار ارزهای دیجیتال، سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت بیت کوین بخش قابل‌توجهی از دارایی‌های خود را با ضرر فروخته‌اند. این در حالی است که سرمایه‌گذاران بلندمدت چنین رفتاری از خود نشان نداده‌اند.

به گزارش کریپتو پوتیتو، داده‌های سایت تحلیلی اینتو دِ بلاک (IntoTheBlock) نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدتی که بیت کوین را برای کمتر از یک ماه در کیف پول خود هولد می‌کردند، با کاهش ۱۰,۰۰۰ دلاری قیمت این ارز دیجیتال در کمتر از یک هفته، موجودی خود را کاهش داده و بیت کوین‌هایشان را فروخته‌اند.

بیت کوین یکی از بدترین اصلاح‌های تاریخ خود را در چند هفته گذشته پشت‌ سر گذاشته است. این ارز دیجیتال تا ۲۰ ژانویه (۳۰ دی) بالای سطح ۴۳,۵۰۰ دلار معامله‌ می‌شد، اما بعد از آن، بیش از ۱۰,۰۰۰ دلار از ارزش خود را از دست داد و به کف ۶ ماهه خود زیر ۳۳,۰۰۰ دلار رسید.

تاریخ نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران طولانی‌مدت در چنین شرایطی دارایی خود را هولد می‌کنند. بعضی از سرمایه‌گذاران هم در کف‌های قیمتی دست به خرید می‌زنند. در جریان سقوط اخیر بیت کوین، نهنگ‌ها و دولت السالوادور، به‌عنوان اولین کشوری که بیت کوین را به‌عنوان ارز رسمی خود پذیرفته است، همین کار را انجام دادند.

با این حال، کسانی که به‌تازگی وارد این بازار شده‌اند و هنوز به نوسانات زیاد و اصلاح سریع قیمت بیت‌ کوین عادت نکرده‌اند، احساس متفاوتی دارند.

همان طور که در گذشته دیده شده است، وقتی ارزش بیت کوین در زمان کوتاهی بیش از ۱۰ درصد کاهش می‌یابد، چنین سرمایه‌گذارانی دارایی خود را می‌فروشند و بخش زیادی از آن را از دست می‌دهند. بنا بر داده‌های شرکت اینتو دِ بلاک، در جریان اصلاح اخیر بیت کوین هم چنین اتفاقی افتاده است.

این شرکت با استفاده از «شاخص طول عمر موجودی آدرس‌های بیت کوین» به این نکته اشاره کرده است که سرمایه‌گذارانی که بیت کوین‌های خود را برای کمتر از یک ماه نگهداری می‌کنند، موجودی خود را نسبت به ماه گذشته ۳۶ درصد کاهش داده‌اند.

این شرکت تحلیلی گفته است:

این معامله‌گران قیمت بیت کوین را دنبال کرده‌اند و با آغاز روند نزولی در بازار، ارزهای دیجیتال خود را با ضرر فروخته‌اند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.