رابطه بین ویتالیک بوترین و قیمت اتریوم!

به گزارش سایت بی‌تی‌سی‌نیوز، یکی از کاربران در توییتر اعلام کرد آخرین باری که لغت «Vitalik» در Google Trends رشد کرد، قیمت اتریوم از آوریل تا می حدود دو برابر افزایش یافت.

Eth Price And Vitalik Buterin Relationship

برای بررسی این ادعا، لحظاتی که رتبه ویتالیک بوترین در Google Trends افزایش یافته است روی نمودار نوسان‌های قیمت اتریوم مشخص شده است.

Eth Price And Vitalik Buterin Relationship

با مشاهده نمودارهای سال 2021 می‌توانیم این ارتباط را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم. فلش‌های زرد در نمودار به لحظاتی اشاره دارند که رتبه واژه «Vitalik Buterin» در Google Trends افزایش یافته است.

Eth Price And Vitalik Buterin Relationship

اخبار مهم زیادی در یک سال اخیر توسط کاربران در گوگل جستجو شده است. سوزاندن ۵۰۵ تریلیون توکن شیبا در ژانویه ۲۰۲۲، توکن‌سوزی‌های گسترده شیبا در سال ۲۰۲۱، تصمیمات دولت السالوادور پیرامون خرید بیت کوین، پنج سالگی اتریوم، رونمایی از پروژه اتریوم ۲.0 و … از جمله مهمترین ترندهای یک سال گذشته محسوب می‌شوند. همچنین مقاله‌ای که از ویتالیک بوترین در مجله تایم چاپ شد جزو موضوعات پرجستجوی یک سال گذشته به حساب می‌آید. در این مقاله از خالق اتریوم به عنوان یکی از مهمترین افراد کره زمین نام برده شد.

گرچه در بازه زمانی ماه آوریل و می‌روند افزایش قیمت و جستجو پیرامون ویتالیک انطباق زیادی ندارد اما یک هماهنگی کلی بین این دو شاخص دیده می‌شود. از طرفی یکی از علت‌های افزایش قیمت اتریوم در یک سال اخیر را می‌توان تمایل شرکت‌ها و سازمان‌ها به خرید اتریوم دانست.

Eth Price And Vitalik Buterin Relationship

آیا قیمت اتریوم همچنان بالا خواهد رفت؟

همان طور که خبرگزاری NewsBTC گزارش داده است اتریوم نسبت به سایر رمزارزهای معروف رشد قیمت بیشتری داشته است. احتمالا این موضوع مربوط به آپدیت‌های جدید شبکه و تلاش برای مهاجرت به الگوریتم اثبات سهام باشد. مرحله نهایی این مهاجرت اواسط سال ۲۰۲۲ شروع خواهد شد. در حال حاضر سطح مقاومتی ۳۰۴۰ دلار در نمودار قیمت اتریوم مشاهده می‌شود. عبور از این سطح می‌تواند باعث رشد قابل توجه ارزش ETH شود. در طرف مقابل شکست نمودار در مقابل این سطح مقاومتی ممکن است قیمت اتریوم را تا ۲۹۰۰ یا ۲۸۰۰ دلار کاهش دهد.

Eth Price And Vitalik Buterin Relationship

آیا بیت کوین جایگاهش را از دست می‌دهد؟

اخیرا نموداری منتشر شده است نشان می‌دهد جستجوهای گوگل برای بیت‌کوین در حال سقوط است. حساب کاربری BlockwareTeam  در توییتی اوضاع فعلی را این چنین تحلیل کرده است:

در حالی بسیاری از مردم جهان بیت‌کوین را نادیده می‌گیرند اما دارندگان کمیاب‌ترین دارایی‌های روی کره‌زمین به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهند.

در نمودار زیر وضعیت بیت کوین (خط قرمز) در پلتفرم Google Trends با اتریوم (خط آبی) مقایسه شده است.

Eth Price And Vitalik Buterin Relationship

حال اگر نتایج واژه «Vitalik Buterin» را به نمودار زیر اضافه کنیم، به نظر می‌رسد که همچنان جستجوها پیرامون بیت‌کوین بالاتر از اتریوم یا واژه‌های مربوط به آن است. در نمودار زیر می‌توانیم «بیت‌کوین» را با خط آبی، «اتریوم» را با خط زرد و «ویتالیک بوترین» را با خط قرمز ببینیم.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.