دلایل رشد انفجاری قیمت اتریوم و ۷۵ برابری تا سال ۲۰۳۰!

در حال حاضر، بیش از ۱۸ هزار ارزدیجیتال در سایت کوین مارکت کپ (Coinmarketcap) به ثبت رسیده است. این کریپتوکارنسی ها در بیش از ۴۰۰ صرافی لیست شده‌اند. در این میان، بازده و سودآوری ۴۰۰۰۰۰۰ درصدی بیت کوین از سال ۲۰۱۰ نیز قابل کتمان نیست. اما آیا در دنیای ارزهای دیجیتال، کوین دیگری می‌تواند دنباله رو بیت کوین باشد و فرصت سود ۴۰۰۰۰۰۰ درصدی را به وجود آورد؟ شاید اتریوم را بتوان گزینه مناسبی دانست. در ادامه با فکت کوینز و دلایل رشد انفجاری قیمت اتریوم همراه باشید.

اتریوم و رشد انفجاری قیمت تا سال ۲۰۳۰

حتی بیت کوین نیز در طول مسیرش با فراز و نشیب‌هایی همراه بود، مثل؛ تقلب، کلاهبرداری یا دزدی. آیا جریان مربوط به صرافی Mt.Gox را به خاطر دارید؟ بیش از ۲۵ هزار بیت کوین به سرقت رفت و حدود ۶۰۰ هزار تا ۸۵۰ هزار بیت کوین گم شد. بسیاری از خریداران اولیه بیت کوین، سرمایه‌هایشان را در برنامه‌های کلاهبرداری از دست دادند. در آن زمان، در صنعت مالی حرفه‌ای هیچ کس به راه بلندمدت بیت کوین اعتقاد نداشت. اما به هر حال بیت کوین به راهش ادامه داد و درصد سود بالایی را در این سال‌ها به دست آورد.

مطلب مفید: پشتیبانی از ماشین مجازی اتریوم به شبکه کاوا اضافه شد

اتریوم جایگزین بیت کوین!

نظر شما در مورد خرید یک کوین با ارزش ۱ دلاری و ۶۰ هزار برابر شدن قیمت آن در طول ده سال آینده، چیست؟ البته، بسیاری از کلاهبردان در کانال‌ها و رسانه‌های اجتماعی کوین‌هایی را تبلیغ می‌کنند که هرگز قیمت آنها چندین برابر نمی‌شود. اما برخی تیم‌های تحقیقاتی طبق بررسی‌ها و دلایل مستند پیشنهاداتی را ارائه می‌دهند. تیم تحقیقاتی Ark Invest یکی از همین گروه‌ها است که در ادامه به توضیحات این تیم در مورد اتریوم می‌پردازیم. (به هر حال توجه داشته باشید پیش از هر اقدام مالی در دنیای کریپتوکارنسی ها، بررسی‌های همه جانبه ای داشته باشید)

دلایل رشد انفجاری قیمت اتریوم و ۷۵ برابری تا سال ۲۰۳۰!
پیش بینی قیمت اتریوم

ارزش بازار اتریوم:

گرچه بازار ارزهای دیجیتال، مدتی است که نوسانات قیمتی را تجربه می‌کند اما در زمان نگارش این مقاله، اتریوم ارزش بازار ۳۳۰ میلیارد دلاری دارد و اعضای تیم تحقیقاتی Ark معتقد هستند که اتریوم می‌تواند ارزش بازاری ۶۵ برابری را تجربه کند و به ۲۲.۵ بیلیارد دلار برسد. در حال حاضر قیمت اتریوم حدود ۳۰۰۰ دلار است و پیش بینی می‌شود قیمت اتریوم در سال‌های آینده به ۱۸۸ هزار دلار برسد.

مطلب مفید: ارزش کل بازار کریپتو (Crypto Market Cap) چیست؟ کدام کوین ارزش سرمایه گذاری دارد؟

بررسی عوامل رشد انفجاری قیمت اتریوم

  • قراردادهای هوشمند:

انقلابی که شبکه اتریوم برای اینترنت به ارمغان آورد، ظهور قراردادهای هوشمند بود. در حقیقت، قراردادهای هوشمند عمومی و شفاف هستند و می‌توانند جایگزین مناسبی برای طرف‌های واسط باشند. نیک سابو (Nick Szabo) در سال ۱۹۹۴، قراردادهای هوشمند را اختراع کرد. به عبارت ساده، می‌توان گفت که قراردادهای هوشمند، قراردادهایی خوداجرایی هستند و شرایط توافق میان خریدار و فروشنده مستقیماً به صورت کد نوشته می‌شود. اتریوم، بنیان گذار این مفهوم بود.

  • افزایش سازمان‌های خودگردان غیرمتمرکز:

در ویکی پدیا، دائو (DAO) اینگونه معنا شده است: (یک سازمان خودگردان غیر متمرکز (Decentralized autonomous organization) که گاهی نیز شرکت خودگردان غیر متمرکز (Decentralized autonomous corporation) نامیده می شود، سازمانی است که با برنامه‌های کامپیوتری کدگذاری شده است. بنابراین برنامه‌های این سازمان کاملاً شفاف است، توسط اعضا سازمان کنترل می‌شود و تحت مدیریت یک دولت مرکزی قرار ندارد.
به بیان دیگر، دائوها جوامعی متعلق به اعضای سازمان و بدون رهبری متمرکز هستند. سوابق تراکنش مالی و قوانین سازمان‌های خودگردان غیرمتمرکز، روی بلاکچین نگهداری می‌شود. اما به هر حال، وضعیت حقوقی این نوع سازمان‌های تجاری نامشخص است.

یکی از بدنام‌ترین دائوهای اخیر گروهی به نام “Constitution DAO ” بود که قصد داشت یک نسخه از قانون ایالات متحده را بخرد. Constitution DAO توانست به ارزش ۴۷ میلیون دلار اتریوم جمع آوری کند اما در مزایده برنده نشد. به هر حال، دائو پتانسیل انجام کارها به روشی نوین را نشان می‌دهد، مثل؛ تأمین مالی یک استارتآپ از طریق دائو. اولین دائو در سال ۲۰۱۷ شکل گرفت و با برچسب ICO شناخته شد.

دلایل رشد انفجاری قیمت اتریوم و ۷۵ برابری تا سال ۲۰۳۰!
افزایش ۷۵ برابری قیمت اتریوم تا سال ۲۰۳۰

مطلب مفید: ssv.Network، یک شبکه کاملا غیر متمرکز برای استیک اتریوم

  • شکل گیری توکن های غیرقابل تعویض (NFT)

از زمان ظهور کامپیوتر، تصاویر بخشی از دنیای کامپیوتری بوده است. تصور کنید یک بازی کامپیوتری در دهه ۱۹۷۰ به اسم Tennis، تنها با دومیله مستطیلی و مربعی که می‌توانست از یک سمت به سمت دیگر هل داده شود، شکل گرفته بود. در تمام این سال‌ها، بزرگ‌ترین چالش هر آنچه که وارد دنیای دیجیتال می‌شد، این بود که پس از مدتی ویژگی منحصر به فرد بودن را از دست می داد. اما ظهور NFT ها این مشکل را از میان برداشت.

برای اولین بار در تاریخ اینترنت، یک کد می‌تواند یک آیتم دیجیتال منحصر به فرد را تشخیص دهد. به این ترتیب، یک کار هنری دیجیتال، منحصر به فرد و کلکسیونی می‌شود. هر کاربری می‌تواند به توکن های غیرقابل تعویضش (NFT) آیتم جدیدی را اضافه کند و دارایی‌اش را با حاشیه سود بالایی بفروشد.

  • آیا تا به حال برنده بازی ویدئویی Call of Duty شده اید؟ تصور کنید تفنگ‌های برنده شما، NFT هستند و می‌توانید تجهیزات قهرمان جهان را بفروشید.
  • آیا تا به حال یک کتاب الکترونیک خریده‌اید؟ تصور کنید می‌توانید این ای بوک را مثل سایر کتاب‌های فیزیکی بفروشید زیرا یک NFT است. نکته خوب این جاست که هر زمان یک کتاب الکترونیک به فروش برسد، نویسنده می‌تواند یک کد حق تألیف ۵ درصدی را برای کتاب درنظر بگیرد. به هر حال، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در حال بررسی NFT ها و قوانین مربوط به آنها است.

کلام پایانی:

قراردادهای هوشمند (Smart contract) بلاکچین اتریوم، نقش مهمی در امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، دائو (DAO) و توکن های غیرقابل تعویض (NFT) دارند. گروه تحقیقاتی Ark Invest، معتقد است که دیفای و NFT می‌توانند در جذب پول جهانی به اتریوم کمک کنند. اگر این ادعا درست باشد، پتانسیل بالایی نیز برای رشد قیمت اتریوم وجود خواهد داشت.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.