۱۰ درصد از جمعیت جهان دارای نوعی ارز دیجیتال هستند / تایلند پیشتاز است

به گزارش شفقنا، با این حال، مالکیت جهانی کریپتو نسبتاً پایین است، اما همچنان در حال افزایش است که توسط مناطق خاصی هدایت می شود. بر اساس داده های به دست آمده توسط Finbold، حدود 10.2٪ از جمعیت جهان که از اینترنت استفاده می کنند، دارای نوعی ارز دیجیتال هستند (طبق نظرسنجی انجام شده در سه ماهه سوم 2021 و منتشر شده در 26 ژانویه 2022).
تایلند با ۲۰.۱ درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است، پس از آن نیجریه با ۱۹.۴ درصد، درصدی مشابه با کاربران فیلیپینی قرار دارد. کاربران ایالات متحده با سهم ۱۲.۷ درصدی در رتبه چهاردهم قرار دارند. در جاهای دیگر، مالکیت بیشتر در میان افراد بین ۲۵ تا ۳۴ سال قرار دارد، با سهم مردان ۱۵.۵٪ در حالی که سهم زنان ۹.۵٪ است.
در بین کاربران اینترنت ۱۶ تا ۲۴ سال سهم مردان ۱۳.۳ درصد و زنان ۶.۴ درصد است.
به طور کلی، بیشتر مالکیت کریپتو در بین افراد 16 تا 44 ساله متمرکز است. اطلاعات مربوط به مالکیت ارزهای دیجیتال توسط پلتفرم جهانی بینش دیجیتال DataReportal ارائه شده است.
عوامل موثر در مالکیت کریپتو
به طور کلی، برخی از کشورها در حال حاضر از نظر مالکیت جلوتر از منحنی هستند در حالی که برخی دیگر به طور قابل توجهی عقب هستند. با این حال، این ارقام ممکن است با رشد این بخش با تغییر ارزهای دیجیتال مختلف در زمینه های متفاوت تغییر کند. قابل ذکر است که یکی از دلایل محبوبیت ارز های دیجیتال، امکان کسب درآمد سریع به عنوان یک انگیزه حیاتی، برای نگهداری دارایی های مختلف مطرح شده است.به عنوان مثال، در سال گذشته، بیت کوین در میان محصولات سرمایه گذاری با عملکرد برتر بود. افزایش پذیرش منجر به تبدیل شدن ارزهای دیجیتال به بخشی از زندگی روزمره مردم شده و جایگزین برخی از نقش‌های سیستم‌های پولی سنتی شده است.
به عنوان مثال، بخشی از ارزهای دیجیتال خدماتی مانند وام دادن و ظهور به عنوان جایگزینی برای جنبه های مالی معمولی مانند پرداخت حقوق ارائه می دهد. طبق گزارش قبلی فینبولد، حدود ۵۵ درصد از افراد در ایالات متحده مایلند حقوق خود را  از دارایی‌های دیجیتالی دریافت کنند. این در شرایطی است که السالوادور بیت کوین را به عنوان یک ارز قانونی اعلام کرده است.

مالکیت بیش از ۱۰ درصد نیز می تواند قابل توجه تلقی شود زیرا ارزهای دیجیتال یک طبقه دارایی نسبتاً جوان هستند که به طور فزاینده ای به عنوان یک محصول سرمایه گذاری ضروری در حال ظهور هستند.

مالکیت احتمالاً افزایش خواهد یافت زیرا افراد بیشتری به درک نحوه عملکرد ارزهای دیجیتال ادامه می دهند.

در طول سال‌ها، بخش ارزهای دیجیتال با موانع ورود سرمایه‌گذاران برای اولین بار مشخص شده است. این با چالش هایی مانند عدم آموزش در مورد نحوه عملکرد بلاک چین و نحوه ذخیره دارایی های دیجیتال همراه شده است.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.