واکنش رمزارزها به سخنان رئیس فدرال‌رزرو

به گزارش اقتصادنیوز ، بازارهای جهانی طلا همچنان تحت فشار فروش قرار دارند، اما این روند تا حدود زیادی کاهش یافته است. تحلیل‌گران این تحول را به پارامترهای متعددی مرتبط می‌دانند. از مهم‌ترین پارامترها می‌توان به آغاز سیاست‌ها انقباضی فدرال رزرو، حتی با وجود کاهش پیش بینی های رشد اقتصادی و افزایش چشم انداز تورم اشاره کرد.

همانطور که انتظار می رفت، فدرال رزرو نرخ بهره را 25 واحد پایه افزایش داد و دامنه را بین 0.25 تا 0.50 درصد افزایش داد.به نظر می‌رسد قیمت اونس طلا در حال آزمودن سطح حمایت بالای 1900 دلار ی باشد. بازار آمریکا این روزها در اثر اعمال تحریم‌ها علیه روسیه و همچنین پیامدهای تجاوز این کشور به اوکراین تا حدودی شاهد نوسان است. درحال حاضر طلا به ۱۹۲۷ دلار رسیده است.

طلا روزهای چندان خوبی را پشت سر نمی‌گذارد، در این هفته، معاملات آتی طلا 3.7 درصد از ارزش خود را از دست داد و به سمت بدترین هفته خود از ژوئن 2021 پیش رفت. این سقوط زمانی رخ داد که مذاکره کنندگان روسیه و اوکراین از احتمال پایان درگیری‌ها سخن گفتند. تهاجم روسیه به اوکراین باعث ایجاد مشکلات انسانی و اقتصادی گسترده‌ای در بسیاری از بازارهای جهانی شده است. فدرال رزرو در بیانیه سیاست پولی خود اعلام کرد: پیامدهای این جنگ برای اقتصاد آمریکا مبهم است، اما در کوتاه مدت می‌تواند موجب افزایش فشار تورمی شود.

نه تنها فدرال رزرو در حال افزایش نرخ بهره است، بلکه در حال برنامه ریزی برای کاهش ترازنامه خود «در جلسه آینده» است.

جروم پاول در این باره اعلام کرد:«ما برنامه افزایش تدریجی نرخ بهره در طول سال را داریم. افزایش در نرخ بهره فدرال در آینده معقول خواهد بود. اختلالات عرضه بزرگتر و طولانی تر از حد انتظار بودند. تقاضای نیروی کار بسیار قوی است.»

رئیس فدرال رزرو ادامه داد:« ما می‌خواهیم تقاضا را کند کنیم تا بتوانیم آن را بیشتر با عرضه مطابقت دهیم و در نتیجه تورم را کاهش دهیم. بازگشت تورم به هدف بیشتر از آنچه تصور می شود طول می کشد ، اما انتظار داریم تورم به 2 درصد برگردد. سیاست منطبق با محیط اقتصادی اتخاذ می‌شود و همین را ادامه می‌دهیم.»

بازده اوراق 10 ساله خزانه داری آمریکا ابتدای هفته افزایش و سپس کاهش یافت. تفاوت بازده اوراق 2 ساله و 10 ساله آمریکا به شدت کاهش یافت و به مرز 0.2 درصد رسید. همچنین طلا پس از سخنرانی پاول اندکی رشد کرد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.