افزایش نرخ بهره برای بیت کوین بد نیست

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، فدرال رزرو در بیانیه ای اعلام کرد که شاخص های اقتصادی و آمار اشتغال “به تقویت خود ادامه داده اند” اما خاطرنشان کرد که تورم همچنان بالاست و حمله به اوکراین نه تنها “مشکلات انسانی و اقتصادی عظیمی ایجاد می کند” بلکه “احتمالاً فشار افزایشی بیشتری بر تورم ایجاد می کند” و ممکن است بر فعالیت های اقتصادی در ایالات متحده تاثیر بگذارد.

بازار رمزارزها با برنامه های پولی بانک مرکزی آمریکا همیشه همسو بوده است.

بیشتر تحلیل گران عقیده دارند که افزایش تورم و سپس افزایش نرخ بهره روی بازارهای مالی ریسک دار مانند سهام و رمزارز ها تاثیر منفی میگذارد چون نگهداری پول در بانک طی این دوره، سود بی ریسک تری نسبت به سایر بازارها دارد.

در روز چهارشنبه که جلسه فدرال رزرو برگزار شد قیمت بیت کوین افزایش ۵ درصدی داشته و هیچ نشانه ای مبنی بر تاثیر منفی افزایش نرخ بهره بر بازار رمزارز تاکنون مشاهده نشده است. در حال حاضر قیمت بیت کوین حدود ۴۱ هزار دلار است که نسبت به هفته پیش افزایش ۸ درصدی داشته است.

افزایش نرخ بهره میتواند برای رمزارزها مفید باشد

بر خلاف نظر تحلیلگران، افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو میتواند برای رمزارزها مفید باشد، چرا که بررسی گذشته نشان میدهد هرگاه فدرال رزرو شروع به افزایش نرخ بهره کرده است بازار رمزارزها هم با افزایش قیمت روبرو میشود.

نمودار زیر بررسی بین نرخ بهره آمریکا و قیمت بیتکوین است.

افزایش نرخ بهره برای بیت کوین بد نیست

همانطور که در نمودار بالا مشخص است در نوامبر۲۰۱۵ زمانی که فدرال رزور پس از یک دوره طولانی دست به افزایش نرخ بهره زد قیمت بیت کوین وارد یک چرخه گاوی شد و تا سال ۲۰۱۸ به صعود خود ادامه داد.

فدرال رزرو طی یک دوره ۴ ساله نرخ بهره را از ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ ، ۱۰برابر افزایش داد یعنی آن را از ۰.۲۵ واحد به ۲.۵ واحد رساند.

نکته جالب اینجاست طی این ۴ سال قیمت بیت کوین ۴۰۰۰ درصد رشد کرد یا به عبارتی ۴۰ برابر شد.

و اما اینبار فدرال رزور دوباره همان کار سال ۲۰۱۵ را انجام داده است،باید منتظر بود و دید که چه اتفاقی برای مارکت کریپتو خواهد افتاد.

منبع: اقتصاد آنلاین

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.