به هیچ وجه بیت کوین نخرید، اگر با هر یک از این ۱۰ عبارت موافق هستید

آیا شما هم طرفدار بیت کوین هستید یا جز آن دسته افرادی هستید که اعتقادی به بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال ندارید؟ طرفداران بیت کوین سال‌هاست بر این باورند که وجود ارز دیجیتال برای در امان ماندن از نقص‌های سیستم پولی و مالی فعلی ضروری است.در حالی که افراد زیادی به طور کامل با این موضوع مخالف هستند. با این حال رویدادهای اخیر درستی این ادعا را ثابت می‌کند که باید در آینده‌ای نزدیک به سمت معاملات با ارزهای دیجیتال برویم.

همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ که در سال ۲۰۲۰ جهان را درنوردید، بیش از هر زمان دیگری مشکل اصلی سیستم پولی و مالی عصر حاضر را برجسته کرده است؛ یعنی توانایی بانک‌های مرکزی برای چاپ هر چه بیشتر پول بدون پشتوانه‌ای که برای پرداخت هزینه‌ها به آن نیاز دارند.

به نظر می رسد که در سال ۲۰۲۲ ارزش ذاتی بیت کوین برجسته تر از قبل شود؛ به این معنا که bitcoin یک سیستم پرداخت جهانی P2P یا نظیر به نظیر است که تراکنش‌های آن قابل سانسور یا بلاک شدن نیست. اتفاقات اخیر در کشور کانادا در رابطه با کاروان آزادی کانادا و اکنون جنگ بین اوکراین و روسیه این موضوع را در کانون توجه عموم مردم جهان قرار داده است.

با این حال، برخی از مردم همچنان به انتقاد از بیت کوین ادامه می‌دهند و برخی بدیهیات ساده را نمی‌پذیرند. پس باید به آن‌ها گفت که ما برای داشتن دنیای بهتری در آینده به بیت کوین نیاز داریم. به هر حال، این ارز نقش اساسی در دنیای دیجیتال آینده خواهد داشت. از آنجایی که برخی افراد هنوز به این موضوع شک دارند، در این مقاله از فکت کوینز اظهاراتی را در این مورد بررسی می‌کنیم که به درک اهمیت بیت کوین کمک می‌کند. اگر یکی از ۱۰ خصوصیت زیر را دارید بهتر است همین الان درباره تفکر خود تجدید نظر کنید.

  1. از تورم نمی ترسید و فکر می‌کنید آنقدر ها هم بد نیست

تورم به هیچ عنوان شما را نمی‌ترساند. قدرت خرید شما مانند برف در آفتاب در حال ذوب شدن است و قیمت‌ها نیز مدام در حال افزایش است، اما شما نیازی به محافظت از خود احساس نمی‌کنید. به هر حال، شما در کشور خوبی زندگی می‌کنید، شما در امان هستید و چیزی برای نگرانی وجود ندارد!

اگر نظر شما در این چارچوب فکری قرار دارد، یعنی کاملا در حال نادیده گرفتن موضوع هستید و این نتیجه سیستم آموزشی است. این سیستم همه تلاشش را برای قرار دادن شما در این وضعیت انجام داده است. در این صورت مطمئناً متوجه نمی‌شوید که چرا وجود یک پول سخت (از لحاظ ساز و کار ) مانند بیت کوین ضروری است.

  1. شما به بانک مرکزی و سایر بانک‌های کشور اعتماد کافی دارید تا بهترین تصمیمات را برای همه بگیرند.

بانک مرکزی به نفع بسیاری از افراد عمل می‌کند. به طور مشابه، تمام بانک‌های دیگر نیز فقط بهترین‌ها را برای بشریت می‌خواهند. شما صادقانه معتقدید که بانک‌های مرکزی که نماینده مردم هستند، هیچ وقت سعی نمی‌کنند با چاپ هر چه بیشتر پول‌های بدون پشتوانه و تزریق نقدینگی بیشتر و بیشتر به سیستم مالی، کل دنیا را بخرند.

در این مورد قضاوت درستی ندارید، پس بدیهی است که بیت کوین برای شما چیز بدی به نظر می‌رسد. از این گذشته، حتی یک مدیر عامل بانک هم وجود ندارد که در صورت خراب شدن اوضاع، سرزنش شود. بنابراین ترجیح می دهید به شخصیت‌های معروف اعتماد کنید.

  1. شما کورکورانه به دولت خود اعتماد دارید.

بشریت همیشه با بحران های متفاوتی روبروست، اما تمام این اتفاقات فقط یک تصادف است. دولت‌های ما برای محافظت از مردم هر کاری می‌کنند، اما اینکه همه چیز خراب می‌شود و هیچ چیز طبق برنامه پیش نمی‌رود فقط از بدشانسی محض است. ما به تازگی از بحران COVID-19 خارج شده‌ایم، و درست زمانی که می‌خواستیم چند ماه شاد را تجربه کنیم، جنگی در دروازه‌های اروپا شروع می‌شود. جنگی که نظر مردم را به خود جلب می‌کند تا بانک‌های مرکزی بتوانند به چاپ پول بدون پشتوانه بیشتر ادامه دهند و دولت‌ها بتوانند به میزان بدهی خود اضافه کنند.

بدهی عمومی ایالات متحده به تازگی از ۳۰ تریلیون دلار گذشته است. البته این خبری نیست که بخواهد شما را بترساند. به هر حال، دلار آمریکا ارز ذخیره جهان است، پس همچنان در امان هستید.

  1. فکر می‌کنید وقوع جنگ‌ها تنها یک اتفاق عادی است.

شما فکر می‌کنید که وقوع جنگ‌ها کاملا عادی است. جنگ‌ها هربار به صورت چرخه‌ای اتفاق می‌افتد و همین‌طور نیز خواهد ماند و ما نمی‌توانیم هیچ کاری در مورد آن انجام دهیم. شما فکر می‌کنید که “پول” کلید برنده شدن در جنگ است و اگر ما پول سختی مانند بیت کوین را در مرکز بازی داشته باشیم، آنگاه کشورها دیگر ظرفیت تامین هزینه‌های مالی جنگ‌های بی انتها را نخواهند داشت.

این که پول های بدون پشتوانه را می‌توان در مقادیر بی نهایت توسط بانک مرکزی و سایر بانک‌های بزرگ چاپ کرد و از این پول‌ها در تامین هزینه‌های مالی جنگ‌ها و مسابقه تسلیحاتی استفاده کرد، برای شما واقعیت نداشته و تمام آن‌ها دروغ است.

با این نوع نگاه به مسائل، مطمئناً باید همه صاحبان بیت کوین‌ را جمعیت بی فکری بدانید. افرادی که به شما می‌گویند ارزی مانند بیت‌کوین که نمی‌توان آن را همینطوری چاپ کرد، باعث می‌شود تامین هزینه‌های مالی جنگ‌ها بسیار سخت و گران شود و بنابراین اتفاق افتادن این جنگ‌ها را هر روز محدود و محدودتر می‌کند.

اگر به این مطالب باور داشته باشید،‌در این صورت شما هیچ گاه اقدام به خرید بیت کوین نخواهید کرد، زیرا متوجه نمی‌شوید که چگونه می‌تواند به عنوان یک ابزار برای رسیدن به صلح عمل کند.

  1. مطیع بودن را دوست دارید.

شما فکر می‌کنید دلیلی که افراد شناخته شده ارائه می‌دهند همیشه بهترین دلیل بوده و حق با آن‌ها است. شما معتقدید طبیعی است که قدرتمندانی که در رأس نظام فعلی هستند، اگر شما آنطور که آن‌ها می‌خواهند رفتار نکنید، می‌توانند شما را در هر زمانی از صحنه خارج کنند. بالاخره حتما آنها بهتر از شما می‌دانند چه چیزی برای شما بهتر است.

بیت کوین به شما این قدرت را می‌دهد که از خود در برابر هر نوع سانسور حکومتی محافظت کنید. اما شما به این موضوع اهمیت نمی‌دهید، زیرا به افرادی که شما را کنترل می‌کنند اعتماد کامل دارید. شما معتقدید که این افراد همیشه بهترین تصمیم‌ها را برای علایق شما خواهند گرفت.

اگر این موردی که درباره آن صحبت کردیم برای شما نیز صادق است، فقط به آنچه در کشور روسیه می‌گذرد نگاه کنید، جایی که ولادیمیر پوتین تصمیم گرفت با اوکراین وارد جنگ شود، در حالی که این چیزی نیست که مردم روسیه با آن موافق باشند. مردم روسیه اکنون بهای گزافی را برای عواقب اقدامات ولادیمیر پوتین می‌پردازند. بیت کوین برای کمک به کسانی که می‌خواهند از آینده خود محافظت کنند به وجود آمده است.

  1. به دنبال رفاه و آسایش هستید، اما آن را فقط برای قشر کوچکی از بشریت می‌خواهید.

شما رفاه و آرامش می‌خواهید، اما فقط برای اقلیت کوچکی از تمام بشریت این خواسته را دارید. تنها چیزی که مهم است این موضوع است که شما بخشی از کسانی هستید که بیشترین سود را از سیستم فعلی می‌برند. اینکه این سیستم ناعادلانه است یا نه برای شما مهم نیست. اینکه این سیستم برای ده ها میلیون نفر در سراسر جهان انحصاری است، چیزی نیست که باعث شود شما به خودتان بیایید.

این واقعیت که بیت کوین یک سیستم منصفانه است که فرصت‌های برابری را در اختیار تمام افراد روی زمین قرار می‌دهد، آن چیزی نیست که نظر شما را به خود جلب کند. بنابراین شما برای تطبیق منافع خود با منافع جمعی حال حاضر، بیت کوین نمی‌خرید.

  1. شما سردرگمی را دوست دارید و نمی‌خواهید چیزی در مورد نحوه عملکرد سیستم فعلی بدانید.

سیستم بیت کوین تنها در ۳۲۱۹ کلمه در یک مقاله اصلی منتشر شده توسط ساتوشی ناکاموتو به طور کامل توصیف شده است. بسیاری می‌گویند بیت کوین بسیار پیچیده است، اما برای کشف عملکرد کامل این سیستم باز و شفاف فقط کافی است این ۳۲۱۹ کلمه را بخوانید.

سعی کنید که سیستم پولی و مالی فعلی را درک کرده و ببینید چگونه کار می‌کند. برای اینکار باید بارها و بارها کتاب‌های مختلفی را بخوانید. ناامید کننده‌ترین چیز این است که بسیاری از مطالبی که می‌خوانید با یکدیگر تناقض دارند. سیستم مالی فعلی بسیار پیچیده است، اما این موضوع شما را آزار نمی‌دهد، زیرا اصلا نمی‌خواهید بفهمید که کارها چگونه انجام می‌شود.

شعار شما این است که: “من اعتماد دارم، پس تحقیق هم نمی‌کنم”. بیت‌کوین، برخلاف پول‌های فیات به هر کسی اجازه می‌دهد که هر چیزی را در هر زمان رسیدگی کند تا تمام موارد شفاف و قابل پیگیری باشد. این سیستم ممکن است با طرز تفکر شما اصلا هماهنگ نباشد.

  1. عدم شفافیت و فسادی را که در سیستم فعلی وجود دارد را دوست دارید.

شما به افراد قدرتمندی که در راس سیستم فعلی هستند و می‌گویند بیت کوین یک نوع کلاهبرداری است و فقط برای فعالیت‌های غیرقانونی استفاده می‌شود، معتقد هستید. در واقع همه چیز در هنگام کار با بیت کوین شفاف است، اما شما این را نمی‌دانید، زیرا با چسبیدن به واحد پولی سنتی خود دیگر هیچ چیزی را مورد بررسی قرار نمی‌دهید.

سیستم بانکی به دلیل کندی، هزینه بالا و عدم شفافیت آن ناکارآمد است، اما این دقیقا همان چیزی است که حال شما را بهتر می‌کند. این سیستم فساد را تشویق می‌کند، اما این خبر اصلا روی شما تأثیری ندارد. همیشه همینطور بوده و دلیلی نمی‌بینید که بخواهید به سمت چیزی که برای همه بهتر است حرکت کنید.

  1. پارتی بازی را دوست دارید.

دلار آمریکا پارتی بازی را در همه سطوح ترویج می‌کند. افرادی که در سیستم پولی و مالی کنونی پست‌های مهمی را به عهده می‌گیرند، تنها به دلیل داشتن روابط دوستانه با همکاران خود به این جایگاه‌ها منصوب می‌شوند. هدف این است که اطمینان حاصل شود که این سیستم به همان شیوه به حیات خود ادامه می‌دهد. هیچ شخص اصلاح طلبی نمی‌تواند به پست‌های مهم در نظام فعلی دست یابد. این موضوع که کسی بخواهد این سیستم ناعادلانه را تغییر دهد، می‌تواند برای آن شخص بسیار خطرناک باشد.

اگر از ناعادلانه بودن این سیستم سود می‌برید، مسلما دیگر نمی‌خواهید و قطعا نیازی ندارید که به سمت یک سیستم غیرمتمرکز و قابل دسترس برای عموم مانند بیت کوین بروید، یعنی سیستمی که در آن هر کاربر فرصت‌های یکسانی برای پیشرفت دارد. برای شرکت در انقلاب بیت کوین و به دست گرفتن قدرت زندگی خود به هیچ مجوزی نیاز ندارید. این موضوع شما را می‌ترساند، بنابراین از این تغییرات دور خواهید ماند.

برای شما این ایده که همه افراد دارای فرصت‌های یکسانی باشند بسیار خطرناک به نظر می‌رسد، به خصوص اگر این تغییر به معنای از دست دادن مزایای ناعادلانه‌ای باشد که شما در سیستم فعلی کسب کرده‌اید.

  1. شما هرج و مرج را دوست دارید.

سیستم فعلی سراسر دنیا هرج و مرج را ترویج می‌کند. جامعه از بحرانی به بحران دیگر می‌رود. دوره‌های همراه با آرامش کوتاه‌تر و کوتاه‌تر می‌شوند. سیستم مبتنی بر بدهی طرفدار این هرج و مرج دائمی است و برای قدرتمندان لازم است تا رضایت عموم مردم را برای حفظ آن جلب کنند. این به معنای ادامه چاپ بیشتر و بیشتر پول‌های بدون پشتوانه در جهان است، حتی اگر این کار به معنای به خطر انداختن آینده نسل‌های بعدی باشد.

بیت کوین از این نظر تغییر دهنده بازی است، اما شاید شما می‌ترسید که وضعیت به سمت داشتن دنیایی صلح آمیزتر بازگردد و دیگر بحران‌های جدیدی برای ترساندن مردم وجود نداشته باشد.

نظر نهایی

اگر خود را با هر یک از ۱۰ بیانیه بالا هم نظر می‌بینید، پس نباید هیچ وقت بیت کوین بخرید. در غیر این صورت، باید از خود سوالاتی بپرسید و به دنبال درک آنچه در پشت سیستم فعلی است، باشید. یک سیستم مبتنی بر بدهی که به نفع عده معدودی است، در حالی که همین سیستم اکثریت قریب به اتفاق ساکنان جهان را به بردگی گرفته است.

هدف بیت کوین کمک کردن به جریان جدیدی است که قصد آن تبدیل جهان به مکانی بهتر برای همه است. این یک هدف بلندپروازانه است، اما برای جلوگیری از بدتر شدن وضعیت برای تمام بشریت امری ضروری است. بیت کوین همه مشکلات را حل نمی‌کند، اما با پرداختن به مشکل پول، جهان در مسیر درست حرکت خواهد کرد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.