طلا ۲۶ دلار ارزان شد / رالی صعودی بیت کوین در راه است؟

سرپوش – به گزارش فارس به نقل از رویترز، قیمت طلا در معاملات امروز بازارهای جهانی کاهش یافت.

 

هر اونس طلا با ۲۶ دلار و ۶۸ سنت کاهش ۱۹۲۴.۲۰ دلار معامله شد.

 

جیم وایکاف، تحلیلگر ارشد وب سایت تحلیلی کیتکو متال گفت: «در مورد درگیری روسیه و اوکراین، احتمال تحولات مثبتی وجود دارد و این امر سبب بهبود بازار اوراق قرضه و کاهش قیمت در بازار فلزهای گران بها شده است.»

 

از دیگر عوامل کاهنده قیمت طلا، بالا رفتن ارزش اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه داری آمریکاست چراکه انتظار می رود، بانک مرکزی آمریکا در آخر این هفته نرخ بهره بانکی را افزایش دهد.

 

از طرفی بانک مرکزی آمریکا امروز و فردا نشست دارد و در مورد نرخ بهره بانکی این کشور تصمیم گیری خواهد کرد. بالا رفتن تورم در این کشور، احتمال افزایش نرخ بهره را تقویت کرده است.

 

با افزایش نرخ بهره بانکی، هزینه نگهداری طلا که دارایی بدون بهره است، بالا می رود.

 

قیمت طلا به علت درگیری روسیه و اوکراین و جذاب شدن این فلز گران بها برای سرمایه گذاران، به شدت افزایش یافته بود.

 

طلا همواره در مواقع بی ثباتی های سیاسی و اقتصادی، به عنوان منبع امن سرمایه گذارای مورد توجه قرار می گیرد. و در بحبوحه نگرانی ها در مورد رکورد تورمی و افزایش قیمت نفت می تواند تا ۲۰۷۲.۵۰  دلار، بالاترین در تاریخ این فلز گران بها در ۷ آگوست ۲۰۲۰ افزایش یابد.

 

روسیه ۴۰ درصد تولید طلا در جهان را در اختیار دارد.

 

 رالی صعودی بیت کوین در راه است؟ 

شاخص موقعیت ماینر‌ها (MPI) برای بیت‌کوین، نشانگر این است که آیا استخراج کنندگان بزرگ بیت‌کوین در حال انتقال دارایی‌هایشان به صرافی‌های ارزهای رمز نگاری شده هستند یا خیر. داده‌های درون زنجیره‌ای نشان می‌دهد که مقدار این شاخص اخیراً افزایش یافته و اکنون به همان مقادیر مارس ۲۰۲۱ رسیده است. بنابراین الگوی گذشته ممکن است به این نکته اشاره کند که یک رالی صعودی می‌تواند در این محدوده شروع شود.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.