مخالفت نمایندگان اروپا با لایحه MiCA؛ بیت کوین ممنوع نخواهد شد

فکت کوینز: لایحه‌ای که می‌توانست ارزهای دیجیتال مبتنی بر اجماع اثبات کار مانند بیت کوین را در اروپا ممنوع و مجبور به استفاده از مکانیسم‌های سازگارتر با محیط زیست کند رای نیاورد.

به نظر می‌رسد فشار جامعه ارزهای دیجیتال در جلوگیری از ممنوعیت بیت کوین در اروپا موفق عمل کرده باشد چراکه کمیته امور اقتصادی و پولی پارلمان اروپا به ممنوعیت بیت کوین رای منفی داده است.

پاتریک هنسن، رئیس بخش استراتژی استارتاپ دیفای آن‌استاپبل (Unstoppable) در توییتی از مخالفت اعضای پارلمان اروپا با لایحه جنجالی ممنوعیت بیت کوین خبر داد. به گفته وی، اعضای پارلمان در مجموع ۳۲ رای مخالف و ۲۴ رای موافق به این لایحه دادند و در نهایت ممنوعیت بیت کوین و اجماع اثبات کار تصویب نشد. هانس در ادامه خاطرنشان کرد جامعه کریپتو اتحادیه اروپا به نیرویی قوی تبدیل شده است.

همانطور که پیش‌تر گزارش دادیم، قانون‌گذاران اتحادیه اروپا به دنبال آثار سو زیست محیطی استخراج ارزهای مبتنی بر اجماع اثبات کار تصمیم به ممنوعیت آنها گرفتند. این ممنوعیت در قالب چارچوبی به نام MiCA به پارلمان اروپا رفت.

بیشتر بخوانید: نرخ بهره آمریکا در روزهایی آتی مشخص خواهد شد؛ تاثیرات آن بر بازارها چیست؟

ممنوعیت احتمالی بیت کوین واکنش‌های منفی را در صنعت برانگیخت. دیوید مارکوس، مدیر سابق بلاکچین متا خاطرنشان کرد چنین ممنوعیتی آثار فاجعه باری به همراه خواهد داشت. پیر پرسون، سیاستمدار فرانسوی نیز در واکنش به این تصمیم آن را محکوم کرد و در توییتی خاطرنشان کرد چنین مقرراتی فضاهای رو به رشدی چون دیفای را با چالش مواجه خواهد کرد.

اجماع اثبات کار در سالیان اخیر به دلیل نگرانی‌ در رابطه با میزان انرژی مصرفی، به شدت مورد انتقاد برخی از قانون‌گذاران و سیاستمداران قرار گرفته است. برخی از رهبران اتحادیه اروپا نیز نگران این هستند که انرژی‌های تجدیدپذیر به جای استفاده ملی، برای حفظ ارزهای دیجیتالی چون بیت کوین به کار گرفته شود.

پس از رای‌گیری، پیش نویس MiCA در جلسه‌ای بین کمیسیون، شورا و پارلمان اروپا مطرح خواهد شد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.