روند صعودی بیت‌کوین ادامه دارد؟

به گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از بیت‌کوین نیوز نوشت: بیت‌کوین که پیش از توئیت ماسک تا ۲.۹ درصد سقوط کرده بود، قبل از عقب‌نشینی مجدد، برای مدت کوتاهی زیان خود را محو کرد. اتر نیز تا ۲.۳ درصد افزایش یافت. افزایش ۳.۸ درصدی دوج‌کوین در یک ساعت گذشته، بزرگترین جهش در میان ارزهای رمزپایه بود.

ماسک، ثروتمندترین فرد جهان و مدیر اجرایی شرکت تسلا، با پست‌های خود در رسانه‌های اجتماعی در مورد ارزهای دیجیتال برای افراد این حوزه، غریبه نیست. وی در ماه مه گذشته گفت که هیچ دوج‌کوینی را نخواهد فروخت، توکنی که در سال ۲۰۱۳ به‌عنوان یک شوخی ایجاد شد و ماسک یکی از طرفداران آن بود.

در ماه اکتبر، ماسک گفت که مالک بیت‌کوین، اتر و دوج‌کوین است.

او این بار در توئیتر سوالی درباره نرخ تورم احتمالی در چند سال آینده منتشر کرد.

مایکل سایلر، مدیر اجرایی شرکت مایکرواستراتژی در جواب این توئیت گفت:  ارزهای ضعیف‌تر سقوط خواهند کرد و فرار سرمایه از پول نقد، بدهی و سهام ارزشی به اموال کمیاب مانند بیت کوین تشدید خواهد شد».

ماسک در پاسخ گفت: «کاملا غیرقابل پیش‌بینی نیست که شما به این نتیجه برسید».

مایکرواستراتژی برای سه ماهه چهارم ۱۴۷ میلیون دلار هزینه کاهش ارزش دریافت کرد زیرا افت قیمت بیت کوین  شرکت را مجبور کرد دارایی خود را کاهش دهد.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱.۷۳ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۱.۸۸ درصد بیشتر شده است.

در حال حاضر ۴۲.۷۲ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال  در اختیار بیت‌کوین است. بیت کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۷۴.۸۶ میلیارد دلار است که ۲۰.۳۱ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۱۲.۶۷ میلیارد دلار است که ۱۶.۹۲ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون  ۶۳.۰۳میلیارد دلار است که ۸۴.۲۰ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.