دستورالعمل اسپانیا برای سرمایه گذاری های رمزارز سازمانی

رگولاتور امور مالی اسپانیا با اقدامی بی سابقه که به سرمایه گذاران سازمانی یک چراغ سبز نشان می دهد، از موضع سخت گیرانه خود در برابر ارزهای دیجیتال کمی عقب نشسته است. کمیسیون ملی بازار اوراق بهادار (CNMV) دستورالعمل هایی را تأیید کرد که سرمایه گذاری رمزارز توسط سازمان ها را تحت شرایط خاصی تأیید می کند.

به گزارش سکه نیوز به نقل از بیت کوین نیوز، بر اساس ال اكونومیستا، این مجموعه از دستورالعمل ها به صندوق های سرمایه گذاری مستقر در اسپانیا و طرح های سرمایه گذاری جمعی اجازه می دهد كه دارایی های مجازی را به صورت روزانه معامله كنند، اما فقط مواردی كه در آن قیمت بازار از طریق عملیات فروش انجام شده توسط شخص ثالث تعیین می شود.

 

سازمان های سرمایه گذاری جمعی مجاز به تخصیص پول به مشتقات و اوراق بهاداری مانند کالاهای قابل مبادله مبتنی بر ارز دیجیتال یا اوراق قابل مبادله نیستند.

علاوه بر این، دستورالعمل ها مشخص کردند که مدیران صندوق مطابق با این آیین نامه باید همیشه هشدارهای مناسب و روشنی را برای منابع بازاریابی خود جهت اهداف حمایت از مشتری ارائه دهند.

علیرغم این مجموعه قوانین جدید صادر شده توسط رگولاتور امور مالی اسپانیا، هیچ مدیر صندوق اسپانیایی، سرمایه گذاری در حوزه ارزهای مجازی را در زمان انتشار این خبر اعلام نکرده است.

با این حال، شرکت هایی مانند Blackrock Spain شروع به حرکاتی کرده اند و این امکان را دارند که سرمایه خود را در معرض دارایی های دیجیتال قرار دهند. ال اکونومیستا گفت که با این وجود، نوسانات زیاد بازار باعث می شود شرکت های اسپانیایی تمایلی به اقدامات اساسی نداشته باشند.

سابقه رمزارز در میان دولت و نهادهای رگولاتور اسپانیا

اخطارهای صادر شده توسط CNMV تعجب آور نیست، با توجه به سابقه ای که رگولاتور و دولت اسپانیا در موضع گیری در برابر ارز های دیجیتال داشته اند.

همانطور که بیت کوین نیوز در ماه فوریه گزارش داد، آنا دلا کوئوا، وزیر امور اقتصادی خارجه اسپانیا، گفت که «ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین به طور پیش فرض خطرناک هستند، با توجه به اینکه کاربران از حفاظت ارائه شده توسط سیستم های پرداخت سنتی برخوردار نیستند.»

اخیرا، رودریگو بواناونتورا، رئیس CNMV ، موضع خود را در برابر تبلیغات خیابانی مربوط به بیت کوین ابراز کرد، و آنها را خطرناک دانست.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.