ممنوعیت موسسات مالی چین از ارائه خدمات مربوط به رمزارز

مطابق با این ممنوعیت، هیچ بانک یا کانال پرداخت آنلاین، مجاز به ارائه خدمات به مشتریان با رمزارز نیست. این نشان دهنده یک تناقض با اعلام ماه گذشته بانک خلق چین (PBoC) است، مبنی بر اینکه بیت کوین یک گزینه جایگزین برای سرمایه گذاری است.

به گزارش سکه نیوز به نقل از بی این کریپتو، در تاریخ ۱۸ آوریل، بانک مرکزی چین نشان داد که در حال تغییر نگرش خود نسبت به ارزهای دیجیتال است. سخنان نایب رئیس بانک خلق چین، لی بو به ظاهر حرکت به سمت پذیرش بیت کوین و ارزهای دیجیتال را نشان می داد.

این یک تغییر از رویکرد سنتی و سخت گیرانه چین بر روی معاملات و مبادلات ارزهای دیجیتال بود. در سال ۲۰۱۷ ، چین عرضه های اولیه سکه را ممنوع و صرافی ها و پلتفرم های معاملاتی را سرکوب کرد. با این حال، این نمایانگر کل ماجرا نبود.

چین در طول تاریخ یکی از بزرگترین خریداران بیت کوین بوده است. در سال ۲۰۲۰ ، این کشور در میان پنج کشور برتر با بیشترین سرمایه گذاری در بیت کوین قرار داشت.

آخرین تحولات

با این حال، جدیدترین تحول امروز نشان دهنده دور شدن از پذیرش ارز دیجیتال در این کشور است. در بیانیه مشترک می خوانیم:
«اخیراً قیمت ارزهای دیجیتال سر به فلک کشیده و به شدت سقوط کرده و معاملات سوداگرانه ارزهای دیجیتال مجدداً آغاز شده اند، و به طور جدی ایمنی اموال مردم را نقض کرده و نظم و رویه اقتصادی و امور مالی را بر هم زده اند.»

در حالی که صرافی ها و عرضه های اولیه سکه ممنوع است، افراد در چین هنوز مجاز به نگه داشتن ارزهای دیجیتال هستند. موسسات نباید هیچگونه خدمات پس انداز، تراست یا خدمات تعهدی را ارائه دهند و همچنین اجازه عرضه محصولات مالی مرتبط با ارز دیجیتال را ندارند.

این حرکت در حالی صورت می گیرد که چین ارز دیجیتال بانک مرکزی خود یعنی یوان دیجیتال را آزمایش می کند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.