رییس مجلس شورای اسلامی: دولت سریعتر لایحه ای برای نظام مند کردن استخراج رمزارز ارائه کند

رییس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که انتظار می ‌رود هرچه سریع‌تر دولت لایحه ‌ای برای نظام ‌مند کردن تولید و استخراج رمزارز‌ها برای خارج کردن چهار وزارتخانه از سردرگمی ارائه کند.
به گزارش ایسنا، محمد باقر قالیباف در جلسه علنی صبح یکشنبه ۹ خرداد مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی گزارش وزیر نیرو در خصوص علل خاموشی‌ های اخیر بیان کرد: «در حوزه رمز ارزها سردرگمی چندجانبه وجود دارد به گونه ای که بحث تولید رمز ارز به وزارت صمت باز می گردد، بحث تبادل آن اگر به صورت ارز باشد به بانک مرکزی و اگر دارایی دیجیتال باشد به وزارت اقتصاد باز می گردد و همچنین بحث تأمین انرژی رمز ارزها هم به وزارت نیرو مربوط است.»
وی همچنین ادامه داد: ما در مجلس شورای اسلامی طرح آماده ‌ای داریم، اما فکر می ‌کنیم که دولت باید برای موضوع بسیار مهمی لایحه ارائه دهد یا حداقل در بررسی طرح اظهارنظر کند. انتظار می‌رود دولت ورود جدی به این حوزه داشته باشد. از سوی دیگر امروز نیز بخش خصوصی که تولید برق می ‌کند به موقع پول خود را دریافت نمی‌ کند. چگونه ما از کسانی که پولشان را نمی ‌دهیم توقع داریم به تولید ادامه دهند.
قالیباف تأکید کرد: «در این بخش نیاز به دو هزار مگاوات برق است و همچنین حجم بالایی از دارایی ارزی و یا دارایی دیجیتالی در رمز ارزها رقم می خورد و بر این اساس سوال ما این است که چرا دولت لایحه ای در این زمینه به مجلس ارائه نمی کند تا موضوع رمزارزها که چهار وزارتخانه را درگیر کرده است، ساماندهی شود؟ دولت در موضوعات مهم این چنینی حتماً باید به مجلس لایحه دهد اما متأسفانه دولت در ارائه لایحه کوتاهی می کند.»
وی ادامه داد: « مجلس شورای اسلامی برای حل این موضوع اعتبارات خوبی اختصاص داده است که باید به آن توجه شود، اما در پایان باید بگویم که توقع ما از شما که می‌دانستید ۳۰۰۰ مگاوات کمبود برق داریم این نبود که حداقل برای سه هفته نیز غافلگیر شویم و برق خانه‌ها، صنایع و بخش اداری را بدون اطلاع قبلی قطع کنید. این یک سوء مدیریت واضح است. انتظار می‌رود دولت در اسرع وقت لایحه‌ای برای ساماندهی رمزارز‌ها ارائه کند.»

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.