بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در سال 2022 طبق نظر تحلیل‌گران

امروزه با وجود بیش از 10هزار نوع رمز ارز در بازار دارایی‌های دیجیتال، افراد تازه‌کار برای انتخاب توکن مناسب سرمایه‌گذاری با مشکل روبه‌رو خواهند شد. در این مقاله به معرفی بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در سال 2022 می‌پردازیم که ارزش بالایی برای سرمایه‌گذاری داشته و تحلیل‌گران پیش‌بینی کرده‌اند که در آینده‌ی نزدیک با انفجار قیمتی روبه‌رو شوند. در نظر داشته باشید که پیش از هر اقدامی برای هرگونه سرمایه‌گذاری، حتما به قدر کافی تحقیق و بررسی کنید.

پس از محبوبیت بیت‌کوین در بین کاربران، توکن‌های فراوانی سعی کردند موقعیت آن را به‌چالش کشیده و با آن به ‌رقابت بپردازند. از این گروه از رمز ارزها به‌عنوان آلتکوین‌ها (Altcoin) یاد می‌شود. ازاین‌رو هنگام گشت‌وگذار در اینترنت اغلب به توکن‌های ریپل، اتریوم و یا مقایسه‌ی آن‌ها با‌ یکدیگر برمی‌خورید.

جهت دست‌یابی به یک دیدگاه جامع نسبت به رمز ارز انتخابی خود، بهتر است پارامترهای گوناگون آن‌ها را ازقبیل ارزش کل بازار، تعداد کل سکه‌های درگردش، تحولات شبکه و انواع اوراق بهادار وابسته‌ به ‌آن‌ها را مطالعه و بررسی نمایید.

چه رمز ارزهایی برای خرید در سال 2022 ارزشمند هستند؟

اگر تصمیم گرفته‌اید تا در سال 2022 در بازار رمز ارزها سرمایه‌گذاری کنید توجه به این نکته ضروری است که بخش بزرگی از دارایی‌های دیجیتال این حوزه چندان جدید نبوده و سابقه‌ی حضور بالایی در این بازار دارند. پیش از آنکه به معرفی این رمز ارزها بپردازیم توجه به‌ این نکته ضروری است که فهرست پیش‌رو تنها براساس عملکرد مطلوب تاریخی و ارزیابی‌های کارشناسان سایت zipmex تهیه شده و فاقد هرگونه پیشنهاد و یا توصیه‌ی سرمایه‌گذاری از جانب کوین ایران است. جهت جلوگیری از ریسک‌های احتمالی در بازارهای مالی، همواره پیش از هراقدامی تحقیق و مطالعه‌ی شخصی خود را انجام دهید.

10 رمزارز برتر برای سرمایه‌گذاری در سال 2022

1- بیت‌کوین (BTC)

ارز دیجیتال غیرمتمرکز بیت‌کوین از بدو پیدایش خود توانسته‌ است جایگاه نخست ازلحاظ ارزش بازار را به‌خود اختصاص دهد. این دارایی‌ دیجیتال فاقد بانک‌ مرکزی و نهاد تصمیم‌گیرنده‌ی واحد است و می‌تواند ازطریق یک شبکه‌ی همتا به همتا بین کاربران انتقال یابد.

سازوکار بیت‌کوین چگونه است؟

برای تسهیل اجرای تراکنش‌های شبکه، ماینرها توان محاسباتی خود را توسط یک مکانیسم اجماع اثبات کار (PoW) به‌اشتراک می‌گذارند و در ازای مشارکت خود برای حل مسائل رمزنگاری پیچیده، بیت‌کوین دریافت می‌کنند.

چرا خرید بیت‌کوین سودمند است؟

براساس بررسی مجله‌ی معتبر «European Business Review» عملکرد بیت‌کوین شفاف است، پرداخت‌های آن فراگیر بوده و شبکه‌ی آن کاملا امن و حفاظت‌شده است.

قیمت بیت‌کوین (BTC) در روز اول ژانویه‌ی 2021 و یازده ژانویه‌ی 2022 به‌ترتیب 29374 و 41,589 دلار بوده است. یعنی اگر در اولین روز سال 2021 هزار دلار در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری می‌کردید، ارزش آن در سال بعد به 1415.9 دلار می‌رسید. یکی از بهترین استراتژی‌ها برای افزایش سرمایه‌ی خود از راه بیت‌کوین خرید آن در زمانی است که شاخص ترس و طمع (Fear and Greed Index) اوج ترس را نشان دهد، زیرا در این بازه اکثر افراد خواهان فروش بوده و قیمت به کمترین حالت ممکن نزدیک شده است.

 

10 رمزارز برتر برای سرمایه‌گذاری در سال 2022

2 – اتریوم (ETH)

اتریوم نوعی بلاک‌چین است که با ایمن‌سازی دفترکل‌های دیجیتال نگهداری و ایجاد آن‌ها را به‌طور عمومی ممکن می‌سازد. این فناوری جامعه‌محور به پیدایش رمز ارز ETH و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز کمک شایانی کرده است.

سازوکار اتریوم چگونه است؟

عملکرد اتریوم بر یک شبکه‌ی غیرمتمرکز کامپیوتری موسوم به بلاک‌چین استوار است که ارزها را رهگیری و مدیریت می‌کند. این شبکه به توسعه‌دهندگان امکان ایجاد قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (dApps) را می‌دهد. کاربران به‌کمک این محصولات قادرند تا به گستره‌ی وسیعی از تراکنش‌ها، بی‌نیاز از نهادها یا افراد واسطه، دسترسی داشته باشند.

چرا خرید اتریوم سودمند است؟

طبق اظهارات Bill Noble به سایت خبری time.com خرید اتریوم از دو نظر ارزشمند است؛ نخست آنکه عملکردی مانند پول داشته و قادر به ذخیره‌ی ارزش است، دوم آنکه شاهراهی برای امورمالی غیرمتمرکز (DeFi) است.

قیمت اتریوم (ETH) در روز اول ژانویه‌ی 2021 و یازده ژانویه‌ی 2022 به‌ترتیب 730.37 و 3,111.74 دلار بوده است. درنتیجه اگر در اولین روز سال 2021 هزار دلار در اتریوم سرمایه‌گذاری می‌کردید، دارایی شما یک‌سال بعد بالغ بر 4,260.5 هزار دلار بود.

 

بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در سال 2022

3- سولانا (SOL)

سولانا (Solana) نوعی بلاک‌چین غیرمتمرکز است که به‌منظور اجرای اپلیکیشن‌های مقیاس‌پذیر و کاربرپسند توسعه‌ یافته است. سولانا درمقایسه با سایر بلاک‌چین‌ها توانایی اجرا و پردازش تعداد بسیار زیادی تراکنش را در هرثانیه داشته و کارمزد بسیار پایینی از کاربر دریافت می‌کند. سولانا براساس مکانیسم اجماع اثبات سهام (PoS) و اثبات تاریخ (PoH) فعالیت می‌کند.

سازوکار سولانا چگونه است؟

سولانا برپایه‌ی یک شبکه‌ی غیرمتمرکز از کامپیوترها فعال بوده و به‌کمک یک دفترکل دیجیتال بلاک‌چینی اداره می‌شود. این دفترکل همانند یک پایگاه‌داده بوده و تمام تراکنش‌ها و مبادلات شبکه‌ را ثبت و مدیریت می‌کند.

چرا خرید سولانا سودمند است؟

براساس خبرگزاری U.S News سرعت بسیار بالای انجام تراکنش‌ها، کارمزدهای اندک و سطح بالای مقیاس‌پذیری از دلایل اصلی خرید سولانا هستند. همچنین باید دانست که این بلاک‌چین برای ایجاد و توزیع NFTها نیز قابل‌استفاده است.

به‌عبارت دیگر سولانا با توان پردازشی 50هزار تراکنش در هرثانیه عنوان سریع‌ترین بلاک‌چین را به‌خود اختصاص داده است. برای درک بهتر می‌توان آن را با اتریوم و بیت‌کوین مقایسه کرد که به‌ترتیب تنها قادر به اجرای 15 و 7 تراکنش در هرثانیه هستند. حتی شرکت ویزا (Visa) تنها می‌تواند 1700 تراکنش در هرثانیه را پردازش کند.

قیمت سولانا (SOL) در روز اول ژانویه‌ی 2021 و یازده ژانویه‌ی 2022 به‌ترتیب 1.84 و 136.46 دلار بوده است. درنتیجه اگر در اولین روز سال 2021 هزار دلار در سولانا سرمایه‌گذاری می‌کردید، سال بعد از آن ارزش دارایی شما بالغ بر 74163 دلار بود.

 

10 رمزارز برتر برای سرمایه‌گذاری در سال 2022

4- پالیگان (MATIC)

پالیگان (Polygon) که پیش‌تر شبکه‌ی مَتیک (Matic Network) نام داشت یک پلتفرم مقیاس‌پذیر بلاک‌چین است که درزمینه‌ی ارتباط و ساخت شبکه‌های بلاک‌چینی منطبق با اتریوم فعال است.

سازوکار پالیگان چگونه است؟

پالیگان راهکارهای معماری مقیاس‌پذیر متنوعی را برای شبکه‌ی اتریوم ارائه‌ می‌دهد که برخی از آن‌ها زنجیره‌ی اثبات سهام Matic و پلاسما (Plasma Chain) هستند. درمقایسه با اتریوم، پالیگان هزینه‌ی گس بسیار پایین‌تری داشته و قادر است تا 10هزار تراکنش در هرثانیه را پردازش و اجرا نماید و در بین بلاک‌چین‌های مبتنی بر اتریوم یکی از سریع‌ترین‌ها باشد.

چرا خرید پالیگان سودمند است؟

اطلاعات ارائه‌شده ازسوی GoBankingRates پالیگان را یک سرمایه‌گذاری مطمئن می‌داند، زیرا زیرساختی برای شبکه‌های بلاک‌چین بوده و با ماشین مجازی اتریوم (Ethereum virtual machine) هم‌خوانی دارد. ویژگی‌های پالیگان آن را به‌ بخش جدایی‌ناپذیر پلتفرم‌های دیفای متعددی تبدیل کرده و استفاده از آن روزبه‌روز درحال افزایش است.

کاربران به‌وسیله‌ی پالیگان می‌توانند دارایی‌های موجود در بلاک‌چین اتریوم خود را با کارمزد پایین و سرعت بالا بین سایر زنجیره‌های تابعه به‌اشتراک بگذارند. پالیگان در برخی از شاخص‌ترین اپلیکیشن‌ها و پروتکل‌های دیفای ازقبیل QuickSwap، Aave، Curve Finance، AutoFarm، Beefy Finance، سوشی‌سوآپ و 1inch ادغام و مورداستفاده قرار گرفته است. از این شبکه‌ همچنین در ایجاد توکن‌های NFT نیز استفاده می‌شود.

قیمت پالیگان (MATIC) در روز اول ژانویه‌ی 2021 و یازده ژانویه‌ی 2022 به‌ترتیب 0.01781 و 2.22 دلار بوده است. اگر در اولین روز سال 2021 هزار دلار در پالیگان سرمایه‌گذاری می‌کردید، ارزش دارایی شما در تاریخ ذکرشده‌ی بعدی به 124,649 دلار می‌رسید.

 

10 رمزارز برتر برای سرمایه‌گذاری در سال 2022

5– ریپل (XRP)

ریپل (Ripple) را می‌توان یک شبکه‌ و پروتکل پرداخت دیجیتال مبتنی بر بلاک‌چین دانست. توکن بومی ریپل XRP بوده و درمقایسه با بیت‌کوین انرژی و زمان کمتری برای اجرا و تصویب تراکنش‌ها نیاز دارد.

سازوکار ریپل چگونه است؟

باآنکه سازوکار ریپل برمبنای یک مکانیسم اجماع است، اما برای تایید تراکنش‌ها از مجموعه‌ای از سرورهای بانکی استفاده می‌کند.

چرا خرید ریپل سودمند است؟

TradingEducation ریپل را دارایی ارزشمندی برای خرید می‌داند زیرا اجرای تراکنش‌های آن تنها به ‌چندثانیه زمان نیاز داشته و شبکه‌ی بسیار منسجمی دارد. بانک‌های مرکزی کشورهای متعددی قصد دارند تا از ریپل و توکن XRP برای انتقال جهانی پول استفاده کنند. این رمز ارز در بسیاری از صرافی‌ها لیست شده و از جامعه‌ی کاربری بسیار متعصبی برخوردار است.

قیمت ریپل (XRP) در روز اول ژانویه‌ی 2021 و یازده ژانویه‌ی 2022 به‌ترتیب 0.2374 و 0.7384 دلار بوده است. درنتیجه اگر در اولین روز سال 2021 هزار دلار در ریپل سرمایه‌گذاری می‌کردید، یک‌سال بعد ارزش دارایی شما بالغ بر 3,110.4 دلار بود.

 

پولکادات

6- پولکادات (DOT)

پولکادات (Polkadot) نرم‌افزاری است که شبکه‌ای جهانی از کامپیوترها را برای توسعه و راه‌اندازی بلاک‌چین‌های خود تشویق می‌کند و کاربران ازطریق آن می‌توانند بلاک‌چین‌های خود را عرضه نمایند.

سازوکار پولکادات چگونه است؟

شبکه‌ی پولکادات از سه‌نوع بلاک‌چین تشکیل یافته است: ریلی‌چین (Relay Chain)، پاراچین (Parachain) و بریج‌ها (Bridge). ریلی‌چین را می‌توان بلاک‌چین اصلی پولکادات دانست. پاراچین‌ها بلاک‌چین‌های سفارشی‌ای هستند که از منابع محاسباتی ریلی‌چین‌ها برای تائید تراکنش‌های معتبر استفاده می‌کنند. بریج‌ها نیز برای شبکه‌ی پولکادات امکان تعامل با سایر بلاک‌چین‌ها را فراهم می‌کنند.

چرا خرید پولکادات سودمند است؟

ریلی‌چین پولکادات توسط چهارچوب نرم‌افزاری Substrate توسعه‌ یافته است. پولکادات می‌تواند از چهارچوب‌های منعطف بین‌-پلتفرمی برای اپلیکیشن‌های همتا به همتا موسوم به libp2p استفاده کند. کاربران همچنین می‌توانند توکن‌های بومی DOT را استیک نموده و از پاداش‌ مشارکت خود برخوردار شوند.

هنگامی که کاربران اقدام به استیک کردن توکن‌های DOT نمایند، تراکنش‌های بلاک‌چین استخراج و تایید شده و به پویایی و حفظ امنیت شبکه‌ی پولکادات کمک خواهد شد. این ویژگی‌های کاربردی به افزایش ارزش توکن‌های DOT منجر خواهد شد.

قیمت پولکادات (DOT) در روز اول ژانویه‌ی 2021 و یازده ژانویه‌ی 2022 به‌ترتیب 8.30 و 24.23 دلار بوده است. درنتیجه اگر در اولین روز سال 2021 در پولکادات سرمایه‌گذاری می‌کردید، حدود یکسال بعد ارزش دارایی شما سه‌برابر شده بود.

 

10 رمزارز برتر برای سرمایه‌گذاری در سال 2022

7- لایت‌کوین (LTC)

لایت‌کوین (Litecoin) را می‌توان از اولین نمونه‌های آلتکوین‌ها دانست که توسط Charlie Lee، مهندس سابق گوگل، در سال 2011 توسعه‌ یافت. این رمز ارز با هدف تراکنش‌های سریع‌تر و ارزان‌تر رقیب اصلی و علنی بیت‌کوین محسوب می‌شد.

سازوکار لایت‌کوین چگونه است؟

لایت‌کوین یک رمز ارز همتا به همتای سریع است که به ‌افراد یا موسسات امکان استفاده از پرداخت‌هایی با کارمزدهای بسیار اندکی را می‌دهد. بلاک‌چین این آلت‌کوین از مکانیسم اجماع اثبات کار (PoW) استفاده می‌کند.

چرا خرید لایت‌کوین سودمند است؟

براساس تحلیل پلتفرم مبادلاتی PrimeXBT، نسبت پاداش-به-ریسک لایت‌کوین بسیار بالا است، زیرا این آلتکوین هنوز راه درازی برای رقابت با سایر حاضرین بازار پیش‌رو داشته و از بهره‌ی مالی بیشتری برخوردار است.

قیمت لایت‌کوین (LTC) در روز اول ژانویه‌ی 2021 و یازده ژانویه‌ی 2022 به‌ترتیب 85.44 و 128.21 دلار بوده است. درنتیجه اگر در اولین روز سال 2021 هزار دلار در لایت‌کوین سرمایه‌گذاری می‌کردید، ارزش دارایی شما در یازده ژانویه سال جاری بالغ بر 1,500 دلار بود.

 

10 رمزارز برتر برای سرمایه‌گذاری در سال 2022

8- چین‌لینک (LINK)

چین‌لینک (Chainlink) نوعی لایه‌ی انتزاعی بلاک‌چین است که با بهره‌مندی از یک شبکه‌ی اوراکل غیرمتمرکز، اتصال جهانی قراردادهای هوشمند را با یکدیگر فراهم می‌سازد.

سازوکار چین‌لینک چگونه است؟

چین‌لینک برای تسهیل رابطه‌ی کاربران خود با پایگاه‌داده‌های خارجی، فرایند اجرای سفارشات و دستورات را به‌ سه مرحله‌ی مجزا تقسیم می‌کند: انتخاب اوراکل (Oracle Selection)، گزارش داده (Data Reporting) و تجمیع نتایج (Result Aggregation).

چرا خرید چین‌لینک سودمند است؟

David Moadel، یکی از کارشناسان شرکت سرمایه‌گذاری InvestorPlace، معتقد است که چین‌لینک توانایی تغییر نظام مالی سنتی را داشته و ضمن جداسازی فناوری شبکه‌ی آن از توکن بومی LINK افزود که بنیا‌ن‌گذار چین‌لینک ارزش شبکه‌ی دیفای را تا پایان سال 2022 بالغ بر یک‌تریلیون دلار تخمین زده است.

قیمت چین‌لینک (LINK) در روز اول ژانویه‌ی 2021 و یازده ژانویه‌ی 2022 به‌ترتیب 13.39 و 26.33 دلار بوده است. درنتیجه اگر در اولین روز سال 2021 هزار دلار در چین‌لینک سرمایه‌گذاری می‌کردید، ارزش دارایی شما سپس بالغ بر 1,966 دلار بود.

 

10 رمزارز برتر برای سرمایه‌گذاری در سال 2022

9- کاردانو (ADA)

کاردانو (Cardano) یک پلتفرم بلاک‌چینی اثبات سهام (PoS) است که براساس تحقیقات کاربران و شواهد کاربردی توسعه یافته است.

سازوکار کاردانو چگونه است؟

رمز ارز کاردانو را نمی‌توان ماین یا ایجاد کرد، درعوض شبکه اعتبارسنج‌ها را براساس میزان توکن‌هایی که دراختیار دارند انتخاب می‌کند. چنانچه این افراد برای تایید تراکنش‌های بلاک‌چین انتخاب شوند، باید میزان اعتماد خود را از اعتبار هریک از تراکنش‌ها اعلام و مشخص نمایند.

پس از آنکه بلاک‌چین بلاک اعتبارسنج‌ها را تایید کند، این افراد توکن‌های بومی ADA را به‌عنوان پاداش مشارکت خود دریافت خواهند کرد.

چرا خرید کاردانو سودمند است؟

شرکت سرمایه‌گذاری خصوصی NerdWallet شبکه‌ی کاردانو را یک بلاک‌چین پیشرو دانسته و توکن ADA را یکی از باارزش‌ترین دارایی‌های دیجیتال بازار رمز ارزها خطاب کرده است.

به‌علاوه کاردانو دارای یک جامعه‌ی کاربری فعال و باانگیزه و توسعه‌دهندگانی است که در پلتفرم توئیتر فالوورهای بالایی دارند. این شبکه‌ی کاربری منسجم به انحصاری شدن فعالیت دارندگان این رمز ارز منجر شده است.

قیمت کاردانو (ADA) در روز اول ژانویه‌ی 2021 و یازده ژانویه‌ی 2022 به‌ترتیب 0.1753 و 1.15 دلار بوده است؛ این یعنی رشد 650درصدی بعد از حدود یک‌سال.

 

10 رمزارز برتر برای سرمایه‌گذاری در سال 2022

10- سندباکس (SAND)

سندباکس (Sandbox) نام یک متاورس است که بازیکنان می‌توانند در آن به فعالیت‌هایی همچون بازی، خلق، مالکیت و درآمدزایی بپردازند. سندباکس یک پلتفرم کاربرمحور بوده که استفاده و درآمدزایی از آن برای همه امکان‌پذیر است.

سازوکار سندباکس چگونه است؟

توکن ابزاری بومی سندباکس، SAND نام داشته و از آن برای ساخت توکن‌های ASSET و خرید و فروش ‌آن‌ها در بازار، مشارکت در تراکنش‌های قطعه زمین‌ها (LAND) استفاده می‌شود. به‌علاوه از توکن SAND می‌توان در طیف وسیع‌تری از تجربیات کاربرمحور بهره برد.

چرا خرید سندباکس سودمند است؟

طبق گفته‌ی CryptoTelegram سندباکس گزینه‌ی خوبی برای سرمایه‌گذاری است، زیرا از فناوری بلاک‌چین در یک بازار وسیع جهانی همچون صنعت بازی‌سازی استفاده کرده و کاملا از راهکارهای تمرکززدایی پیروی می‌کند. بازیکنان در فضای سندباکس می‌توانند به‌کمک توکن SAND تقریبا با هر آیتمی، ازجمله NFTها، تعامل و معامله کنند.

توکن‌های SAND کاربرد دیگری نیز داشته و از آن‌ها می‌توان در فرآیند حکمرانی شبکه نیز استفاده کرد. در این حالت دارندگان SAND قادرند در رای‌گیری‌هایی که به پیشرفت و توسعه‌ی بازی منجر می‌شود مشارکت داشته باشند.

قیمت سندباکس (SAND) در روز اول ژانویه‌ی 2021 و یازده ژانویه‌ی 2022 به‌ترتیب 0.03702 و 4.44 دلار بوده است. درنتیجه اگر در اولین روز سال 2021 هزار دلار در سندباکس سرمایه‌گذاری می‌کردید، ارزش دارایی شما در تاریخ بعدی بالغ بر 119,935 دلار بود.

 

10 رمزارز برتر برای سرمایه‌گذاری در سال 2022

11- هدرا هش‌گراف (HBAR)

هدرا هش‌گراف (Hedera Hashgraph) یک پلتفرم جایگزین و سریع برای بلاک‌چین‌ها محسوب می‌شود، به‌طوری‌که تنها دفترکل توزیع‌شده‌ی عمومی از مکانیسم اجماع سریع، توانمند و ایمن هش‌گراف استفاده می‌کند.

سازوکار هدرا هش‌گراف چگونه است؟

نرم‌ا‌فزار هدرا هش‌گراف بر میلیون‌ها نود در مقیاس جهانی اجرا می‌شود که حکمرانی آن برعهده‌ی یک شورای چندملیتی متشکل از 39 شرکت است. این نودها به‌جای فرآیند استخراج، به ارتباط با یکدیگر پرداخته و یادداشت‌های مربوط به تاریخچه‌ی تراکنش‌های شبکه را تکمیل می‌کنند.

چرا خرید هدرا هش‌گراف سودمند است؟

طبق اظهارات پایگاه خبری مالی Securities.io، هدرا هش‌گراف علاوه‌بر امنیت، کارآمدی راهکارهای مالی را نیز ارتقا خواهد داد. توکن بومی HBAR نیز به ‌تسهیل فرامین شبکه و تامین امنیت آن کمک شایانی خواهد کرد.

لازم به‌ذکر است که شرکت بزرگ گوگل نیز یکی از اعضای این شورای حکمرانی بوده و از بخش فناوری هدرا هش‌گراف پشتیبانی خواهد کرد. حضور گوگل به‌عنوان یکی از حاضرین این پروژه ضریب اعتماد بالایی ازسوی سرمایه‌گذاران برای هش‌گراف به‌ارمغان آورده است. باحضور هرچه بیشتر سرمایه‌گذار و افزایش دارایی موجود در پروژه‌، ارزش توکن HBAR نیز بیشتر خواهد شد.

قیمت هدرا هش‌گراف (HBAR) در اواخر سال 2020 و هنگام نگارش این مقاله به‌ترتیب 0.03298 و 0.2927 دلار بوده است. به ‌بیان دیگر قیمت هرواحد از HBAR با 787.51درصد افزایش همراه شد.

علاوه‌بر رمز ارزهای فوق، طبق نظر کارشناسان سایت zipmex، چند توکن دیگر نیز از ظرفیت قابل‌قبولی برای سرمایه‌گذاری در سال 2022 برخوردارند که در فهرست زیر درج شده‌اند:

  1. بایننس کوین – BNB (Binance Coin)
  2. استلار – Stellar (XLM)
  3. تراست سوآپ – TrustSwap (SWAP)
  4. الگورند – Algorand (ALGO)
  5. آوالانچ – Avalanche (AVAX)
  6. لونا – Terra (LUNA)
  7. دوج‌کوین – Dogecoin (DOGE)
  8. یونی‌سوآپ Uniswap (UNI)
  9. ترون – TRON (TRX)
  10. دیسنترالند – Decentraland (MANA)

 

نتیجه‌گیری

اکنون که به‌ پایان این مقاله رسیده‌ایم لازم است توجه داشته باشیم که دارایی‌های فوق تنها در گروه رمز ارزها قرار می‌گیرند و ممکن است محصولات دیگری در گروه مشتقات و قراردادهای آتی نیز گزینه‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری کوتاه و بلندمدت باشند. ذکر این نکته ضروری‌ست که هرگز نمی‌توان با قاطعیت بهترین رمز ارز را برای سرمایه‌گذاری تعیین کرد. هیچ‌کس بهتر از خودتان نمی‌تواند باتوجه به ‌اهداف و شرایط مالی، بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در سال 2022 را از بین توکن‌های فوق برگزیند. استفاده از رمز ارزها برای ذخیره‌ی ارزش و یا برای کسب سود در بازه‌های کوتاه‌مدت استراتژی‌های متفاوت و خاص خود را دارد که لازم است به‌ آن‌ها آگاهی داشته باشید. هریک از این یازده رمز ارز فوق از فناوری منحصربه‌فردی بهره می‌برند که آن را از سایرین متمایز می‌کند. اما به‌رغم تفاوت‌های متعدد تمام این دارایی‌ها، در بازگشت سرمایه‌ی اولیه به‌خوبی عمل کرده‌اند. پیش از هرگونه اقدامی برای سرمایه‌گذاری، حتما پارامترهای گوناگون هر کوین را بررسی کنید.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.