تحلیل قیمت بیت کوین: احتمال جهش قیمت در ماه‌های آینده کمتر از قبل شده است

جهش هفته گذشته بیت کوین، روز جمعه با سقوط قیمت به زیر سطح ۳۹٬۰۰۰ دلار اصلاح شد. اکنون حجم تغییرات ماهانه قیمت به پایین‌ترین سطح تاریخ خود رسیده است و آن‌طور که پیداست، قرار نیست روند بازار برای دو ماه پیش رو نیز صعودی شود.

به گزارش کوین دسک، اواسط هفته گذشته شرایط «اشباع خرید» در بازار بیت کوین دیده می‌شد و همین امر جلوی پیشرفت بیشتر قیمت را گرفت. در ادامه اصلاح بازار شتاب صعودی و روند قیمت را معکوس کرد. اکنون اما به نظر می‌رسد که این روند نزولی پیش از رسیدن قیمت به حمایت کانال بین ۴۰٬۰۰۰ تا ۳۷٬۰۰۰ دلار، متوقف شده باشد.

در حال حاضر بیت کوین با قیمتی حدود ۳۸٬۹۰۰ دلار معامله می‌شود و نوسانات ۲۴ ساعت گذشته باعث کاهش ۶ درصدی ارزش این ارز دیجیتال شده است.

مقاومت ۴۶٬۷۰۰ دلاری که از تاریخ ۲۴ ژانویه (۴ بهمن) و پس از سقوط قیمت به کف ۳۲٬۹۳۰ دلاری مانع بسیاری از جهش‌های بیت کوین بوده، همچنان دست‌نخورده باقی مانده است. این موضوع می‌تواند نشانه‌ای برای طولانی‌بودن روند یک‌نواخت و نوسان محدود (نوسان عرضی) قیمت باشد.

از سوی دیگر، برای ماه جاری، همچنان احتمال تشدید نوسانات در بازار وجود دارد. بیت کوین برای یک سال گذشته بیت کانال ۶۹٬۰۰۰ تا ۳۰٬۰۰۰ دلار در نوسان بوده و در این ناحیه نوسانات شدید را هم تجربه کرده است.

کانال که درباره آن صحبت کردیم، در فاصله بین ماه‌های مه (اردیبهشت) تا اکتبر (مهر) ۲۰۲۱، میزبان جهش گسترده قیمت بیت کوین بود. در حال حاضر اما، حجم تغییرات ماهانه قیمت به پایین‌ترین سطح تاریخ خود رسیده است؛ مسئله‌ای که احتمال صعودی‌شدن بازار در ماه‌های مارس و آپریل (اسفند و فروردین) را کمتر از قبل خواهد کرد.

شرایط بازار در کوتاه‌مدت برای معامله‌گران نوسان‌گیر، مناسب به نظر می‌رسد؛ البته به این شرط که سرمایه خود را مدیریت کرده و حد ضرر مناسبی برای موقعیت‌های معاملاتی‌شان در نظر بگیرند. با این حال، اگر بخواهیم نگاهی بلندمدت‌تر داشته باشیم، میانگین متحرک (MA) ۴۰ هفته‌ای که اخیراً شیبی خنثی به خود گرفته است، می‌تواند سطح مهمی برای مشخص‌کردن روند کلی بازار بیت کوین باشد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.