پیشنهاد گروه هکری مشهور به سربازان روسی: با تسیلم‌کردن هر تانک ۵۰ هزار دلار بیت کوین بگیرید!

گروه هکری مشهور انانیموس (Anonymous) که چند روز پیش علیه ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه اعلان جنگ کرده بود، گفته است سربازان روسی که تانک‌های این کشور را تسلیم کنند، به ازای هر تانک حدود ۵۰٬۰۰۰ دلار بیت کوین دریافت خواهند کرد.

به گزارش کریپتو پوتیتو، انانیموس، سازمان هکری معروف که فعالیت‌های سیاسی دارد، به سربازان روسی پیشنهاد پرداخت بیت کوین در ازای تسلیم‌کردن تانک‌های ارتش این کشور را داده است. این گروه اعلام کرده است در ازای هر تانک یا خودروی جنگی که تسلیم شود، بیش از ۵۲٬۰۰۰ دلار بیت کوین پرداخت می‌کند.

اوکراینی‌ها نه‌تنها با تسلیحات و نبردهای رودررو، بلکه با حملات سایبری به روسیه، در تلاش هستند حمله این کشور را متوقف کنند. میخایلو فدوروف (Mykhailo Fedorov)، معاون نخست‌وزیر اوکراین، چند روز پیش اعلام کرد دولت این کشور ارتشی سایبری ایجاد خواهد کرد.

او در این باره گفته است:

به افراد بااستعدادی در حوزه فناوری‌های دیجیتال نیاز داریم و برای همه وظایفی وجود خواهد داشت. به مبارزه در جبهه سایبری ادامه می‌دهیم.

گروه چندملیتی انانیموس که پیش‌تر علیه داعش نیز اعلان جنگ کرده بود، در تلافی جنگ با اوکراین، چند حمله سایبری به روسیه انجام داده است. این سازمان تنها در عرض دو روز به بیش از ۳۰۰ هدف در روسیه رخنه و بیش از ۱ میلیارد روبل (حدود ۱۰ میلیون دلار) جمع‌آوری کرده است.

انانیموس در تلاشی دیگر برای کاهش قدرت تهاجمی نیروهای روسی و کسب منافع بیشتر، به خدمه تانک‌های این کشور به ازای هر ماشین جنگی تسلیم‌شده ۵۲٬۰۰۰ دلار بیت کوین پیشنهاد کرده است. به‌گفته انانیموس، کسانی که می‌خواهند وسایل نقلیه جنگی روسیه را با ارزهای دیجیتال مبادله کنند، باید یک پرچم سفید به اهتزاز درآورند و از کلمه رمز «million» استفاده کنند تا این گروه هکری بتواند آنها را شناسایی کند.

انانیموس در بیانیه خود گفت:

ای سربازان روسیه، هر کسی که می‌خواهد با خانواده و فرزندان خود زندگی کند و کشته نشود، جامعه جهانی انانیموس مبلغ ۱٬۲۲۵٬۰۴۳ روبل (حدوداً ۹٬۸۷۹ دلار) بیت کوین جمع‌آوری کرده است تا به شما کمک کند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.