میلیونر مشهور از سبد سرمایه‌گذاری خود رونمایی کرد؛ ۲۰ درصد برای ارزهای دیجیتال

کوین اولیری (Kevin OLeary)، میلیونر و کارآفرین مشهور کانادایی که پیش از این یکی از منتقدان بزرگ بیت کوین بوده، اخیراً گفته است ۲۰ درصد از سبد سرمایه‌گذاری خود را به بیت کوین و چند ارز دیجیتال دیگر اختصاص داده است. با این حال، او همچنان فکر می‌کند که تمام ارزهای دیجیتال ارزش سرمایه‌گذاری ندارند.

به گزارش کریپتو پوتیتو، کوین اولیری (Kevin OLeary)، میلیونر مشهور کانادایی، با میلیون‌ها دلار از سرمایه شخصی خود در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده است. او که قبلاً یکی از منتقدان بیت کوین بود، حال می‌گوید سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال مثل سرمایه‌گذاری در شرکت‌های بزرگی مثل گوگل و مایکروسافت است.

در سال ۲۰۱۹، این تاجر و مجری برنامه‌های تلویزیون، یکی از بزرگترین منتقدان صنعت ارزهای دیجیتال بود. در آن زمان، او گفته‌ بود که بیت کوین «بی‌ارزش»، «بی‌فایده» و حتی چیزی شبیه به «آشغال» است؛ چراکه نمی‌توان با پول زیادی روی آن سرمایه‌گذاری کرد و سپس از بازار آن خارج شد.

با این حال، در ابتدای سال ۲۰۲۱ او نظرش را تغییر داد و اعلام کرد که نه‌تنها مخالف بیت کوین نیست؛ بلکه به آن احترام هم می‌گذارد. کمی بعد نیز اعلام کرده که ۳ درصد از سبد سرمایه‌گذاری‌اش را به این ارز دیجیتال اختصاص داده است.

طبق مصاحبه اخیر اولیری با شبکه سی‌ان‌بی‌سی (CNBC)، این میلیونر با ۲۰ درصد از کل ثروتش در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده است.

اولیری در این مصاحبه گفته‌ است:

من با میلیون‌ها دلار [از سرمایه شخصی خودم] در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌ام. ارزهای دیجیتال و بلاک چین ۲۰ درصد از سبد سرمایه‌گذاری مرا تشکیل داده‌اند.

به نظر او سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال اصلی، فرقی با سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌های بزرگی مثل گوگل و مایکروسافت که در حوزه فناوری فعال هستند ندارد. علاوه بر بیت کوین، اولیری توکن‌های اتریوم، سولانا و اولنچ را هم هولد کرده است.

او اضافه کرد:

شما باید سبد متنوعی داشته باشید. من در ۳۲ ارز مختلف و خودِ صرافی اف‌تی‌اکس (FTX) سرمایه‌گذاری کرده‌ام. می‌خواهم از ابتکارهای توسعه‌دهندگان این صرافی حمایت کنم. شما هرگز نمی‌توانید پیش‌بینی کنید که کدام ارز دیجیتال برنده این بازار خواهد بود. ممکن است اتریوم برنده شود؟ یا سولانا؟ یا اولنچ؟ به‌خاطر همین است که من روی همه آنها سرمایه‌گذاری کرده‌ام.

اولیری فکر می‌کند توکن‌های غیرمثلی (NFT) هم پتانسیل خیلی خوبی دارند. اوایل ۲۰۲۲، او پیش‌بینی کرده بود که بازار NFTها می‌تواند بزرگتر و منعطف‌تر از بازار بیت کوین شود.

او گفته است:

در چند سال آینده اتفاقات زیادی در بازار NFTها رخ می‌دهد. احراز هویت، سیاست‌های مربوط به حوزه بیمه و مالیات بر انتقال حق مالکیت املاک و مستغلات از جمله مواردی هستند که وارد در این صنعت خواهند شد و اندازه و انعطاف‌پذیری آن را بیشتر از بیت کوین خواهند کرد.

درست است که اولیری دارایی‌های دیجیتال زیادی را تحت‌نظر دارد، اما دوج کوین جزو آنها نیست. تابستان سال ۲۰۲۱ او گفته‌ بود که سرمایه‌گذاری روی دوج کوین مثل شرط‌بندی است. او بر این باور است که دوج کوین هیچ ارزش ذاتی‌ای ندارد و معاملات آن فقط با حدس و گمان انجام می‌شود.

او گفته است:

وقتی با حدس و گمان روی چیزی مثل دوج کوین سرمایه‌گذاری می‌کنید، مثل این است که به لاس وگاس بروید و شرط‌بندی کنید. به‌ عبارت دیگر، معامله شما فقط با حدس و گمان انجام می‌شود.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.