چگونه خانه رویایی‌ام را خریدم؛ گفت‌وگو با سرمایه‌گذار ۲۳ ساله ارزهای دیجیتال

یک جوان استرالیایی پنج سال پیش به‌طور هم‌زمان سرمایه‌گذاری در بازار سنتی سهام و ارزهای دیجیتال را آغاز کرده بود. از آن زمان تاکنون، سود سبد سرمایه‌گذاری او در بازار ارزهای دیجیتال نه‌تنها بیشتر از سبد سرمایه‌گذاری‌اش در بازار سهام بوده، بلکه به‌کمک آن توانست خانه رویاهایش را هم بخرد.

به گزارش کوین تلگراف، یک جوان اهل کوئینزلند استرالیا، توانسته است با سال‌ها ذخیره بیت کوین و اتریوم، سود زیادی به دست بیاورد. او با این سرمایه‌گذاری، حتی بر تورم و افزایش قیمت املاک‌ در سال ۲۰۲۰ هم غلبه کرده است. در نهایت نیز توانسته است با سود خود، خانه رویاهایش را بخرد.

این جوان ۲۳ ساله که لوی نگوین (Loi Nguyen) نام دارد، برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ تنها با چند صد دلار روی اتریوم، بیت کوین و سهام شرکت‌های موجود در بازارهای مالی سنتی سرمایه‌گذاری کرد. با این حال، ورود به رشته‌ اقتصاد‌ باعث شد که علاقه او به ارزهای دیجیتال افزایش یابد.

او در این باره گفته است:

ارزهای دیجیتال زمانی به زندگی من برگشتند که داشتم در یکی از کلاس‌های دانشگاه درباره تورم مطالعه می‌کردم. در آن زمان متوجه شدم که بیت کوین ذاتاً ضدتورمی است.

نگوین توضیح داد که با نرخ‌های بهره اندک بانک‌های سنتی (کمتر از ۰.۵ درصد) هرگز نمی‌توانست وارد بازار املاک شود. به همین خاطر، در بحبوحه بازار نزولی سال ۲۰۱۸ سعی می‌کرد با استفاده از استراتژی میانگین‌سازی هزینه دلاری سبد سرمایه‌گذاری خود را متنوع کند.

نگوین می‌گوید:

می‌دانم که در آن زمان خیلی ریسک کردم. می‌خواستم از قدرت خرید و پس‌اندازم محافظت کنم و هدف من این بود که ارزش پولم رفته‌رفته کم نشود.

چگونه خانه رویایی‌ام را خریدم؟ گفت‌وگو با سرمایه‌گذار ۲۳ ساله ارزهای دیجیتال

تصویر لوی نگوین در دوران دانشگاه.

با شیوع ویروس کرونا و سقوط بازارهای مالی سنتی، ارزش ارزهای دیجیتال نگوین از ارزش سبد سرمایه‌گذاری‌اش در این بازارها بیشتر شد. در این زمان او تصمیم گرفت به‌جای بازارهای مالی سنتی بیشتر روی ارزهای دیجیتال تمرکز کند. این جوان استرالیایی در نهایت توانست بعد از گذشت چند ماه ۱ بیت کوین کامل ذخیره کند.

بین نوامبر تا دسامبر ۲۰۲۱ (آبان تا آذر)، یعنی زمانی که قیمت بیت کوین در اوج تاریخی ۶۹,۰۰۰ دلار قرار داشت، نگوین مقداری از ارزهای دیجیتالش را نقد کرد تا خانه مدنظرش را بخرد. این جوان استرالیایی در نهایت نیمی از سبد سرمایه‌گذاری خود در ارزهای دیجیتال را فروخت و با ۳۱,۰۰۰ دلار (۴۳,۰۰۰ دلار استرالیا) بخشی از مبلغ پیش‌پرداخت خانه خود را پرداخت کرد.

چگونه خانه رویایی‌ام را خریدم؟ گفت‌وگو با سرمایه‌گذار ۲۳ ساله ارزهای دیجیتال

تصویری از خانه یک‌خوابه نگوین در شهر بریزبن استرالیا.

نگوین با سرمایه خود آپارتمانی یک‌خوابه در شهر بریزبن خرید. قیمت این خانه ۳۱۴,۰۰۰ دلار (۴۳۰,۰۰۰ دلار استرالیا) و پیش‌پرداخت آن ۶۲,۷۳۵ دلار (۸۶,۰۰۰ دلار استرالیا) بود. او توانست نیمی از پیش‌پرداخت موردنیازش را با استفاده از ارزهای دیجیتال تأمین کند.

نگوین بعد از اتمام دبیرستان، به‌مدت یک سال به‌طور تمام وقت در بانکی مشغول به کار شد؛ اما حقوق او تنها ۲۰,۴۰۰ دلار بود. او می‌گوید هم‌اکنون با سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال پول بیشتری به دست می‌آورد.

یکی از مؤسسات استرالیایی فعال در زمینه امنیت سایبری، اخیراً روی فرصت‌های ویژه ارزهای دیجیتال تأکید کرده است. مقاله‌ای که اخیراً این کمیته تحت‌عنوان «کشف ارزهای دیجیتال» منتشر کرده است، نشان می‌دهد که بازار استرالیا به ساختار نظارتی مطمئنی نیاز دارد تا شفافیت و اطمینان سرمایه‌گذاران به ارزهای دیجیتال را افزایش دهد.

مشاور بانک مرکزی این کشور اعلام کرده است که تعیین حداقل‌ترین استانداردهای امنیت سایبری، توانمندسازی سرمایه‌گذاران (ایجاد آگاهی از طریق آموزش تخصصی)، پیروی از راهنمایی‌های متخصصان و ایجاد شفافیت در مجموعه‌های فعال در این صنعت، چهار عامل کلیدی هستند که موجب پذیرش بهتر ارزهای دیجیتال در استرالیا خواهند شد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.