سرد شدن بازار متاورس و nft!

با اینکه تعداد جستجوی کاربران سراسر جهان برای کلمات متاورس و NFT در سه ماهه اخیر سال گذشته افزایشی قابل توجه داشت، داده‌های Google Trends نشان می‌دهد که علاقه و توجه کاربران و مردم جهان به این حوزه‌ها در فوریه 2022 کاهش یافته است.

به گزارش سایت کوین تلگراف، Google Trends نشان می‌دهد که در 12 ماه گذشته، تعداد جستجو برای کلمه متاورس از اکتبر تا دسامبر 2021 رشد قابل توجهی یافت. اما بعد از شروع سال جدید میلادی، تعداد جستجو روند کاهشی خود را آغاز کرده است و با شروع ماه مارس، به کمترین مقدار خود رسیده است.

به جز کلمه متاورس، داده‌های این وبسایت آماری نشان می‌دهد که تعداد جستجو برای کلمه NFT هم با شروع سال جدید کاهش یافته است. البته سقوط تعداد جستجو برای NFT بسیار قابل توجه است، زیرا در سال 2021 به قله‌های جدیدی رسید ولی در سه ماهه اول 2022، سقوط تندی را ثبت کرده است.

Google Trends data reveals that

نمودار جستجو برای کلمات متاورس و NFT

در 12 ماه گذشته، کاربران ساکن ترکیه بیشترین علاقه به کلمه متاورس را نشان داده اند و در دسته بندی Google Trends در صدر جدول قرار گرفته اند. پس از این کشور، چین و سنگاپور رتبه‌های دوم و سوم را به خود اختصاص داده اند و پس آن‌ها نیز قبرس و لبنان قرار گرفته اند.

از طرف دیگر، بیشترین تمایل و توجه نسبت به کلمه NFT در 12 ماه گذشته از طرف مردم کشور سنگاپور بوده است. پس از این کشور، به ترتیب هنگ کنگ، چین، کانادا و فیلیپین بیشترین تعداد جستجو برای کلمه NFT را داشته‌اند.

در دسامبر سال گذشته، تعداد جستجو جهانی برای کلمه NFT برای اولین بار از کریپتو هم گذر کرد. علاوه بر این، حجم معاملات ماهانه بازار OpenSea هم در ژانویه امسال قله تاریخی جدیدی را ثبت کرد. این افزایش تعداد جستجو و حجم معاملات ماهانه نشان نمی‌دهد که حوزه NFT سرانجام مورد پذیرش همگانی قرار گرفته است.

رشد محبوبیت و مقبولیت حوزه توکن‌های غیر مثلی باعث شد که در سال 2021، NFT دراپ‌های بسیار بزرگی برگزار شود و سلبریتی‌های زیادی هم شروع به عرضه کلکسیون NFT خود کردند. به عنوان مثال، رپر معروف آمریکایی Snoop Dogg و متخصص بازاریابی گری وینرچاک (Gary Vaynerchuk) در موارد متعددی علاقه خود به حوزه NFT را نشان دادند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.