چطور از استیبل کوین های خود کسب در آمد کنیم؟

بازار ارزهای دیجیتال یکی از بازارهای سرمایه‌ فوق العاده پر نوسان بوده و به ویژه در چد ماه اخیر غیرقابل پیش بینی ظاهر شده است. در این میان استیبل کوین‌ها به عنوان رمزارزهایی قابل اتکا شناخته شده‌اند که البته در نگاه اول بدون بازدهی به نظر می‌رسند. اما خبر خوب این است که شما می‌توانید تا ۱۰ درصد درآمدزایی از استیبل کوین‌ها داشته باشید. حتما می‌پرسید از چه راهی؟ در ادامه با فکت کوینز همراه باشید تا درباره کسب سود از استیبل کوین ها بیشتر بدانیم.

شما می‌توانید از پلتفرم‌هایی که در ادامه معرفی خواهیم کرد تا ۱۰ درصد سودآوری از استیبل کوین‌ها داشته باشید. به علاوه این پلتفرم‌ها کاملا قانونی و قابل اعتماد هستند! نوسانات زیاد باعث شده است تا سرمایه گذاری و خرید و فروش دارایی‌های دیجیتال، پرریسک باشند و البته همه نمی‌توانند با این ریسک‌ها و نوسانات کنار بیایند. برخی از سرمایه گذاران خواهان نوعی “ثبات” هستند. آنها چیزی می‌خواهند که بتواند در طول زمان ارزش خود را حفظ کند. اینجاست که استیبل کوین‌ها و بازدهی استیبل کوین به میان می‌آیند!

اگر مطلقاً نمی‌دانید که استیبل کوین‌ چیست، چه کاری می‌توانید با آنها انجام دهید، یا حتی چگونه می‌توانید با آنها درآمد کسب کنید، این مقاله برای شما مناسب است. در این مقاله، ما در مورد بهترین پلتفرم‌های تامین مالی متمرکز (CeFi) صحبت خواهیم کرد که می‌توانید از آنها برای کسب سود در قالب استیبل کوین‌ها استفاده کنید.

استیبل کوین چیست؟

بیشتر ارزهای رمزنگاری شده، از جمله بیت کوین، دارایی‌های صرفاً دیجیتالی هستند که هیچ پشتوانه‌ای از دارایی یا ارز خارجی ندارند و معمولاً توسط رایانه‌ها استخراج می‌شوند. استیبل کوین‌ها کاملاً با همه اینها متفاوت هستند. استیبل کوین‌ها، ارزهای دیجیتال “پایدار” هستند. به معنای واقعی کلمه! آنها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که ارزشی ثابت داشته باشند. این ارزش ثابت به آن دلیل است که ارزش خود را از دارایی‌های خارجی زیربنایی مانند دلار آمریکا یا قیمت طلا به دست می‌آورند. این چیزی است که استیبل کوین ها را از بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال متمایز می‌کند.

چند گروه اصلی از استیبل کوین‌ها را داریم که در زیر به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

  • استیبل کوین‌های با پشتوانه فیات: استیبل کوین‌های دارای با پشتوانه فیات محبوب‌ترین نوع استیبل کوین‌ها هستند. آنها به ارزهای فیات خاصی مانند دلار آمریکا، یورو و پوند متصل هستند. کوین‌های این گروه با نسبت ۱ به ۱ (معمولا)؛ با ارز فیاتی چون دلار در تناظر هستند. این بدان معناست که ۱ استیبل کوین برابر با ۱ واحد ارز در اینجا به طور مثال دلار است. یک مثال خوب از یک استیبل کوین مبتنی بر فیات، تتر (USDT) و همچنین USD Coin (USDC) است که توسط Coinbase ارائه شده است.
  • استیبل کوین‌های با پشتوانه ارزهای رمزنگاری شده: اینها کوین‌های پایداری هستند که توسط سایر ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌شوند. به عنوان مثال، DAI است که توسط MakerDAO، یک سازمان غیرمتمرکز خودمختار صادر شده و توسط اتریوم پشتیبانی شده است.
  • استیبل کوین‌های با پشتوانه کالا: اینها کوین‌هایی هستند که به وسیله دارایی‌های دیگری مانند طلا پشتیبانی می‌شوند. به عنوان مثال می‌توان به DigixGold (DXG) و PaxosGold (PAXG) اشاره کرد.

استیبل کوین‌های برتر بر اساس ارزش بازار کدامند؟

در حال حاضر استیبل کوین‌های زیادی در گردش هستند، اما موارد زیر محبوب‌ترین آنها به شمار می‌آیند:

بنابراین به طور خلاصه، ۶ استیبل کوین برتر فعلی عبارتند از Tether (USDT)، USD Coin (USDC)، Binance USD (BUSD)، Dai (DAI)، Terra USD (UST) و True USD (TUSD).

چطور می‌توان سود ۱۰ درصدی از استیبل کوین‌ها داشت؟

در حال حاضر، باید توجه داشته باشید که قیمت یک استیبل کوین “پایدار” است. بنابراین فرض کنید شما ۱۰۰ USDT دارید. چگونه می‌توانید پول بیشتری از طریق آن به دست آورید؟ یکی از راه‌هایی که سرمایه‌گذاران کریپتو در حوزه استیبل کوین‌ها از آن کسب درآمد می‌کنند، قرض گرفتن و قرض دادن کوین‌ها است. اگر استیبل کوین‌های اضافی دارید، می‌توانید آنها را قرض دهید و سپس “بازده سالانه” را از پلتفرم مورد نظر دریافت کنید.

در این مقاله، ما بر روی پلتفرم‌های متمرکزی تمرکز می‌کنیم که بازدهی مناسبی را در استیبل کوین‌ها ایجاد می‌کنند. این پلتفرم‌ها به کاربران امکان می‌دهند با استفاده از دارایی‌های رمزنگاری شده خود به عنوان وثیقه، سودآوری داشته باشد. بسیار مهم است بدانید که: سپرده گذاری استیبل کوین‌ها در این پلتفرم، مانند سپرده گذاری در یک بانک است. نمونه هایی از این پلتفرم‌ها BlockFi، Nexo، Youholder، Celsius، Crypto.com، Coin Loan، Swissborg و غیره هستند.

به هر حال در اینجا به معرفی ۴ پلت فرم اصلی خواهیم پرداخت که به شرح زیر هستند:

  • پلتفرم Celsius: به اندازه ۸.۵ درصد تا ۱۱ درصد سودآوری در استیبل کوین‌های USD
  • پلتفرم BlockFi: به اندازه ۸.۸۵ درصد سودآوری در استیبل کوین‌های USD
  • پلتفرم Nexo: به اندازه ۸ درصد تا ۱۰ درصد سودآوری در استیبل کوین‌های USD
  • پلتفرم Crypto.com: نزدیک به ۱۰ درصد سودآوری در استیبل کوین‌های USD

کسب سود از استیبل کوین ها با پلتفرم Celsius

Celsius در سال ۲۰۱۷ به عنوان یک پلتفرم وام دهی رمزنگاری مستقر در ایالات متحده آمریکا، توسط الکس ماشینسکی تاسیس شد. این پلتفرم سود هفتگی هم پرداخت می‌کند. سلسیوس در حال حاضر بیش از ۲۱ میلیارد دلار دارایی و ۷۳۴۰۰۰ مشتری دارد.

میزان سود سالیانه پلت فرم سلسیوس حدود ۸.۵ درصد است. این پلتفرم گزینه مناسبی برای کسب سود از استیبل کوین ها است و از هر توکن USD پشتیبانی می کند، البته رمزارز بومی خود به نام CEL را هم دارد که از آن برای تعیین سطح وفاداری مشتری استفاده می‌شود. میزان بهره پرداختی به توکن‌های نگهداری شده و اینکه چه نسبتی از پرتفوی شما از CEL تشکیل شده، بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر ۵ تا ۱۰ درصد دارایی توکن CEL دارید، در سطح برنز قرار میگیرید و ۵ درصد پاداش به شما تعلق میگیرد. اگر در سطح نقره‌ای باشید، باید این را با ۱۰ تا ۱۵ درصد دارایی توکن CEL مقایسه کرده و به ۱۰ درصد پاداشفکر کنید. همین نسبت را در سطوح طلا و پلاتین هم داریم که به ترتیب ۱۵ و ۲۰ درصد سود به شما خواهد رسید.

سلسیوس هیچ گونه کارمزد برداشت یا کارمزد تراکنش دریافت نمی‌کند، بنابراین استفاده از آن کاملا رایگان است.

چطور از استیبل کوین های خود کسب در آمد کنیم؟
پلتفرم سلیوس یکی از پلتفرم های درآمدزایی از استیبل کوین ها است

کسب سود از استیبل کوین‌ها با پلتفرم BlockFi

BlockFi یک پلتفرم مالی متمرکز است که در سال ۲۰۱۷ تاسیس شد. نرخ‌های بهره در BlockFi بسته به مبلغی که سپرده گذاری می‌کنید، متفاوت است. شما می‌توانید بین ۸ تا ۹.۲۵ درصد سود استیبل کوین در این پلتفرم به دست بیاورید. سود روزانه جمع می‌شود و به صورت ماهانه به حساب شما اضافه می‌شود، بنابراین BlockFi سود شما را ماهانه پرداخت می‌کند. این حساب هیچ نیازی به حداقل موجودی ندارد، به این معنی که هر آنچه را که سپرده گذاری کنید، در اسرع وقت شروع به سودآوری خواهد کرد.

یکی از معایب استفاده از BlockFi این است که فقط یک برداشت رایگان در ماه خواهید داشت و پس از آن برای برداشت باید مقداری هزینه پرداخت کنید. BlockFi ارز بومی ندارد اما از توکن های DAI، USDC، PAX، GUSD، BUSD و USDT پشتیبانی می کند. BlockFi اولین شرکتی است که کارت اعتباری پاداش بیت کوین را راه اندازی کرد که در صورت خرید هر چیزی با این کارت اعتباری، ۱.۵٪ از آن در قالب پاداش بیت کوین باز می گردد.

همین طور بخوانید: وزارت صمت: شروع دوباره فعالیت ماینرها از ۱۵ اسفند و تنها با انرژی تجدیدپذیر مجاز است

پلتفرم Nexo

Nexo به عنوان یک پلتفرم در سال ۲۰۱۸ راه اندازی شد و از هر توکن USD پشتیبانی می‌کند. Nexo توکن بومی خود به نام NEXO را دارد. اگر انتخاب شما این باشد که سود حاصل از سپرده گذاری استیبل کوین‌هایتان به NEXO (یعنی توکن Nexo) پرداخت شود، درصد بیشتری سود به شما تعلق خواهد گرفت. به عبارت دیگر، اگر حداکثر سود را برای سکه‎‌های خود می‌خواهید، باید توکن Nexo را انتخاب کنید.

Nexo پرداخت سود روزانه داشته و همچنین دارای میزان سوددهی بالایی است. این میزان سوددهی تا ۱۲٪ در استیبل کوین‌ها تعریف شده است.

چطور از استیبل کوین های خود کسب در آمد کنیم؟
پلتفرم Nexo با توکن اختصاصی خود، سودآوری مناسبی در سپرده گذاری استیبل کوین ها دارد.

کسب سود از استیبل کوین ها با پلتفرم Crypto.com

Crypto.com یکی دیگر از پلتفرم‌های CeFi است که تا ۱۴ درصد سود در استیبل کوین‌ها ارائه می‌دهد. این پلفترم در ژوئن ۲۰۱۶ تاسیس شد و از هر توکن USD پشتیبانی می‌کند. Crypto.com پرداخت سود هفتگی داشته و دارای توکن بومی خود به نام CRO است.

از دست ندهید: برد گارلینگهاوس: روسیه نمی‌تواند برای دور زدن تحریم ها از رمز ارزها استفاده کند

کلام آخر

اگر در دنیای ارزهای دیجیتال فعال هستید یا به دنبال سرمایه‌گذاری با ریسک‌پذیری کم تا متوسط هستید، یا فقط مکانی برای نگهداری ارزش دارایی خود می‌خواهید، معامله و سرمایه گذاری در استیبل کوین‌ها فضای امنی برای شما محسوب می‌شود.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.