سقوط ارزهای دیجیتال با تشدید بحران اوکراین

به گزارش پول و تجارت به نقل از راشاتودی، ارزش بیت کوین روز پنجشنبه به دنبال سقوط آزاد بازارهای سنتی سهام کاهش یافت و موجب کاهش دیگر ارزهای دیجیتال شد که نشان می‌دهد با تشدید درگیری‌های نظامی بین روسیه و اوکراین، سرمایه‌گذاران به دنبال دارایی‌های مطمئن‌تر هستند.

بر اساس این گزارش، بزرگترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین، به زیر ۳۵۰۰۰ دلار سقوط کرد و تقریباً ۱۱ درصد از ارزش خود را در یک روز از دست داد.

از آن زمان ارزش بیت کوین اندکی بهبود یافته اما در طول هفته گذشته، بیش از ۲۰ درصد از ارزش خود را از دست داده است.

با افزایش تنش‌ها بر سر اوکراین، بیت کوین به زیر ۴۱ هزار دلار سقوط کردذخیره بیت کوین تسلا به ۲ میلیارد دلار رسید

قیمت سایر ارزهای دیجیتال اصلی نیز کاهش یافت. نرخ ارز اتریوم با بیش از ۱۰ درصد کاهش به ۲۴۰۰ دلار رسید و XRP بیش از ۱۰ درصد سقوط کرد و اکنون با ۰.۶۴ دلار به ازای هر توکن معامله می شود.

تشدید درگیری‌ها بین روسیه و اوکراین بازارهای مالی جهانی را متزلزل کرده است. چشم انداز یک جنگ تمام عیار بین این دو کشور، سرمایه گذاران جهانی را به وحشت انداخته است، که دارایی های پرخطری مانند سهام و ارزهای دیجیتال را می فروشند و در عین حال به پناهگاه های امن سنتی مانند طلا و ارزهای پایدار روی می آورند.

انتظار می‌رود تحریم‌های شدید علیه مسکو باعث افزایش قیمت کالاهایی شود که روسیه صادرکننده اصلی آن‌ها است. این کالاها شامل نفت، گاز، فلزات، محصولات کشاورزی و بسیاری دیگر می شوند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.