آغاز صعود بیت کوین چه زمانی است؟

صرافی هوبی جمعه گذشته گزارشی را منتشر کرد که در آن پیرامون ارتباط کاهش ارزش بازار آمریکا و سقوط قیمت کریپتو نظراتی مطرح شده است. به نظر می‌رسد کاهش نقدینگی سبب افت مجدد قیمت بیت کوین شود. همچنین احتمال می‌رود اتمام این چرخه اقتصادی دو سال زمان ببرد و رشد بعدی BTC در ابتدای سال ۲۰۲۵ رقم بخورد. به عقیده بنیان‌گذار صرافی هوبی، روند نزولی بیت کوین همچنان ادامه خواهد داشت.

به گزارش سایت بی‌این‌کریپتو، صرافی هوبی جمعه گذشته گزارشی را در ارتباط با قیمت بیت کوین و اتفاقات بازار سهام آمریکا را منتشر کرد. در این گزارش اعلام شده که کاهش قیمت سهام آمریکا منجر به افت ارزش بیت کوین خواهد شد. دولت فدرال آمریکا سرعت خرید دارایی‌های جدید مانند اوراق قرضه و اوراق بهادار به پشتوانه وام مسکن را کاهش داده است.

این موضوع سبب افت ارزش بازار سهام و در نتیجه کاهش نقدینگی جهانی خواهد شد. قیمت BTC با میزان نقدینگی ارتباط نزدیکی دارد و احتمالا شاهد کاهش قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال نیز خواهیم بود.

علاوه بر این افزایش نرخ بهره بانکی در آمریکا یک عامل برای کاهش تمایل به سرمایه‌گذاری روی دارایی‌های پرریسک مثل بیت کوین محسوب می‌شود.

جون دو، یکی از بنیان‌گذاران صرافی Huobi به خبرگزاری CNBC گفت:

پیش‌بینی دقیق اتفاقات آینده سخت است؛ زیرا بسیاری از عوامل دیگر مانند جنگ‌ها، کووید ۱۹ و نبردهای سیاسی نیز می‌توانند بر کریپتوکارنسی تأثیر بگذارند. باید چرخه اقتصادی فعلی به پایان برسد. در نتیجه تا پایان سال 2024 و آغاز سال 2025 نمی‌توان انتظار رشدی چشمگیر و صعود قیمت بیت کوین را داشت.

بیت کوین در ماه نوامبر ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت خود (حدود 69 هزار دلار) رسید اما از آن زمان تا امروز روندی نزولی در پیش گرفته است. در حال حاضر BTC با قیمتی کمتر از 37 هزار دلار معامله می‌شود.

افت قیمت بیت کوین در سال جاری با کاهش 8.8 درصدی ارزش سهام بازارهای جهانی همزمان شده است. بسیاری از کارشناسان معتقدند هر چه شرکت‌ها و اشخاص حقوقی بیشتری وارد دنیای کریپتو شده و سرمایه‌گذاری روی رمزارزها را شروع کنند، قیمت رمزارزها وابستگی بیشتری به بازارهای سنتی پیدا خواهد کرد.

قیمت بیت کوین در سال گذشته 59.8 درصد رشد کرد و ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال نیز 187.5 درصد ارتقا یافت.
مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.