مرد چینی یک‌شبه ۳۰۰ هزار دلار بیت کوین به دست آورد!!

کلاهبرداری‌های رمزارزی هر روز بیشتر می‌شود و یکی از دلیل‌های مهم آن، عدم آگاهی افراد درباره این اکوسیستم است. بنابر گزارشات منتشر شده، به تازگی از یک زن 33 ساله حدود 300 هزار دلار بیت کوین دزدیده شده است!

به گزارش سایت ایندیپندنت، این کلاهبرداری از یک زن 33 ساله انجام شده است. این زن در برنامه دوستیابی به نام Hinge با یک مرد که خود را یک معمار چینی معرفی کرده بود، دوست شده و حتی عاشق او شده بود!

این معمار چینی با توجه به این‌که توانسته بود اعتماد طرف مقابل را به دست بیاورد، به او گفته بود که می‌تواند در کسب درآمد از بازار رمزارز‌ها به او کمک کند!

این معمار چینی که با نام Ze Zhao در شبکه اجتماعی فعالیت داشت، از طرف مقابل خواسته بود تا 300 هزار دلار را در قالب بیت کوین برای او واریز کند.

این زن 33 ساله نیز به ژائو اعتماد کرده و این مبلغ را برای او ارسال کرد. ژائو نیز درست بعد از دریافت بیت کوین ناپدید شد!

متاسفانه امروزه به دلیل نوظهور بودن اکوسیستم رمزارزها و عدم آگا‌هی عموم مردم نسبت به این بازار، کلاهبرداری‌های مختلفی شکل می‌گیرد. همچنین غیرقابل ردیابی بودن صاحبان ترا‌کنش‌های رمزارزی نیز در افزایش این کلاهبرداری‌ها بسیار تاثیرگذار بوده است.

از سال گذشته تاکنون، کلاهبرداری‌های انجام شده بر بستر اپلیکیشن‌‌های دوست‌یابی 2 برابر شده است! براساس گزارش کمیسیون تجارت فدرال، کلاهبرداری رمزارزی در سال 2021 به حدود 547 میلیون دلار رسیده است که این عدد نشان‌گر افزایش 80 درصدی این کلاهبرداری‌ها نسبت به سال 2020 است!

کلاهبرداران عاشقانه، افرادی هستند که با استفاده از تصاویر موجود در اینترنت، اقدام به ساختن پروفایل‌های جعلی می‌کنند و پس از دوستی و جلب اعتماد طرف مقابل، به بهانه‌ای اقدام به دریافت پول می‌کنند. این کلاه‌برداران به دلیل امنیت بیشتر اکوسیستم رمزارزها، از این بستر برای کلاه‌برداری‌های خود استفاده می‌کنند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.