هشدار تحلیلگری که سقوط ۲۰۱۸ را پیش‌بینی کرده بود: بازار نزولی به این زودی‌‌ها تمام نمی‌شود

پیتر برنت (Peter Brandt)، تحلیلگر مشهوری که پیش‌تر سقوط سال ۲۰۱۸ بازار ارزهای دیجیتال را پیش‌بینی کرده بود، گفته است حرف‌های کسانی که انتظار دارند قیمت خیلی زود یک بار دیگر جهشی ناگهانی را تجربه کند، بی‌اساس است. او می‌گوید سرمایه‌گذاران بیت کوین به‌جای درگیرشدن با این صحبت‌ها، باید سعی کنند در مسیر خود ثابت‌قدم باشند.

به گزارش دیلی ‌هودل، پیتر برنت، تحلیلگر کهنه‌کار بازارهای مالی، گفته‌ است سرمایه‌گذاران نباید انتظار داشته باشند قیمت یک اوج‌گیری ناگهانی و سریع داشته باشد و معتقد است که روند نزولی فعلی برای مدتی نه‌چندان کوتاه ادامه خواهد داشت.

برنت خطاب به ۶۲۲,۸۰۰ دنبال‌کننده خود در توییتر گفته‌ است برخلاف گفته‌های دیگر تحلیلگران، اصلاح قیمت بیت کوین می‌تواند طولانی‌ شود.

او در توییتر خود نوشته است:

همان طور که در تصویر زیر می‌بینید، فاصله بین اوج‌های بیت کوین زیاد است. تحلیلگرانی که مدام می‌گویند قیمت بیت کوین قرار است سر به فلک بکشد، آسیب زیادی به سرمایه‌گذاران این ارز دیجیتال می‌زنند. آنها به جای ایجاد هیاهو باید از سرمایه‌گذاران بخواهند که در این مسیر ثابت‌قدم باشند.

نمودار قیمت بیت کوین از سال ۲۰۱۱؛ تحلیل پیتر برنت از طول عمر هر چرخه صعودی.

مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیر اجرایی شرکت سرمایه‌گذاری مایکرواستراتژی، هم گفته با برنت موافق است و فکر می‌کند که سرمایه‌گذاری در بیت کوین شبیه یک مسابقه طولانی است.

او در قسمت نظرات توییت برنت نوشت:

بیت کوین شبیه به دو ماراتن است؛ نه دو سرعت.

برنت ضمن اشاره به این موضوع که هولدرهای طولانی‌مدت بیت کوین از نظر سود سرمایه‌گذاری از او جلوتر هستند، گفت:

استراتژی خرید و نگهداری از نظر بازدهی از استراتژی من بهتر عمل می‌کند؛ اما اگر حباب بیت کوین به معنی واقعی کلمه شکسته شود، دیگر نیازی به انجام این مقایسه نخواهد بود. می‌خواهم بگویم که این حرف‌های بی‌اساس [درباره جهش شدید و قریب‌الوقوع قیمت] صبر مردم را از بین می‌برد و نمی‌گذارد که آنها برای طولانی‌مدت بیت کوین هولد کنند. به‌جای این همه هیاهو باید به مردم هشدار دهیم که انتظار سودهای یک‌شبه نداشته باشند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.