تحلیلگر مطرح: پولکادات می‌تواند یکی از بهترین ارزهای سال ۲۰۲۲ باشد

یکی از تحلیلگران پرطرفدار بازار ارز دیجیتال گفته است عرضه درگردش پولکادات شرایط ویژه‌ای دارد و کمی افزایش تقاضا برای خرید این ارز دیجیتال می‌تواند قیمت آن را به سه‌برابر سطوح فعلی برساند.

به گزارش کریپتو گلوب، کانال یوتیوبی مشهور کوین بیورو (Coin Bureau) که در زمینه تحلیل ارزهای دیجیتال و تفسیر رویدادهای بازار فعالیت می‌کند، پیش‌بینی کرده است که پولکادات می‌تواند در سال ۲۰۲۲ عملکرد بسیاری خوبی داشته باشد و سرمایه‌گذاران را شگفت‌زده کند.

پولکادات یک پروتکل شبکه‌ای است که اجازه می‌دهد سرمایه‌گذاران داده‌های دلخواه خود (نه فقط توکن‌ها) را میان بلاک چین‌های مختلف منتقل کنند. این یعنی پوکادات یک محیط کاربردی چندزنجیره‌ای واقعی دارد و می‌توان در آن کارهایی را مثل ثبت داده و محاسبات میان‌زنجیره‌ای انجام داد. پولکادات می‌تواند این داده‌ها را بین بلاک چین‌های عمومی، باز، بدون نیاز به مجوز، و حتی نمونه‌های خصوصی و بامجوز منتقل کند.

با استفاده از این ویژگی می‌توانیم اپلیکیشن‌هایی بسازیم که داده‌های مجاز را از یک بلاک چین خصوصی دریافت و از آن در یک بلاک چین عمومی استفاده کنند. برای مثال، می‌توان زنجیره‌ای از سوابق تحصیلی دانش‌آموزان یک مدرسه را که یک بلاک چین خصوصی محسوب می‌شود، به یک قرارداد هوشمند موجود در یک بلاک چین عمومی که ویژه «تأیید مدارک تحصیلی» طراحی شده است، فرستاد.

پولکادات «شبکه‌ای از بلاک چین‌های ناهمگون به اسم پاراچین‌ها و پاراتریدها (زنجیره‌های موازی) را به هم وصل می‌کند». این زنجیره‌ها «به ریلِی ‌‌چین پولکادات متصل و با استفاده از آن ایمن می‌شوند». علاوه‌براین، «آنها می‌توانند از طریق پل‌های میان‌زنجیره‌ای به شبکه‌های خارجی وصل شوند».

بایننس آکادمی در توضیح پاراچین‌ها و ریلی چین نوشته است:

در اکوسیستم پولکادات پاراچین (بلاک چین موازی) یک بلاک چین منحصربه‌‌فرد است و زنجیره اصلی آن ریلی چین نام دارد. نکته مهم این است که پاراچین‌ها و ریلی چین می‌توانند به‌راحتی اطلاعات را در هر زمانی مبادله کنند. پارا‌چین‌ها مثل شاردهای منحصربه‌فرد اتریوم ۲.۰ هستند.

در ادامه این توضیحات آمده است:

هر توسعه‌دهنده، شرکت یا فردی می‌تواند پاراچین سفارشی خود را از طریق ساب استریت (Substrate) پردازش کند. ساب استریت چارچوبی برای ایجاد ارزهای دیجیتال و سیستم‌های غیرمتمرکز است. زمانی که زنجیره سفارشی به شبکه پولکادات وصل می‌شود، می‌تواند با دیگر پاراچین‌های درون شبکه تعامل داشته باشد.

همچنین بخوانید: پولکادات چیست؟ همه چیز درباره اینترنت بلاک چین‌ها

پولکادات می‌تواند رشدی سه‌برابری را تجربه کند

تحلیلگر سرشناسی که با نام گای (Guy) شناخته می‌شود، در ویدیوی کوین بیورو گفته است که پولکادات امسال پتانسیل قابل‌توجهی دارد و می‌تواند به یکی از برترین ارزهای دیجیتال سال ۲۰۲۲ تبدیل شود.

گای توضیح داد که پولکادات در سال ۲۰۲۱ نتوانست به قیمت هدف مورد انتظار اکثر تحلیلگران برسد و امسال می‌تواند روند صعودی خوبی داشته باشد. او توضیح داد علی‌رغم اینکه قیمت پولکادات نسبت به اکتبر ۲۰۲۱ حدود ۵۰ درصد کاهش یافته، به‌روزرسانی‌ها و پیشرفت‌های جدیدی در شبکه آن انجام شده است که هنگام محاسبه ارزش این پروژه رو به‌ رشد باید آن را هم در نظر بگیریم.

گای می‌گوید:

علاوه بر بیت کوین و اتریوم، پولکادات محبوب‌ترین ارز دیجیتال صندوق‌های سرمایه‌گذاری نهادی محسوب می‌شود. علاوه‌ بر این، محبوبیت این ارز دیجیتال بسیار بیشتر از دیگر آلت کوین‌های بازار است. از طرفی دیگر، سرمایه‌گذاران نهادی ارزهای دیجیتال از نوامبر ۲۰۲۱ (آبان) سرمایه خود را مخصوصاً از بازار آلت کوین‌هایی مثل پولکادات خارج کرده‌اند. البته چنین اتفاقاتی زیاد رخ می‌دهد.

گای توضیح داد که از ماه نوامبر (آبان) قیمت تمام ارزهای دیجیتال کاهش یافته و باعث شده است که سرمایه‌گذاران سرمایه خود از بازار آلت کوین‌ها خارج و وارد بازار بیت کوین کنند. با این حال، او در این ویدئو گفته است که در هفته‌های اخیر سرمایه‌گذاران نهادی کمی به بازار علاقه‌مند شده‌اند و تحرک کوچکی در قیمت‌ها ایجاد کرده‌اند.

گای تأکید کرد که عرضه در گردش پولکادات به‌نوعی محدود شده و از اکتبر ۲۰۲۱ (مهر) تنها ۵۰ میلیون واحد جدید وارد بازار شده است. او توضیح داد که مقداری از واحدهای این ارز دیجیتال در مزایده‌های آنی پاراچین‌های پولکادات قفل ‌شده و ۵۲ درصد از عرضه در گردش آن هم سهام‌‌گذاری شده است. در نتیجه ۵۰ میلیون واحد جدید چندان زیاد نیست و در مقایسه با واحدهای سهام‌گذاری‌شده و قفل‌شده کم به نظر می‌رسد. گای گفته است «کمی افزایش تقاضا» برای پولکادات می‌تواند قیمت این ارز دیجیتال را به شدت افزایش دهد و آن را به سه‌برابر سطوح فعلی برساند.

او می‌گوید:

اگر تقاضا برای خرید پولکادات افزایش یابد، این ارز دیجیتال دوباره به اوج قبلی خود، یعنی ۵۲ دلار برمی‌گردد و [احتمالاً] به اوج جدیدی در محدوده ۶۰ تا ۷۰ دلار می‌رسد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.