روش جدید کسب درآمد با استخراج بیت کوین

به گزارش سایت کریپتو نیوز، فرایند استخراج بیت کوین امنیت شبکه را تامین کرده و بلاک‌های جدید را ایجاد می‌کند. استخراج یا ماینینگ در واقع پیدا کردن پاسخ تابع هش بیت کوین است. ماینری که بتواند پاسخ صحیح را حدس بزند، 6.25 BTC دریافت خواهد کرد. هر چهار سال یکبار این میزان کاهش پیدا می‌کند. در حال حاضر روزانه ۹۰۰ واحد بیت کوین استخراج می‌شود.

استخراج بیت کوین می‌تواند به صورت انفرادی یا در استخرهای استخراج صورت پذیرد. در استخرها قدرت ماینرها تجمیع می‌شود و شانس حل کردن تابع هش افزایش می‌یابد. با توجه به شلوغی شبکه و افزایش تعداد ماینرها، اکثر مشارکت‌کنندگان به استخرها می‌پیوندند تا شانس بیشتری برای کسب درآمد داشته باشند.

اگر یک استخر موفق به حل تابع هش شود، پاداش بین ماینرها به نسبت توان پردازشی به اشتراک گذاشته تقسیم می‌شود. در طرف مقابل، اگر یک ماینر انفرادی بتواند بلاکی استخراج کند کل پاداش شبکه را به خود اختصاص می‌دهد. حال اگر یک ماینر خوش‌شانس باشد و بتواند فقط یک بار تابع هش را حل کند، ثروتمند خواهد شد.

اخبار حل کردن بلاک‌ها به صورت انفرادی

از چند ماه پیش دوباره تمایل به استخراج انفرادی افزایش یافته است. خبرهایی از استخراج بلاک جدید به صورت ماین انفرادی باعث شده تا افراد زیادی شانس خود را برای کسب درآمد از این راه امتحان کند. با در نظر گرفتن قیمت امروز بیت کوین، پاداش تولید یک بلاک جدید به روش استخراج انفرادی حدود ۲۵۰ هزار دلار است.

در ماه ژانویه، یک ماینر انفرادی با ۱۲۶ تراهش قدرت پردازش توانست بلاکی جدید ماین کند. تنها یک هفته بعد ماینر دیگری توانست پاداش شبکه اتریوم برای استخراج را کسب کند. این پاداش ۱۶۸ اتریومی در آن زمان حدود ۵۲۰ هزار دلار ارزش مالی داشت. داستان زمانی جالب می‌شود که بدانیم این دو ماینر بلاک‌های جدید را در اولین ماه فعالیت خود حل کرده‌اند.

آیا باید استخراج انفرادی را در خانه شروع کنید؟

داستان این دو ماینر باعث شده تا افراد زیادی به فکر شروع فعالیت ماینینگ انفرادی بیفتند. در این بین باید به حقایق و واقعیت‌ها نیز توجه کرد. هزینه اولیه خرید و راه‌اندازی ماینر بسیار زیاد است و علاوه بر آن، مخارج تامین برق، تجهیزات خنک‌کننده و … ممکن است بسیار سرسام‌آور شود. اگر بخواهید به عنوان ماینر انفرادی وارد شبکه شوید، باید این ریسک را بپذیرید که ممکن است ماه‌ها درآمد قابل توجهی نداشته باشید. مشارکت در استخرهای استخراج حداقل‌هایی را برای شما تضمین خواهد کرد اما ماین انفرادی ریسک نسبتا بالایی دارد.

در حقیقت، کسب پاداش از طریق ماین انفرادی را می‌توان به قرعه‌کشی یا لاتاری تشبیه کرد. شانس شما برای ایجاد بلاک‌های جدید و کسب پاداشی قابل توجهی اندک است. شاید اگر تعداد زیادی ماینر در اختیار داشته باشید، شانس شما افزایش پیدا کند اما هزینه راه‌اندازی یک فارم کوچک بسیار زیاد است.

حالا شما باید انتخاب کنید؛ پذیرفتن ریسک پرداخت هزینه‌های سنگین برای کسب درآمدی شگفت‌انگیز یا استفاده از راه‌های منطقی و دریافت پاداشی قابل قبول.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.